Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rossz evő gyerekek...

Nagyon rossz evő gyerekek anyukái, elmondhatom mit hallottam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, és egyre rosszabb evő lesz, már egy ideje válogat, de most már azokat sem eszi meg amit eddig szeretett. Eddig azt hallottam, hogy ne adjunk neki mást, majd ha éhes lesz megeszi.

Ma viszont a Lifenetwork-ön volt egy ilyen témájú műsor, extrém rossz evő gyerekekről. Ők már nagyon szélsőségesen táplálkoztak, volt egy kisfiú, aki csak és kizárólag joghurtot evett.

A doktornő direkt ilyen gyerekekre specializálódott, és azt mondta, hogy ilyen esetekben nem jó módszer az, hogy nem adunk neki mást, amíg meg nem eszi az ebédet, mert úgysem fognak enni, hiába éhesek. Nekik azt kell adni amit szeretnek. Ha pl csak sültkrumplit eszik a gyerek, akkor csak sültkrumplit adjunk neki. Mert ha erőltetjük a többi ételt, csak az ellenkező hatást váltjuk ki, és még jobban elharapózik az ételfóbia. Ha viszont azt ehet amit akar, akkor szép lassan majd érdeklődni fog más kaják iránt is, és mindig csak 1 új ételt adjunk neki próbaképp.

3-4 ilyen gyerek volt a műsorban, és mindenkinél jobb lett a helyzet idővel, segített ez a módszer.

A joghurt evő kisfiúnál először csokival meg keksszel kellett próbálkozni, csak hogy rájöjjön van ami még finom a joghurton kívül.

Ja és még az volt benne, hogy 2 éves kora körül szinte minden gyerek rossz evő lesz, válogatós, de ez nem baj, a fejlődés velejárója, ez majd elmúlik.


2011. máj. 28. 21:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
köszi, nekünk is azt mondta a gyerekorvos, hogy azt egye amit szeret.ha az a joghurt, hát egye azt.persze mindig legyen kínálva mással is.
2011. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
jó hogy le írtad.Én is egyet értek vele.Sajnos sok esetben megtapasztaltam,hogy az erőszak semmilyen hatást nem vált ki csak ellenállást,legyen az bármi.Minden idő kérdése.fiamnál volt hogy nem vett fel csak 1 féle cipőt hiába volt szép cipője neki csak az ütött kopott kellett,mindenhová,próbálkoztam én mindennel,még azzal is hogy rá adom aztán had bőgjön,de még se vitt rá a szívem,igy hagytam,eltelt 2 hét,és minden szó nélkül felvette az uj cipőt,még csak kérnem sem kellett.És kajánál is ez van.ma pl gombapörköltet csináltam masni tésztával.persze kínáltam,heves ellenkezés volt a válasz.Jó nem baj,majd én megeszem,5 perc múlva már ott somfordált körülöttem,1 perc múlva már a tányéromat nézte,és fél perc múlva ebédelt.Hát ilyenek ők ami kis 2 évesünk,de igy imádjuk őket ahogy vannak.
2011. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kisnita ***** válasza:
84%

Az én fiam is "joghurtos" volt. Most már eszik azért mást is: nyers zöldségek, gyümölcsök (a nyers hagymát pl imádja) legtöbbször ezeket eszi, de néha azért hajlandó mást is enni. De akármit főzök 2-3 kanálnál megáll. Ma meg tegnap egész jól evett, nem tudom mi lelte, de örülök neki :)

Az édesség nálunk nem fogja meg a gyereket, sokáig a túrórudit csak a csokis része nélkül volt hajlandó megenni, most már megeszi azzal is, nem nagyon eszik édeset. De volt olyan, hogy hetekig csak a joghurt ment semmi más!!! Ő most lesz 2 éves és remélem helyre áll az evése mert anyósom azt mondta a párom is ilyen rossz evő volt, de két évesen elkezdett enni és hízott rendesen. Alig várom, hogy egyen mindent és mindenből rendes adagot ne csak 2 kanállal.

2011. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Lehet,hogy igaza van. De abban nincs igaza,hogy minden kétéves rossz evő.
2011. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

minél kisebb a közönség, annál hamarabb vége a cirkusznak.. az evésre is igaz

felvesznek rossz szokásokat- elhagyják

Ülünk az aztalnál, vidáman beszélgetünk, eszünk,

Ő(felsége) csak "valamit" csipeget -pár napig-majd elúnja

azután, mikor látja, nincs aggódás,tukmálás, akkor ő is eszik mindenfélét

2011. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm, hogy leírtad. csak hát olyan nehéz sokszor eldönteni mi a jó a gyereknek, annyi mindent lehet hallani! állandó új kutatások, meg minden..
2011. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

köszi, hogy lertad, de ezzel én nem értek egyet :)

főleg, ha dacból nem eszik.

2011. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tényleg jó hogy leírtad!!Most elgondolkodtam hogy mi az az egy amit mindig megenne.De az a kindercsoki.Azt csak nem adok neki mindig.
2011. máj. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szívesen!

Ha dacból nem eszik, az teljesen más tészta. Akkor majd eszik később ha már nem lesz dacos.

Itt már nem erről van szó, ők nem dacból nem ettek.

És mondtak még egy nagyon érdekes dolgot, hogy ez a nem evés, egyfajta evolúciós válasz, ez azt jelenti, hogy az ösztönei azt súgják, hogy ha nem eszi meg, akkor nem is lehet baja tőle, vagyis nem mérgezheti meg magát, tehát ez egy ösztönös félelem. Emiatt az evolúciós ösztön miatt van az, hogy a legtöbb 2 éves rossz evő.

2011. máj. 28. 22:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de szerintem ez akkora hülyeség!

"A joghurt evő kisfiúnál először csokival meg keksszel kellett próbálkozni, csak hogy rájöjjön van ami még finom a joghurton kívül."

Nem is normálisabb étellel, hanem egyből nasival próbálkoznak? Akkor meg az édességre fog rászokni ezután!

Az én gyermekem is nagyon rossz evő, de amit szeret, azt próbálom kombinálni kisebb-nagyobb sikerrel.

Pl szereti a kechupot.

Eddig virslivel ette, de most rántott husi mellé is odatettem, és láss csodát, eddig soha nem ette azt, mégis párnapja egy felet megevett!

Vagy másik példa: eddig nem volt hajlandó megenni a sima parizert, meg semmilyen felvágottat szinte, de a sajtot meg imádja, így sajtos felvágottakat vettem neki, így már mindenfélét eszik(sima sajtos, tavaszi felvágott, stb)

Persze minden gyermek más, de én sokkal jobban vagyok ennek a híve, mint annak, amit te leírtál.

2011. máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!