Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom elérni, hogy...

Hogyan tudom elérni, hogy tiszteljen és szótfogadjon a 20 honapos fiam? Egyszerüen nem tudok neki parancsolni, mindig kinevet meg ilyenek.

Figyelt kérdés
kinnt ha játszon vagyunk,mindig megtépi a gyerekeket,bár nemcsak játszon,hanem utcán is.hiába mondom ne csinálja,mert fáj nekik,de oda se neki,ez már lassan fél éve tart,egyszerüen nem hiszem el hogy nem érti,hogy nem szabad.annyira rosszul esik,már mindenki elkerül minket miatta,nincsenek babás barátaink,mert aki volt elpártolt,mert mindig bántotta a lányát.segitsetek,mit kéne tennem?
2011. szept. 22. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ebben esetben elfogadható, hogy kapjon egyet a gyerek, mikor így viselkedik. Nem kell úgy megütni, hogy nagyon fájjon neki, de azért érezze. És közben mondani kell neki, hogy ha te ütöd meg a másik kisfiút, neki is fáj. És persze nem mérgesen, mert nem a saját haragod miatt ütöd meg, hanem tanító szándékkal.
2011. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha bánt valakit,ne engedd vagy 10-15 percig játszani. Csak üljön egy helyben! Rá fog jönni, hogy nem érdemes másokat szekálni. De ez csak akkor működik, ha következetes vagy!
2011. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De talán kevesebb idő is elég.
2011. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos baba még nem érti mi a tisztelet. Ezt majd kamaszkorban várd el. Ha olyat csinál, ami rá veszélyes, akkor tereld el a figyelmét, ha veszélyes dologgal játszik, vedd el tőle, és adj neki mást!
2011. szept. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bánt valakit, szólj rá, és vidd el a közeléből a kisfiad. Előző voltam.
2011. szept. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt még ne várd hogy tiszteljen, és parancsolj neki. Sajnos ebben a korban még ez van, én is rájöttem, hogy sokszor hiába mondok dolgokat, pl. fiók húzogatás hogy ne! csak azért is. ugyanebben vagyok. eleinte kiakadtam, volt hogy rákiabáltam, vagy picit a kezére csaptunk. de ezt el is felejtettük, mert elkezdték csapkodni egymást ikertestvérével, gondoltuk persze ha tőlünk azt látja, mi mást is csinálna? inkább most az van, hoyg ha 20-szor kihúzza a fiókot, és 20-szor visszatolom és mondom juj, veszélyes, odacsukja kis kezed, nem szabad! fárasztó, de egyszer csak megunja. neki ez még tetszik, eza játék.

van a LIfe network-on egy műsor, Szuperdada a címe, ott vannak jó kis nevelési helyzetek. amiből lehet tanulni. Bár ott már durvák a viselkedések.

Nálunk ami kiakasztó szitu: a tányért kiborítja ha már nem éhes, hónapok óta próbálom leszoktatni, nem megy. aztán a szekrényajtó csapkodás, pakolás, fiókhúzogatás. JA, és a legújabb hogy nem tudom őket pelenkázni,annyira nem maradnak meg. De sok-sok türelem, és egyszer csak megtérül az ára.:))

2011. szept. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!