Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyermekemet 6...

Másfél éves gyermekemet 6 napra bízhatom a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés
Külföldre kéne utaznom, munka ügyben. Még soha nem bíztam másra, legfeljebb pár órára. Az apja is ott lenne velük, de napközben dolgozni járna. A nagyit nagyon szereti, sokszor voltunk már náluk napokig is vendégségben.Szerintetek jó ötlet, ha skype-on minden nap bejelentkezem, vagy rosszabb lesz a helyzet?
2011. okt. 9. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Miért ne bízhatnád?? A nagyszülők közeli családtagnak számítanak, őket is meg kell szoknia.Hogy skype-on beszélj velük azt te döntsd el, attól függ hogy a gyerek mennyire ragaszkodik hozzád. De ebből nem lehet baj,mi nyaralásra mentünk és a 6 hónapos kicsit nem vittük el így a nagyszülőknél volt.Meg kell szoknia őket.
2011. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen. Lesz ugyan egy kis sértődés, de ha muszáj, akkor ebből hosszútávú probléma nem lesz.
2011. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

persze, nyugodtan menj, ha menned kell.

A skypot nem tudom... Próbáljátok ki, apával beszélsz, meglátja, milyen hatással van a kicsire, ha csak úgy hall és lát, és eldöntik, másnap odaviszik-e a géphez, vagy inkább nem.

2011. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ nyilván.

1.Ismerik-e a szokásaitokat, minden olyat ami fontos lehet ahoz hogy a gyerkőcnek nyugodtan teljen el a napja

2. Alkalmasnak tartod-e őket rá

3. Alkalmasnak tartod-e a gyermeket rá -pl nem ártana előtte 1-2 napot eltölteni úgy,hogy alapvetően ők vigyáznak rá de te is ott vagy


Ha mindennel minden oké, jó a felkészítés, akkor persze, miért ne?

De ezt neked kell érezned...bár nyilván csak megerősítésre vártál, hiszen ha utazni kell akkor utazni kell.


Egyébként ha a külső tényezőkkel minden oké, akkor szerintem nekünk anyukáknak sokkal nehezebb az egészet kibírni, mint a gyerkőcöknek.


Minden jót!

2011. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En beszelnek vele skype-on, akkor is ha sir utana es feldultnak latszik. Amikor veget akarsz venni a beszelgetesnek, szepen hatarozottan elbucsuzni, es befejezni, nem huzni az idot. Aztan majd a nagyiek megvigasztaljak. Akar egy esti ritus is lehetne, hogy minden nap, mondjuk furdes utan. Szerintem rosszabb eltunni teljesen egy hetre.
2011. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nalunk apa kiment kulfoldre, skypeon az elejen lelkesen beszelt, es integetett, aztan egy ido utan nem akart odamenni apahoz meg integetni se.

szegeny apanak nagyon rosszul esett :(

ha van lehetoseged, elobb probald "szoktatni" a skypehoz, ugyertem mutasd meg neki, beszeljetek ismerossel, stb, hogy ne legyen neki total uj dolog


most irnam batran, hogy "en sose hagynam a gyerekem" (mert nalunk olyanok a nagyik), egyszer egy ejszakara kiprobaltuk, a nagyi azt mondta nem volt gond.. (ekkor mar majdnem ket es fel eves volt).. az igazsag az, hogy marciusban megyek szulni, es apa meg mindig kulfoldon lesz, szoval par napra muszaj lesz a nagyszulore biznom, rettegek tole.

ezek ilyen elkerulhetetlen dolgok (mint gondolom neked a munka)

beszelj vele rola, hogy milyen jo lesz, es majd beszeltek, es ne gorcsolj miatta, mert azt meg fogja erezni, inkabb legyel te is lelkes.

meg most paran le fognak szavazni, de igerhetsz neki jatekot is (en kulcsos gyerek voltam, es amikor anyukam jatekboltban dolgozott, lehettem vagy nyolc eves, minden nap hozott haza egy matchboxot, hat gyerekkorom egyik legjobb korszaka volt :))), hogy azt mesz venni, es majd egyutt jatszotok vele, es milyen jo lesz, meg ilyenek

2011. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a válaszokat!!!
2011. okt. 9. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!