Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elmegyek itthonról elköszön...

Ha elmegyek itthonról elköszönjek tőle vagy hogyan?

Figyelt kérdés
14hónapos a lányom és szombatonként tanfolyamra fogok járni,anyósom fog rá vigyázni akit szeret és ismer ,mert velük élünk.De nagyon anyás és naponta többször szopizik és azon is alszik el.
2011. szept. 7. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen.


Èn külföldön élek és gyermekgondozást tanulok, itt kimondottan tanítják az elválást (nekem még nem volt kurzusom rá), és az elválásnak a gyermek számára tudottnak kell lenni. így bízik meg majd benned késöbb. lehet elosonsz mikor nem lát, de ezzel azt éred el hogy a köv alkalommal mikor látja hogy készülödsz akkor beléd kapaszkodik és nem enged.


nekem is nagyon anyás a lányom aki még csak 1 éves de elbúcsuzok töle és megyek gyorsan. nem húzom halasztom, hanem puszi, integetés és már kint is vagyok. az elsö alkalmmakkal kereset aztán, de pl tegnap már semmi baja nem volt teljesen elfogadta hogy anya jön megy.

2011. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fenti módszerben hiszek. Így is szoktam eljárni. Minden más becsapás lenne...
2011. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 ava87 ***** válasza:
100%
Mindenképpen. Meglehet, hogy eleinte kicsit sírni fog, amikor elmész, de aztán megszokja a dolgot. Viszont sokkal rosszabb lenne neki, ha csak kiosonnál, akkor még becsapottnak is érezné magát.
2011. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig köszönj el Tőle, és mond meg neki, hogy mikor érkezel. Én még a 4 hónapos kislányomtól is elbúcsúzom amikor viszem a nagyot oviba.
2011. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem mentél még nélküle sehová? Vagy csak azért kérdezed, mert a tanfolyam hosszabb lesz, egész napos?


Persze hogy beszéld meg vele.

Én már a 2 hónaposomtól is elköszöntem, megmondtam, kivel lesz addig, mikor jövök haza, ebbe nőttek bele.

A szopi miatt meg ne aggódj!!

Nekem 10 hónapos volt a második babám, amikor kórházi kezelésre kellett járnom 3 hétig, minden nap 5-6 órát voltam távol. Apával volt otthon, és világosan tudta, hogy tőle nem kaphat cicit. Rendkívül intenzív szopis volt, amikor haza értem, "be is pótolta" mindig, de nem kellett neki az elalváshoz sem. Nálunk volt egy hint a a lakásban, férjem elalvási időben beültette, addig hintáztatta, amíg már kókadt le a feje, akkor áttette az ágyába és rögtön el is aludt.


És még egy: ne mondd neki azt, hogy "mindjárt jössz", mert bizony több órát leszel távol. Inkább nevezd meg azt a tevékenységet, amire haza érsz. Pl: "uzsonnára itthon leszek". Én azt is meg szoktam mondani, hogy "sokára jövök, de neked nagyon jó lesz, játszol nagyival, vagy xy-al" stb.


Ha sír elváláskor, az nem rossz, sőt, az jó jel, azt jelenti, hogy kötődik hozzád. (Persze ha nem sír, az sem jelenti azt, hogy nem kötődik!), pár perccel azután, hogy elmentél valószínűleg abba hagyja.


És még egy tapasztalat:

Annak, aki vigyáz rá, mondd meg, hogy ne emlegessen Téged. Nálunk többször előfordult, hogy a vigyázó pár óra után mondta, hogy mama mindjárt itt lesz, és akkor a szó hallatán eltört a mécses, pedig amúgy "eszébe se jutottam".


Jó tanulást Neked!

2011. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mikor 4-5 hónapos volt akkor hagytuk anyósomra 2-3 órára,de akkor épp az a korszaka volt mikor hajlandó volt cici nélkül aludni.A tanfolyam pedig hosszú lesz abból a szempontból is hogy be kell buszoznom a városba,ráadásul hétvégente ritkábban jár a busz.
2011. szept. 7. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:
El kell köszönni és megígérni, hangsúlyozni, hogy visszajössz - és mikor látja, hogy ez tényleg megtörténik, akkor szépen meg fogja szokni a dolgot.
2011. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Természetesen igen. Mondd el neki, hogy hova mész és hogy kb. mikor jössz, pl. ebéd vagy a du-i alvás után, esetleg vacsorára stb, meg azt is, hogy addig a mamával lesz és hogy most neki kell majd szót fogadnia. Nagyon okosak a kicsik, szinte mindent megértenek. Ha úgy lépnél le, hogy nem köszönsz el tőle és ő egyszer csak azt veszi észre, hogy nem vagy ott, akkor azt érezheti, hogy elhagytad és az sokkal rosszabb bárminél! Az unokahúgommal ezt csinálták a bátyámék és olyankor órákig vigasztalhatatlanul sírt és azt hajtogatta, hogy nem jönnek vissza érte a szülei :(


Amúgy ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de ha jól értem, akkor te kb. 8 hónapja nem voltál külön a kislányodtól? Tehát nem volt ilyen alkalom, hogy el kellett volna köszönnöd tőle????? Sosem vagy távol tőle 1 percet sem? Hogy bírod???? :)

2011. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De az egyéves szülinapja előtt pár nappal szintén pár órára. Meg néha kettesbe mennek át a dédihez fél-1 órára.
2011. szept. 7. 16:01
 10/13 A kérdező kommentje:
És mi legyen hogy ha ő még aludna,ill. alszik is de nekem meg mennem kell? Mert felkelés után rögtön szopizik meg hát jó lenne ha látna még reggel,és nem azt hinné hogy éjjel "vesztem el".
2011. szept. 9. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!