Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondanád el egy 2 éves...

Hogyan mondanád el egy 2 éves 4 hónapos kisfiúnak, hogy a mamája (anyukám) nincs többé?

Figyelt kérdés

Az egyik dédipapája sincs már. Azt mondtuk fent van a mennyben az angyalokkal és ő is angyalka.

Igaz akkor még kicsi volt, mikor meghalt a dédije. De most?

1 hete azt hallja tőlem, hogy megyek a mamához, sietek vissza, tudod mama beteg stb... És most már nincs mama. :'(


2011. okt. 15. 15:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogja észrevenni. A lányom 4 éves, és most halt meg anyósom, ráadásul velünk is lakott, de elég hamar túltette magát rajta, hogy nincs itt velünk. Mondjuk mi azt mondtuk neki, hogy elköltözött, és innentől kezdve nem is forszírozza a dolgot.

2 évesen még nem fogja megérteni.

2011. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

16,15: sajnálom


Kedves utolsó, neked is köszönöm. Azt hiszem maradok az egyszerűbb verziónál. Ha esetleg kérdez, akkor az ő szintjéhez mérten válaszolok.

2011. okt. 15. 16:57
 13/14 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem:(

Az én kisfiam másfél volt, amikor meghalt anyukám, együtt laktunk.

Sokáig nem kereste, aztán egy idő után mindig kérdezgette, h hol van mama, hol van az ágya, miért nem jön haza.


Én azt mondtam neki, h mama nagyon beteg volt, elfáradt a teste, nem tudott velünk maradni, de nagyon szereti őt, az angyalkákkal van.


Nyugodtan sírj, de mindig mondd el neki, h nem miatta sírsz, hanem mert hiányzik az anyukád, ő nem tehet semmiről, nem ő volt rossz.

Meg fogja érteni, neked is vannak érzéseid, amiket nem félsz kimutatni, ez nem rossz dolog, nem fogja őt megkavarni. Ne legyen ezért lelkiismeret furdalásod.

2011. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled, sajnos én is tudom már, milyen elveszíteni egy szülőt.


Csak annyit tennék a témához, hogy sírj nyugodtan és mondd el neki, ha kérdezi, hogy miért sírsz. Nem kell bonyolítani: anya szomorú, mert sokáig nem látja mamát, de mama jó helyen van, az angyalokkal, onnan vigyáz ránk.


Az én apukám a fiam 4 hónapos korában halt meg. Most 2 éves a fiam, és mikor nézegetjük a fotóalbumot, akkor csodálkozik, hogy hol van papa, miért nem látja sose, mikor a képen meg ott van. És én is szoktam sírni még most is, ő olyankor odajön és hozzám bújik.

2011. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!