Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tarthat, hogy a bölcsib...

Meddig tarthat, hogy a bölcsiben bepisil?

Figyelt kérdés

2és fél éves kislányom 1 hónapja jár bölcsibe, és ott mindig pelus kell,mert bepisil, nem szól, hogy kell neki.

Itthon semmi gond, gyönyörűen szobatiszta 2 éves kora óta.


2011. okt. 10. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy ez meddig tart azt nem lehet megmondani.

Lehet egy hét lehet több hónap.


Ha rákérdezel,mit mond erről?

Az én lányom pl (szintén 2,5 éves) itthon csak éjszakára hord pelust, a bölcsiben viszont 10 alkalomból 5x bepisil a délutáni alvásnál.


A gondozók sem tudják mi lehet az oka, mert amúgy jól érzi magát, nem stresszel, szeret ott lenni, ha nincs alvásidő szól rendesen a pisilnie/kakilnia kell...


Azt mondták, ők kitartóan nem adnak rá pelust, ha bepisil akkor kap tiszta bugyit, és majd rááll arra hogy nem pisil be ha ő akar.

2011. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fotucsok ***** válasza:
Érdekes, nálunk is hasonló a helyzet. Bár épp bölcsi előtt egy-két héttel lett szobatiszta, de itthon ügyes, ott meg előfordul,hogy bepisil, bár szerencsére ritkán, de a kakát valamiért nem mondja ott. Két hét alatt kétszer be is kakált. Múltkor már a gondozónéni az udvarra ráadott egy pelust, nehogy felfázzon, ha nem veszi észre. Biztos még nem ismerős a hely nekik, meg még szokják épp a szitut, hogy bölcsisek. Nekünk előre mondták, hogy erre lehet majd számítani, hogy visszaesnek. Nyugi, szerintem hamar rendbe jön. BEszélgessetek róla. Reggelente te pisiltesd meg a kis wc-be, mielőtt beadod a terembe, mondd neki,hogy kinek szóljon, ha kell neki pisilni. Én még azt is észrevettem szokatásnál, hogy udvari foglalkozáson a kisfiam állt a kiskapunál az udvaron, és ott mondogatta szépen hogy pisilni kell. Persze én észrevettem, mert őt figyeltem, de senki más. Akkor mondtam neki, hogy ha pisilni kell, menjen oda a godozónénihez, fogja meg a kezét, és úgy mondja hangosan.
2011. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 21.36-os.

Köszi az ötletet, ma reggel mondtam a kislányomnak, hogy menjen oda a gondozónénihez, fogja meg a kezét, és szóljon. Hát kíváncsi leszek...

Sajnos az nem működik, hogy ott megpisiltessem, mert sajnos reggel még nagyon sír, úgy veszik ki a kezemből..

2011. okt. 11. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!