Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám tudná h miért...

9 hónapos babám tudná h miért hagyom sírni? egyszerűen annyira elkényesztetem a babámat hogy már nem bírok vele, már wécére is jön velem

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a gyerek ezzel jár. ez nem elkényeztetés, csak szeret téged és veled akar lenni.


de egyébként arra ne számíts, hogy ilyenkor sírni hagyod és tudja, hogy azért, mert szerinted eddig ő el volt kényeztetve. azt fogja érezni, hogy hirtelen magára hagyod.

2011. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9 hónaposan az enyém is csattogott utánam a vécére.

Ez a szeparációs szorongás, ami ebben a korban teljesen normális.

Próbáld lassanként megtanítani a babádat, hogy lekösse egy-egy játék a figyelmét, először csak pár percre, aztán ahogy belemerül, megtanul egyedül (is) játszani akár 15-20 percet is, ami aranyat ér!

Sírni ne hagyd, ez még nem az a korszak!

2011. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehéz időszak,de használd ki!Beszélj hozzá sokat,kérd meg dolgokra.Kicsi az esély,hogy megteszi,de kommunikáltok:)
2011. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem tudná. az enyém is enniy idős, sokszor jön velem, utánam oda, ahol épp vagyok. ha főzök, a konyhában van, kap ő is edényeket, fakanalat, műanyag szűrőt, ő is főzhet, addig eljátszik. ha mosni megyek, jön velem, válogatjuk a ruhákat. ha wc-zek ,akkor is ott áll mellettem. ez nem elkényeztetés. eddig mindig vele voltunk, hiába játszik el egyedül időszakokra, akkor is mindig mellettünk akarnak lenni, mert ezt szokták meg. zuhanyozni akkor szoktam, mikor alszik, különben bemászik hozzám a zuhanykabinba. :)

szerintem ez normális. majd, ahogy nő, erről is leszokik szépen. meg ha már nagyobb és rendesen el lehet neki magyarázni, hogy "anya most pisilni megy és oda egyedül megy az ember, addig várj meg kint az ajtó előtt", és tényleg megérti, akkor esetleg kicsuknám, de addig tuti nem. nem tudom, ez mikor lesz, lehet, hogy csak 2 évesen. mindenesetre engem nem zavar.

2011. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

negyedik vagyok megint. tegnap már nem tudtam hozzáfűzni a válaszomhoz, hogy akkor meg azért nem csuknám ki mégsem az ajtón kívűlre, mert ki tudja mit fog csinálni? pl. kárt tesz magában. most is résen kell lenni, hiába van szinte minden olyan dolog elpakolva.

egy jó példa erre a 2,5 éves kisfia a barátnőmnek. az apja volt vele otthon, de apuka elaludt. a gyerek meg leborította a levest a tűzhelyről, mert gondolta, megeteti apát vele, de nem jött össze. szóval, ha ilyenre gondolok, inkább álljon mellettem, amíg a wc-n vagyok. :)

ha más mondta neked, hogy elkényeztetted, akkor ne is figyelj oda rá! neveld belátásod szerint, ahogy érzed, te vagy az anyukája, te tudod, mi a legjobb neki!!! :)

2011. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!