Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megteheti a kórház, hogy nem...

Megteheti a kórház, hogy nem engedi, hogy 5 éves hiperaktív, súlyos alvásproblémával küzdő kisfiammal legyek éjszaka?

Figyelt kérdés

Mandulaműtét(garat) miatt kell majd két éjszakát bent aludnia.

Itthon még 40 fokos lázzal is alig tudom fekvésre bírni,hetente többször alvajár,ilyenkor feláll az ágyra ,nyitott szemmel hadonászik,beszél,esetleg sír,kiabál,veszélyérzete nulla.

Azt mondták még a professzorúr hozzátartozójának sem engedik meg,hogy bent legyen a gyerekkel.

Megoldásként említették,hogy ráhúzzák a rácsot a gyerekre éjszakára.


Ismerem a gyereket,ha kétségbeesik őrjöngeni fog,ezzel kockázatva,hogy bevérezzen a friss seb.


2011. okt. 19. 11:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Érdemes másik kórház után nézned. A legtöbb helyen 6 éves korig benn alhatsz a gyerekkel. Kecskeméten még az akkor 7 éves lányomnál is felajánlották.
2011. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Kedves 63%-os!

Mit akarsz azzal mondani, hogy ott operált betegek vannak? Nappal is ők vannak ott, mégis benn lehet az anyuka. Miért lenne ez éjjel más?

Sok kórház gondolkodik úgy, hogy beengedi a szülőt, így az ápolónőkre is kevesebb teher hárul.

2011. okt. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

10 hetesen és 20 hónaposan műtötték a lányomat, és egyik alkalommal sem akarták megengedni ,hogy ottmaradjak vele, pedig az első műtétnél még tisztán anyatejes volt, a másodiknál meg már ugye a szellemi kapacitása miatt sem akartam magára hagyni egy ekkora trauma után... na a lényeg az, hogy mivel egyik esetben sem kereshettünk másik kh-at és sürgősségi műtét volt, nem is előre tervezett, ezért az első műtétnél a férjem kirohant a kh-ból és (tudakozón keresztül) felhívta a legközelebbi ügyvédi irodát, 10.000 ft-ért kijött egy ügyvéd és érdekes módon amint kiejtette a száján hogy miért jött, már nem volt semmi ellenvetés a kh részéről. Kaptam egy kisszéket és ott dekkoltam egész végig, és egy kedves nővér még azt is felajánlotta, hogy egy paravánt odatesz hogy szoptatni tudjak (mert az ajtóval szemben voltunk pont, és a babák rácsos ágyába meg nem fértem be ugye).

Ez az ügyvéd mondta egyébként azt is, hogy hasonló helyzetben ne írjak alá semmit, és maradjak bent a gyerek mellett, valamint hogy hívjam fel a betegjogi képviselőt, ha bármi gond felmerül. Így is tettem a második műtétnél. Igaz, hogy nem került 10 ezer forintunkba mint az ügyvédi kiszállás, de azért rázósabb is volt ( a biztonsági őr is megrángatott, a nővérek minősíthetetlen hozzáállást mutattak stb). Végülis így is célt értem, ottmaradhattam, mondjuk széket se adtak, de a férjem otthagyta a kabátját és azon ültem éjjel (persze ha kellett volna ,hát féllábon végigállom az egész időt, csak vele lehessek...)

2011. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

"Nem tdtok privát szobát fizetni,vagy olyan ott nem létezik? Ez tényleg nagyon gáz,kockáztatják akár a gyerek egészségét is??? "


Szó nem esett semmiféle lehetőségről,teljesen elzárkóztak.

Valóban kockáztatják az egészségét,mert ha őrjöngeni kezd a rácsos ágyban amit ráhúznak,akkor a sebével is gond lehet,rémisztő lenne számára a helyzet,hiszen még az oviban sem tudták soha elaltatni,még soha máshol nem aludt el,mint írtam súlyos az alvászavara,voltunk már gyermekpszichiáternél is vele.

Én azt érzem,hogy a gyerekemnek szüksége van rám és nem tehtem meg,hogy én otthon nyugodtan csicsikázom míg ő meg közben elvérzik!

2011. okt. 19. 12:43
 15/35 krisztivan ***** válasza:

Én úgy gondolom,hogy először meg kellene próbálni szépen megbeszélni ezt a dolgot az orvossal.Ha nem megy szép szóval akkor egyszerűen nem mész onnan sehova és kész.A biztonsági őr NEM EMELHET rád kezet mert feljelented.Vagy kerestek másik kórházat.

Mihamarabbi gyógyulást a fiadnak!

2011. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Az orvosnak említettem semmit sem mondott rá,hanem ráhagyta az asszisztensnőre a kellemetlen problémát.


Ha már túl vagyunk a műtéten és kényszerítenek rá,hogy hagyjam el a klinikát,miközben ő ott ordít,őrjöng,akkor nem is tudom mi lesz,bár a férjemre bizton számíthatok,mert ő úgysem hagyja.


Érdekesség,hogy a férjem kollégájának a gyermekének műtétjekor ott aludhatott az anyuka ugyanebben az intézményben.

2011. okt. 19. 13:00
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédes ötlet nem rossz! Bár az számomra döbbenetes hogy a biztonsági őr megrángatta az anyukát...akkora pert akasztottam volna a nyakába mint a ház.
2011. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről

"A kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon."

2011. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

"1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről

"A kiskorú betegnek joga van arra, hogy szülője, törvényes képviselője, illetőleg az általa vagy törvényes képviselője által megjelölt személy mellette tartózkodjon." "


"Még a professzorúr hozzátartozójának sem!!!!!!!!!!!!"

2011. okt. 19. 13:25
 20/35 anonim ***** válasza:
érdekes ezt olvasnom.nekem 4 vagy 5 évesen vették ki a mandulámat,ez 82-83-ban volt.akkor anyu ott aludt velem egy ágyban.
2011. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!