Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg a fozést?

Hogy oldjátok meg a fozést?

Figyelt kérdés
a fiamat nem szoktattam járokába, mert csak sírt benne, így mászos korátol "szabadon" van a lakásban. Tobbnyire akkor fozok,mikor alszik, és csak kisebb dolgokat végzek a konyhában, ha ott van ( a tobbi munka OK). de nagyon zavar, hogy láb alatt van, pakolna csak állandoan, ami persze dupla munka és nehogy fellokjem , stb. a gyerekszobában szépen eljátszik, amíg bent vagyok, tudomást sem vesz rolam. ha kimegyek, már kint van. viszek ki egy kosár játékot, de ott az nem kell, csak a pakolás. Nálatok hogy van?
2009. máj. 2. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én például akkor kezdek el főzni, ha fent van, amikor "rágcsa" idő van. Imádja a kiflit, legalább 10-15 percig nyammog egy felet, de soha nem engedtem, hogy járkáljon vele, mert szedegethettem volna utána a morzsát. Szóval reggeli után egy órával, amikor készíteném oda a kaját becsücsültetem az etetőszékbe, megkapja a kis kiflijét vagy kekszét, amit egyedül is tud enni és addig fel tudom tenni a kaját. Persze, ha olyat főzök, amit sokáig tart előkészíteni vagy ott kell mellette állni / pl. palacsinta /, akkor megvárom, míg elalszik.
2009. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én felültetem a konyhapultra, odakészítek mindent így előtte tudok állni. "Segít", mindenbe beleeszik.

nekünk sosem volt járókánk, ha megunja leteszem.

Az viszont tény, hogy így nehéz..

2009. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nehéz gyerek mellett főzni és minél nagyobb lesz annál nehezebb lesz. Igazából valahogy bele kell építeni az egészben a gyereket ami dupla annyi idő lesz, de nagyon sokat tanul benne a gyerek és nagyon jó kapcsolat alakul ki kettőtök között.

Nekem két éves a lányom és főzni már megtanultam mellette bár néha ha olyan kaja van alig várom hogy végezzek, de úgy nagyjából megy már. De a mosogatást azt csak akkor ha alszik, már ha alszik, mert nem mindig szokott. :)

Mert szegénykém jönne mosogatni, de hát akkor nyakig vizes lesz és ugye ha nem öltöztetem át meg megfázik hamar. De mikor tele a mosogató akkor mire én végzek ő már megfázott. Úgyhogy ha egy megoldás van rá ezt akkor szoktam mikor ő alszik.

2009. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!