Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Holnap húzza vissza a doki a...

Holnap húzza vissza a doki a kisfiam fütyijét és már előre félek. Úgy sajnálom de már 2 éves és itt az ideje. Ti, hogy vészeltétek túl?

Figyelt kérdés

Nemrég gyerekorvost váltottunk, az előző 3 éves koráig hozzá sem akart nyúlni.A mostani meg leis cseszett,hogy 10 hónapos korban megkellett volna csinálni mert:

1. már nehéz lefogni és megcsinálni

2. ha ezentúl meglátja félni fog tőle

3. nehéz lesz visszahúznom neki mert van erő benne.

Most ki érti ezeket a dolgokat?Mindenki mást mond.

Valami gombszondát emlegetett azt hiszem.


2011. márc. 10. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a fiam, a makkról majdnem le lehet húzni, de én sosem bántottam, még bőven alakulhat. fél éve még a hegye sem látszódott ki, ennyit javult teljesen magától, én a helyedben még nem bántanám.
2011. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
van egy krém, ftorocort a neve, öcsémet majdnem műtötték,de nem kellett végül, ez segített!most 5 hós a fiam, én is ezt fogom használni ha kell!!szerintem ne engedd a dokinak, hogy bántsa, próbálkozz a krémmel!!!
2011. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a mi sebész ismerősünk a mi 2 kisfiunk kukacát 3 évig meg sem fogja nézni. a ngyobbik most lesz 3 éves májusban a kicsi meg 16 hónapos.

addig nincs gond ameddig nem pisil fájdalmasan és cérnavékony lyukon keresztül....

na én nem engedném. Azt mondták ha nincs gond nem kell hozzányúlni 3 évig, mert ha mondjuk nektek holnap felrántja, bereped és a hegesedés miatt lesz fitymaszűkűlete, be fog gyulladni. Lehet amúgy meg nem is lenne gond vele az életben. Ne engedd!!

2011. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem engedtem az orvosunknak, hogy feltépje a fiam kukiját!!! Sokáig fájni fog neki, és az sem kizárt, hogy hegesedni fog majd!!! Ha van elegendő lyuk neki ahhoz, hogy a pisije ki tudjon jönni, SEMMIFÉLE orvosi oka nincsen a feltépésnek!


Teljesen felesleges feltépni nekik a kukijukat, ugyanis amíg pelenkásak, addig ráadásul kifejezetten hasznos is, hogy le van tapadva a bőrük, így ugyanis könnyebben elkerülik a fertőzéseket. Az én fiamnak két és fél éves koráig szinte teljesen le volt tapadva a bőre, de amikor már elég nagy volt hozzá, megtanítottuk neki, hogy hogyan húzgálja magának. Elmagyaráztuk neki, hogy a Doktornéni utasítása, hogy húzgálni kell, és ő minden este húzgálta is magának szépen. Egy hónap se kellett, és teljesen hátra lehetett már húzni neki a bőrt. Mindez pedig semmiféle fájdalommal, műtéttel, tépkedéssel nem járt neki.

2011. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Az én kisfiamnak 3 hete húzta hátra a bőrt az urológus.Nekem is mindtak ilyet meg olyat,hogy ne tegyem majd még később is ráérek,én is halogattam...de:később,jobban megsínyli a gyerek,s még kisebb(2és fél hónaposak vagyunk)ajánlatos akkor rendbe tenni a kuki kérdést.A doki egy hirtelen mozdulattal hátrahúzta,akkor persze sírt,s utána is 1 napig.Fájt neki,bepirosodott.Nem kellett semmi mást tenni mint minden este fürdésnél felhúzni a kukit s kamillás vizzel leöblíteni.Kisfiam ezt mostmár önállóan csinálja!
2011. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem FELTÉPI hanem talán normálisan megcsinálja.Hallottam én is,hogy amíg pelenkás jobb,hogy levan tapadva.Komolyan mondom nem tudom. :(
2011. márc. 10. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Te hogy neveznéd azt, amikor valaki a letapadt bőrt megrántja, úgy, hogy az elválik a másik bőrtől?


A fiam unokatestvérének is megcsinálta ezt a doki. Neki a művelet után még vérzett is... Hetekig szenvedett a gyerek, minden pisiléskor sírt, láthatóan fájt neki.

Engem is riogattak azzal, hogy majd később még nehezebb lesz, meg hogy majd műteni kell, stb. Ehhez képest semmi ilyesmiről nem volt szó, mert - mint már írtam - a fiam, amikor már elég nagy volt hozzá, megoldotta magának, fájdalom nélkül.

2011. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

szerintem ritka,ha egy kisfiú magának megoldja.


Vagy adjak magamnak egy hónapot és kezdjem el én húzogatni neki????

2011. márc. 10. 14:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy idő meg költség, de én a helyedben megkérdeznék még egy orvost...én is mindig próbálom elkerülni a fájdalmas dolgokat, ahogy csak lehet a gyerekemnél, nekem 3 éves a fiam, nincs ilyen gondunk, így konkrétumot nem tudok javasolni. De én is mindenhol azt hallottam, hogy 3 éves koráig felesleges hozzányúlni. Próbálj meg még egy dokit!
2011. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Írtam már fent.

Még csak két éves a kisfiad, adj neki egy kis időt, nálunk fél év alatt is szépen alakult.


Tényleg az a baj, h ha feltépik, olyan akár mikrosérülést is okozhatnak, h az fog utána TÉNYLEGES fitymaszűkületet okozni.

Ami a kisfiadnak van, azt ÉLETTANI fitymaszűkületnek hívják, és az biztos, h ezt nem szokták a pelenkás korra időzíteni.

Csak képzeld el, h lesz ott neki egy seb, ami állandóan a pisiben, kakiban párolódik, a légmentesen záródó pelusban...

2011. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!