Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nő ilyen rohamosan a...

Miért nő ilyen rohamosan a kislányom, másfél évesen 92cm és 15kg? Normális ez? Tényleg nagyon nagy? Első gyerek.

Figyelt kérdés
Nem nagyzolásból tettem fel a kérdést,de kissé aggaszt! Ezeket az adatokat a 18hónapos oltáson mérte a védőnő. Azt mondta sokkal nagyobb mint az átlag,és diétáztassam.
2011. okt. 14. 17:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi neked is. Az orvos nem mond se jót se rosszat. A védőnő,diétáztatna,csak nem tudom hogy lehet egy 1,5évest?! De nem fogom fogyókúráztatni a gyereket!

Én és a testvéreim és is 4kg felett születtünk a párom normál volt,és a családja is. Már írtam hogy apukám volt nagy,és a családja. A két öcsém is elég magasak.

Biztos hogy a nagyapjára ütött.

2011. okt. 14. 19:41
 12/14 anonim ***** válasza:
Most őszinte leszek...én azért elvinném egy vérvételre.Biztos nincs baj,de az ördög nem alszik,tudod.Lehet pajzsmirigyprobléma is akár(nekem az van).Meg lássuk be ,nem is csak a súlya,hanem magas is szerintem.Egyébként az enyém meg törpe :),9600g és 76cm,16 hónapos.De el is vittem vérvételre az én problémám miatt szerencsére semmi baja!!!
2011. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Vérvételre nem kell beutaló? Az orvos nem mondta hogy gond lenne,a védőnő is csak a súlya miatt paráztat!

Most megint elkezdtem aggódni,én is valamilyen "betegség félére" gondoltam.

2011. okt. 14. 21:13
 14/14 anonim ***** válasza:

A fiam 17 hónapos, 3620 gr-mal és 51cm -vel született. Most 87 cm, 13 kg. Ő is nagyobb az átlagnál, de nálunk mindenki magas is. Hiába vagy te v a párod átlagos, ha 7 ágra visszamenőleg volt a családban "nagyobb" ember. Azért írom 7 ágra visszamenőleg, mert abból a 7-ből bárkitől örökölhette. Lehet neki kicsi gyerekei voltak, de a lányod pont anak a családtagnak a génjeit örökölte akkor olyan lesz. Legalábbis ezt én így tanultam. Bár a mai világban már lehet nem így van, azóta a gyerekek is fejlődtek sokat, lehet már csak 2 ágra lehet visszanézni... Na mindegy, ebbe ne menjünk bele, mert nem témához vágó, h kik düntik el, stb. A lényeg, h sztem teljesen jó a mérete, nagyobb, de arányos és írtad, h nagypapa magas volt. Örökölhette tőle. Fogyókúra? Felejtsd el, nekem a 9 hónapos gyerekemet akarták fogyóztatni, mondván, h túl hurkás. Én meg mondtam, h majd ha elindul lemozogja. És lám igazam lett, mióta megy, fut azóta 3 havonta hízik max fél kg-t. Mostmár nincsenek akkora hurkák.

De ha az megnyugtat kérj a dokitól beutalót vérvételre, mond el, h a védőnőd beparáztatott, el szeretnéd vinni, h nézzék meg. Ha normális kiadja.

2011. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!