Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elköszönjek a majd 3 éves...

Elköszönjek a majd 3 éves gyerekemtől a bölcsiben, vagy ne?

Figyelt kérdés
Beszoktatós, és holnap vagy hétfőn kell majd először "otthagynom" őt. Azaz szökve jöjjek el (nem tudom hogy fog reagálni), vagy köszönjek el, (de akkor tutira ordítani fog fél órát). :( Segítsetek légyszíves!
2011. okt. 13. 15:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha anya csak úgy lelép, legközelebb a kicsi stresszelni fog, hogy anya megint ott fogja őt hagyni és fogalma sem lesz, hogy vajon visszajön-e.

Ha viszont anya elköszön, majd akkor jön, amikor megígérte, a kicsi megnyugszik, hogy nincs semmi gond, anya csak elmegy egy darabig, de tuti visszajön.

Fontos, hogy nyugodt maradj búcsúzáskor. Szedd össze magad, légy mosolygós és rövid. Ha nem megy másként, inkább ne fordulj vissza, ha már elindultál, ne lássa, ha sírsz!

2011. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a tanácsokat! :) Igen, mindig megkérdezem jól érzi e magát, és igen a válasz, de ez látszik a viselkedésén is. Csak hát ugye, állandóan keres a szemével, játék közben is.
2011. okt. 13. 15:16
 13/22 A kérdező kommentje:
Jaj, már most sírok, mi lesz velem holnap? :(( Nincs idegem az ilyesmihez. Köszi, összeszedem magam valahogy! :)
2011. okt. 13. 15:17
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdeztél butaságot, ne félj. Minden szülőnél az első gyereknél ez van, mindenkinél.( az aggódás) A második, 3. gyereknél már könnyebben vesszük az akadályokat. :)

Persze, hogy köszönj el.

2011. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi mindenkinek, nagyon egyöntetűen az elköszönés mellett van mindneki, hát akkor így fogok tenni. :) Igen, első gyerek... és hát mióta megvan, nem túl sokat voltunk külön egymástól.
2011. okt. 13. 15:23
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

Hogy gondoltad a surranást? Ezzel jól átvered, és eléred, h az életbe nem akarjon elengedni, csak még inkább megijed, ha eltűnsz.


Köszönj el tőle, integess és úgy menj el. Légy magabiztos, kiegyensúlyozott, úgy egyszerűbb lesz. De az elszökés irtó nagy hülyeség!

2011. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha nem köszönsz, olyan mintha csak túl akarnál adni rajta, el akarnád passzolni. Azon kívül ne adj'isten, bármi történhet vele, soha nem bocsájtanád meg magadnak, hogy nem köszöntél el tőle. Bár ne adj'isten veled is bármi történhet.
2011. okt. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szia, akkor most írok egy érdekeset: mi szeptember elején kezdtük a bölcsit, vittem be a kislányom ő rohant be, ha elköszöntem tőle azonnal elkezdett üvölteni, ha viszont amikor berohant a gyerekekhez elsunnyogtam semmi baja nem volt! Egy kicsit se sírt, szóval én tapasztalatom alapján nem kell ragaszkodni a búcsúhoz, legalábbis nekünk rosszabb volt, azóta se sírt! Lehet nem ez a megszokott, de nálunk így volt.
2011. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nem bölcsi-ovi, de a lépés úgy jön ki, hogy ha elköszönök a törpéktől 3órán át sírnak az ajtóban ülve:((27hónapos, 8hónapos(és nagyon tud értem sírni)) ha még itthon indulás előtt elmondom, hogy anya átöltöztet titeket harapok valamit, ti maradtok, akkor észre se veszik, hogy elmentem.

Olyan mindennaposan kapnak egy puszit, elmondom nekik, hogy szeretem őket, és mintha csak inni mennék ki, csak nem megyek vissza, amikor megérkezek, akkor viccesen, "kukucs".

Olyan köszönj is meg ne is valahol jobb, szerintem. Nálunk ez működik.

2011. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A 07:11-es vagyok. Inkább sírjon egy kicsit, minthogy azt érezze, hogy becsapod. A sírást abba fogja hagyni, és tudni fogja, hogy mész érte, de az, hogy hazudsz neki, sokkal tovább benne lesz.
2011. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!