Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a 22 hónapos...

Mit csináljak, ha a 22 hónapos fiam egyszerűen nem akar enni?

Figyelt kérdés
Amúgy is vékonyka,de nem eszik kenyeret,nyersen zöldséget,gyümölcsöt.Nem kedveli a húst,nem eszi a sült krumplit.Tegnap 2 pohár teát ivott vacsorára.Pedig már szinte nem is kap nasit.
2011. okt. 19. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én fiammal is előfordult már. Az orvosunk Béres cseppet ajánlott. Bejött. Volt pár nap átfutási ideje,de utána farkas étvágya lett.!!!
2011. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 hete kapja a béres cseppet és egyszerűen semmi változás,sőt azóta kevesebbet eszik.
2011. okt. 19. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor beszélj az orvossal. Hátha ajánl valami mást.

Esetleg próbálj neki adni savasabb italokat,ételeket,hátha attól megjön az étvágya. (narancs,meggy,káposztalé.....)

Első voltam.

2011. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Pedig már szinte nem is kap nasit.


Ezek szerint kap, még ha keveset is. Nem kéne.


Napi 5x ültesd asztalhoz, adj neki enni, ha nem eszik, ne erőltesd. De a következő étkezésig nem kaphat semmit.

És ne egyedül ültesd asztalhoz, várván a csodát, hanem együtt üljön oda az egész család (már aki épp otthon van, ha csak Te, akkor Te.)

Kezdj el jóízűen enni, és ne azzal foglalkozz, hogy ő eszik-e vagy sem.

gondolom már az étkezés közeledtével az idegesség fog el, hogy "na megint mi lesz". Ezt nem szabad! Megérzi Rajtad a feszültséget, és emiatt sem akarja az egészet.


És: evés csak az asztalnál!

Ismerek olyan anyukát, aki a villával szalad a már játszó gyereke után, és próbálja beleimádkozni, hogy "csak még ezt a falatot kisfiam" Ez tök felesleges, és elront mindent.


Figyeld meg, pár napon belül enni fog.

Persze ne direkt olyan készíts, amiről tudod, hogy utálja, de nem is kell mindig csak az ő kedvére főzni.


Egészséges gyerek éhen még nem halt. Enni fog, ha betartod a szabályokat, és elhiszed magad is, hogy ez lehetséges!


Aztán meg van olyan gyerek, akinek tényleg kisebb az adagja, mint az átlagnak, mégis jól fejlődik, szóval ezen nem kell izgulni, hogy mennyit eszik, csak egyen.


És még egy: inni vizet, vagy cukrozatlan teát adj neki. Ha teletölti magát cukros lötyivel, vagy tejjel/kakaóval, akkor megint csak nem lesz éhségérzete.


Sok sikert!

2011. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez nálunk is így volt,hónapokon keresztül.alig evett valamit,és már a végén ott jártunk hogy napjába 6-7 alkalommal evett 3-4 falat ételt,mert én is úgy voltam vele,hogy legalább annyit eszik.és aztán ennek brutális következményei lettek.én rohangáltam utána a villával :D ,aztán azt mondtam elég!reggel ő olyan fél hét körül kéri a tejcijét,és még kicsit vissza szundit.amikor felébredt nem tukmáltam az ételt,majd szól ha éhes lesz.teát adtam neki inni tudott,és igaz hogy 11 órakor de szólt h éhes,és jó adagot be is vágott.aztán megint nem tukmáltam majd szól ha éhes,és olyan 5 körül megint szólt.nem evett annyit mint ahogy kell napi 5x,de az elinduláshoz ez jó volt.aztán így ment ez pár napig,nem eröltettem,ha éhes volt,szólt.most már nincs semmi baj,napi 4-5x megeszi a kis adagját,este pedig a tejci.én így oldottam meg.nasit/túró rudi,tejszelet pl/ pedig akor van ha rendesen megeszi az ebédet!délután pedig semmi nasi,esetleg 4-5 szem kuki,vagy háztartási keksz.
2011. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!nem szaladgálok utána az ennivalóval,nincs nekem erre energiám.próbálom magam nem idegesíteni,hogy megint mit eszik,vagy mit nem és mennyit.a nasi annyiból áll,hogy tízóraira vagy uzsonnára eszik gesztenye rudit,vagy iszik dobozos kakaót.este vacsora után,ha evett,akkor meg kap kukit,vagy sütit,amit sütöttem.
2011. okt. 19. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!