Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészülök saját gyerekemtől,...

Kikészülök saját gyerekemtől, másnál is elszakadt már a cérna?

Figyelt kérdés

18 hónapos a kisfiam, de már nem bírok vele, vagy csak a fáradtság miatt kattantam be. Még áll a karácsonyfa, piszkálgatja gömböket, az izzót, eleinte már elmondtam, hogy ne nyúljon hozzá, mert forró, meleg, stb, az elején csak messziről nézegette a fát, ma már ott tart, hogy simán felmászna rá. Aztán felmászik egyedül ebbe a forgószékbe, szlalomozik a monitor felé, nem sok híja, hogy beverje kis fejét az asztalba. A lakásunk romhalmaz, tele játékokkal, már gyűlölöm összeszedni nap mint nap, és mindent visszatenni helyére.

A másik hogy már lassan két hónapja átköltöztettük a kisszobába - zökkenőmentes volt az egész ottalvás egészen eddig, a két rács már az első naptól fogva ki lett véve, ha úgy adódik, ki tudjon jönni, 3 nappal ezelőttig nem is volt semmi gond, ahogy letettem este, aludt egészen reggelig, átlag 7-kor kijött az ágyából.

Ott tartok, hogy 3 napja éjszakánként többször átjön hozzánk, ha közöttünk is alszik egy kicsit, akkor is olyan mint a sajtkukac, jobbra balra dobálja magát, rugdal minket a lábaival, hogy már kiszorított minket az ágy két szélére. Ha lenyugszik, átviszem, hogy saját ágyában aludjon tovább, akkor is nem telik el negyedóra, jött át sírva. A rácsot meg nem akarom visszatenni, mert próbáltam, annál inkább keserves sírásba kezdett.

Áááááá, nem is tudom, pocsék egy anya vagyok.

Egész nap szinte a gyereket igazítom helyre, rikácsolok neki, néha a kezére csapok, már amikor húszadszorra mondom neki, ne nyúljon a felmosó vizbe, felmosó vízével mossa meg kis arcát, jó hogy rácsapok a kezére! tiszta idegbeteg vagyok!!!


2011. jan. 2. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Mintha 21 hónapos lányomat olvastam volna. Mármint hogy nálunk is ez megy. Zombi vagyok, nem tudom mi a recept a jó gyerekre, csak azt tudom hogy a karácsonyfa nálunk már nem sokáig fog állni mert leszedem. Egyébként én a játékok nagy részét egyszerűen kivittem mert nem is játszott a nagy részükkel, felesleges annyi kacat. 21 hónapja nem alszok éjjel, mert még mindig ébred a lányom 1x 2x, ha nem maradok bent vele a szobájában negyed óra múlva fent is van. Észre veszi. Kíváncsian várom mások mit írnak.
2011. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
ilyenkor szokott az jönni, h az édesanya segítséget kér a saját édesanyjától. neked egykis pihenésre lenne szükséged h feltudj töltődni, és egy segítő kézre, akiről tudod h bármikor fordulhatsz hozzá. ha van édesanyád, és jó kapcsolatban vagy vele akkor ne félj segítséget kérni tőle, örömmel fog segíteni.
2011. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Úgy tűnik, átvette feletted az uralmat. Tedd vissza a rácsot a kiságyra. Igen, eleinte bömbölni fog, aztán rájön, hogy hiába. Tedd el a játékai közül jó párat, azokat máris nem tudja szétpakolni. Fel lehet szerelni az ajtóra rácsot, ami megakadályozza, hogy a gyerek kimenjen a szobából vagy éppen olyan helyiségbe menjen be, ami számára veszélyes, pl. konyha (sjanos nem jut eszembe, hogyan is hívják ezt a szerkentyűt). Fel kellene egy ilyen szerelni és akkor nem tud utánadmenni, amíg felmosol.
2011. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
huhh, egyetértek az előzővel , egy kis regenerálódás kell... ki kell pihenned, aludnod magad, és kell egy kis szabadidő, amit egyedül töltesz el, van akinek elég néhány óra, vkinek kell néhány nap. Tehát, ha van vki (anyukád, párod, testvéred stb), akit megkérhetsz, h vigyázzon a gyerekedre, ne habozz!!! Meglátod egy kis pihenés után újult erővel, és nagyobb kedvvel pakolászol majd ismételten)))
2011. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
jajj, és sztem ezzel sokan így vannak néha))) fel a fejjel!
2011. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Szia én megértelek , nálunk is szokott így lenni.Az én kisfiam 27 hónapos és nagyon tud rosszalkodni,sajnos még én sem jöttem rá igazán mit is kéne másképp csinálni hogy jobban szót fogadjon :-(

És minket sem hagy sokszor aludni nyugodtan és olyankor én is elég feszült vagyok egész nap..

Kitartás!

2011. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A gyereknek következetesség kell.Gondolom ezzel nem mondok újjat.Ha este felkel 20szor,te vidd vissza 20szor.Egy idő után réjön hogy nem csinálhatja ezt veled(mert most kihasznál téged,mert azt látja,hogy megteheti,mert gyengének lát)Egyfajta dackorszak ez,nálatok elég korán jött.Csak légy türelmes,kitartó,és meglátod eredményes lesz.Mutasd meg,hogy te vagy a felnőtt.Sok szerencsét.


Egy 7 éves gyerek anyukája.

2011. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos iker kislányaim vannak. Nálunk muszáj tartani a szabályokat, kötöttségeket, mert máshogy nem megy...

Nincs kivéve a rács az ágyból, amíg csak lehet, nem is lesz, de már megbeszéltük a férjemmel, hogy ha már megtanulnak kimászni a rácsos ágyból, lezárjuk a szobájukat éjszakára ráccsal.

Eleinte én is próbáltam "jó" anya lenni, nem lekeríteni, lezárni, hagyni, hogy felfedezzék a világot (lakást). Néhány nap (de lehet, hogy óra) alatt arra a szintre kerültem mint Te. Semmi másból nem álltam, mint utasítgattam, tiltottam, idegeskedtem. Ráadásul kétfelé. Néhány komolyan balesetveszélyes helyzet után úgy döntöttem, hogy így nem mehet tovább. Ráccsal lezártunk a konyhát és a fürdőszobát. Itt tartunk minden veszélyes dolgot. A lakás fennmaradó részében szabadon garázdálkodhatnak. Nagyon jól eljátszanak egész nap, szinte alig kell rájuk szólnom.

A karácsonyfa magasan van, nem érik el. Ha meg akarják nézni, ölbe kérik magukat, és már tudják, hogy egy ujjal lökdöshetik a díszeket. A tv felkerült a falra, mert kapcsolgatták, ütögették.

Az éjszakát sajnos nem alusszák át, de nem jönnek ki az ágyukból. Ha sírnak, bemegyek hozzájuk, megsimogatom őket és elmondom nekik, hogy éjszaka van, aludni kell, hogy holnap sokat tudjanak játszani, majd kijövök. Előfordul, hogy 1,5-2 órán keresztül nem alszik vissza, de nem adom fel. De a legtöbb éjszaka nyugodtan telik, egyszeri ébredéssel, kis ivással, gyors visszaalvással.

Szóval nálunk ez vált be, hogy bár nem birtokolják az egész lakást, de látnak, bárhová is megyek, és ahol viszont lehetnek, ott minden gyerekbiztossá van téve.

Igaz, néha röhögünk, hogy rácsok között élünk, de legalább nyugiban, jókedvűen telnek a napok :-)


B.Ú.É.K. :-))))

2011. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a játékokat egyszer kell elpakolni, jó magasra, hogy ne csak szétdobálja őket. Én bedobozoltam, amit kérnek, azt veszem le.

És így is csatatér van, de kisebb és 10 perc alatt össze lehet pakolni.

A másik pedig, felmosóvízben mos arcot, vagy ne akkor moss fel, ha ott van, vagy adj a kezébe valamit, hogy ő is takarítson. Nálunk 2 felmosó van "szolgálatban" az egyik szobát ők mossák fel, amíg ott pepecselnek én kitakarítom a többit.

Azonnal kísérd vissza a szobájába és maradj inkább te ott vele.

Ha a karácsonyfát piszkálja, vagy adj neki más feladatot, vagy ülj oda és nézegessétek együtt a gömböket, emeld fel, vedd le neki a díszeket, amit meg akar nézni. Persze, hogy kiváncsi és meg akarja szemlélni, hiszen nem látott még ilyet. Te nem szoktál a boltban soha levenni semmit, megtapogatni, megnézni és visszatenni? Még felnőttek is csinálják ezt, nemhogy egy gyerek.

2011. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

csak a kérdezőt olvastam el

szerintem egyértelműen a kialvatlanságod és a fáradtság miatt van ez:(

hidd el mindenkinél ez van, persze más más dolgokkal.

Nekünk szerencsére születése óta saját szoba saját ágy, és így mi is pihenhetünk na és pesze 7 kor fürdés alvás....

nálunk nincs 9 kor rohangálás még


Rádfére egy jó alvás illetve azt is állítom, hoyg már most jobban vagy hogy kiírhattad magadból:)

2011. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!