Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos lányom egyszerüen...

18 hónapos lányom egyszerüen nem hallgat rám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
akárhogy probálom a nevelést nem megy ez a része nem hallgat rám semmiben és sehol! probáltam már a szép beszédet a vitatkozást vele de sehogy mintha meg sem hallaná! és ez már eléggé ki készitö! mikor rá szolok és nem figyel büntit kap de akkor meg ordit akár 2órán keresztül is!! mit tudok tenni ez ellen??? egyszer-kétszer mikor már kiboritott a segére csaptam de még rosszabb volt a helyzet! segitsetek kérlek!!!
2010. jan. 25. 19:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
a hallása rendben van?:S
2010. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
igen! nincs a hallásával semmi gond! csak nem akarja meg hallani! orvosnál megnézettem a fülét is mikor vittem védö öltásra!!! ja és arrol nem beszélve hogy nem csak az a baj hogy nem hallgat rám hanem hogy eröszakos is de nagyon! egyépként jól elvagyunk mikor játszunk meg minden de ha rá szolok valamiért akkor azért is azt csinálja amit nem lehet!
2010. jan. 25. 21:05
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem figyelj arra, hogy következetes vagy-e vele. Előfordult-e, hogy mondtál neki vmit és ha ordított engedtél-e neki. Állítólag ezzel lehet ordításra szoktatni a gyereket. Én ha jön a hiszti, előszőr megpróbálom elterelni a figyelmét, vagy úgy teszek mintha nem hallanám és csinálom tovább a dolgomat. Ha nagyon nem azt teszi amit mondok neki, akkor határozottan elmondom neki, hogy mit szeretnék és meg is csináltatom vele, pl, nem akar hazajönni a motorral mert még játszana, de mennünk kell, ordítani kezd én meg nyugodtan elmondom neki, hogy mennünk kell és miért és befordítom az irányba, ha nem motorozik és ordít tovább, felkapom és megyünk haza. Ha napközben többször ordít, vagy már mindenért, akkor határozottan beígérem neki, ha nem hagyja ezt abba ki fog kapni és ha folytatja kikap. Kézzel a popóra (pelus) vagy fakanállal pár picit. De van hogy elég a fakanalat bemutatnom. Én már többször észrevettem, hogy néha kellett neki egy kis "dádá", utána sokkal nyugodtabb lett, engedelmesebb, kedvesebb. Nem kapott ki sokszor, de figyelek arra, h mit mondok neki és azt be is tartsam, ne üvöltéssel érje el amit szeretne.

Remélem picit tudtam segíteni. Sok sikert!

2010. jan. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszönöm igen! a pelusra én is rá csapok néha mikor már nem birom,de fakanálal azért nem és nem is nagyon szeretném azzal fenyegetni,de azért köszönöm!!
2010. jan. 26. 15:07
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon jókat írt a második válaszoló, bár a fakanál nekem is durva kicsit, remélem nem fog soha annyira elborulni az agyam, hogy ehhez kelljen nyúlnom.

Szerintem az a legfontosabb (és persze a legnehezebb is) a gyereknevelésben, hogy TE mindig őrizd meg a hideg véred és mindig józanul gondolkodj akkor is ha ordít, ha földhöz veri magát a gyerek, MINDIG! Mert ahogy TE viselkedsz úgy fog a gyerek is. Ez valahogy "átragad" rá. Ha te nyugodt hangvételben beszélsz hozzá akkor ettől ő is megnyugszik és lecsillapodik. Ha elveszted a fejed és kiabálsz vele, nem juttok előrébb, már ketten lesztek akik ordítotok és a gondolataidat sem fogod hallani. Nyugodt hangvételben magyarázd meg neki, hogy mi a helyzet, mit vársz el tőle és ha nem csinálja azt amit mondasz mi lesz a büntetése. Ha nem érti meg vagy továbbra is hisztizik akkor ne várd meg még megnyugszik, állítsd be egy sarokba vagy zárd be a szobába hagyd magára 20-30 percet, had pihenje ki magát, közbe azért nézegess rá és mond meg neki ha megnyugodott akkor kijöhet és folytathatja a játékot (vagy amit csinált) ott ahol abba hagyta, de addig amíg hisztizik ott kell maradnia egy helyben. Ilyenkor TV, DVD, játékok kizárva, semmi ne legyen a gyerek közelébe ami elveszi a figyelmét. Egyedül legyen, lehetőleg olyan távolságban tőled, hogy halld mit csinál.

Nővérem stratégiája: Ha hisztizik a gyerek, nem fogad szót, kiabál, felesel, rugdosódik karon fogja, bevezeti a fürdőbe, leülteti a mosógép elé, becsukja az ajtót és ott hagyja. Ennyi. kb 20 perc után a gyerek megunja a hisztit és enged, mert nincs neki mivel szórakoztatni magát, nincs játék, baba, semmi. Vagy kijön könnyes szemmel, de tök nyugisan és nagy bűnbánó fejjel megy az anyja ölébe vagy ha már nagyon fáradt akkor fél óra elteltével álomba sírja magát ott a mosógép előtt.

Akkor is szoktak ilyen hiszti rohamok rátörni a gyerkőcökre ha fáradtak, kialvatlanok. Ez általában a délutáni/esti órákban jellemző. Ilyenkor a legjobb magára hagyni és el fog aludni egy idő után.

2010. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon jókat írt a második válaszoló, bár a fakanál nekem is durva kicsit, remélem nem fog soha annyira elborulni az agyam, hogy ehhez kelljen nyúlnom.

Szerintem az a legfontosabb (és persze a legnehezebb is) a gyereknevelésben, hogy TE mindig őrizd meg a hideg véred

2010. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a 3 válaszolonak! rendes és hasznos választ kaptam!
2010. jan. 28. 14:56
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

erószakra hiszen a kiabálás is az amit a gyerek csinál erószakkal válaszolni??!!ez sosem lesz nyeró a fakanál meg végképp nem...sokan tulmisztifikálják a hisztit ha otthon vagytok és hisztizik hagyd ott és menj át egy mésik helyiségbe szó nálkül (a gyereknek a világona legnagyobb büntetés ha megvonják töle a szeretett embert és annak figyelmét)kitartás kell hozzá de amig nem hagyja aba ne menj vissza hozzá ne csukd rá az ajtót,ha lehet titokban lesd is de NEEEEEEE szolj hozzá ha abbahygja ülj le és beszéld meg vele mi is volt ez..hamarosan egyre rövidebb ideig fog hisztizni...

ha nyilvános helyen csinálja játszótér ahol te menni akarsz és ó nem akkor fogod elindulsz nagyon nagyon lassan persze nem mész ki onnan és menni fog ó is,ha boltban hisztizik akkor visszateszed amit választott,

érdemes próbálgatni nekem már több éve több 10 gyereknél bevált

sok sikert

óvó néni

2010. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!
2010. jan. 28. 20:34
 10/24 anonim ***** válasza:
fakanál???mégis mennyi idős a gyereked?
2010. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!