Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megteheti a kórház, hogy nem...

Megteheti a kórház, hogy nem engedi, hogy 5 éves hiperaktív, súlyos alvásproblémával küzdő kisfiammal legyek éjszaka?

Figyelt kérdés

Mandulaműtét(garat) miatt kell majd két éjszakát bent aludnia.

Itthon még 40 fokos lázzal is alig tudom fekvésre bírni,hetente többször alvajár,ilyenkor feláll az ágyra ,nyitott szemmel hadonászik,beszél,esetleg sír,kiabál,veszélyérzete nulla.

Azt mondták még a professzorúr hozzátartozójának sem engedik meg,hogy bent legyen a gyerekkel.

Megoldásként említették,hogy ráhúzzák a rácsot a gyerekre éjszakára.


Ismerem a gyereket,ha kétségbeesik őrjöngeni fog,ezzel kockázatva,hogy bevérezzen a friss seb.


2011. okt. 19. 11:57
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodj a jogaidhoz.

Felvétel előtt, vagy befekvéskor említs meg az orvosnak, nővérnek, mindenkinek, h Te a műtét után a fiad mellett leszel. Délután, este, éjszaka. Pont.

Én nem megkérném, h hadd lehessek mellette, hanem kijelenteném. Nem bunkón, de ez nem megbeszélés tárgya, hanem tény. A fiamat műtik, én az anyja vagyok, és mellette fogok lenni. Egyfelől, mint előttem leírják, törvény adta jogom, másfelől én sem aludnék otthon nyugodtan, miközben a kisfiam valahol értem sír.Nem kell külön ágy, ha nincs más, az ágya alatt is elleszek,de ilyen helyzetben nem hagyom magára a gyerekem!

Tudom, h leírni könnyebb, mint kivitelezni, de tedd, amit a szíved diktál!Kitartás, ügyes légy, minden jót a kisfiadnak is.Ne feledd, számít rád!Ő a fontos, nem azok, akik nem engedik egy anyának, h a gyereke mellett legyen ,amikor annak szüksége van rá!

2011. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Melyik kórházban műtik?


Kisfiam is volt 1 éjszakát kórházban és még Ők kértek elnézést, hogy nem tudnak olyan szobát biztosítani ahol együtt alhatok a gyerekkel csak egy széket tudtak adni. De teljesen lényegtelen akár egész éjszakát végig álltam volna az ágya mellet.

Szerintem is hívd a betegjogi képviselőt!

2011. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Betegjogi képviselőt felhívtam:Próbált megnyugtatni,hogy ha eü dolgozó vagyok (szülésznő),akkor tudom,hogy milyenek a hozzátartozók és hát nagyon elszemtelenedtek,ezért vezették be ,hogy nem lehet bent maradni senkinek sem.


Nyugodjak meg,minden rendben lesz...ő megért,nincs mit tenni,ez van.

2011. okt. 19. 14:36
 24/35 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Azért írtam, hogy elvileg, mert a gyermekednek törvény adta joga, hogy vele lehess. A gyakorlat az sajnos mást mutat. Keresd meg a neten az erre vonatkozó törvényt, nyomtasd ki és mutasd meg annak aki kekeckedik veled. Kitartást kívánok Nektek.
2011. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Őket a törvény nem érdekli,csak az,hogy nekik nyugtuk legyen a hozzátartozóktól,mert ugye nagyon elszemtelenedtek mostanában...
2011. okt. 19. 15:21
 26/35 anonim ***** válasza:
A törvény mindenkire vonatkozik, nincs olyan hogy "nem érdekli őket" ha egyszer törvény írja elő hogy jogod van ott lenni a gyermekeddel. Max a házirendben előírhatják a viselkedési normákat és egyéb elvárásukat, de az hogy csak azért nem lehetsz bent mert ők lesz@rják a törvényt... A betegjogi képviselő meg ennyit ér. Én tuti nem hagynám ennyiben, vagy más kórházat választanék, vagy ügyvéddel mennék oda.
2011. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Találtam a neten másik esetet ami szintén itt történt,hogy nem engedték másoknak sem a bentalvást.


A férjem kollégájának a gyerekét két hete műtötték ugyanitt,bent maradhatott az anyuka éjszakára.


Egy másik kollégájának a gyerekét régebben műtötték itt,őt nem akarták engedni ,hogy éjszakára bent maradjon,de azt mondta,hogy akkor az ágy mellett fog állni egész éjszaka,erre adtakl egy széket neki.


Apósom szomszédjában lakik egy volt főnővér az osztályról(már nyugdíjas) ő nemrég vitte az unokáját műtétre és ők sem maradhattak.


Mindez a Pécsi Gyermekklinika sebészete.

2011. okt. 19. 21:00
 28/35 anonim ***** válasza:
Szia!Én szigetvári vagyok.Az unokatesóm fiainak is most vették ki a garatokat.Nem Pécsre vitte őket hanem Kaposvárra mert ott bent lehet maradni a gyerekekkel.Ezt már több szülőtől hallottam,hogy NEM engedik bent őket és inkább Kaposvárra viszik műttetni.
2011. okt. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.Ezt olvasd el:

[link]

2011. okt. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Hívd fel őket mindenképp ők tudnak segíteni neked.


Szószóló Betegjogi Konzultációs Központ


1081 Bp. Rákóczi út 73. II. em 1.

Tel: (061) 210 0069.

2011. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!