Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondasz véleményt egy...

Mikor mondasz véleményt egy ismerős anyukának a gyereknevelési módszereiről?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős anyuka. Alig hozza ki a gyerekét a levegőre, nincs napirendjük, közösségbe nem hordja, állandóan a babakocsiba ülteti, nagyrészt csak anyatejet kap. Mindez nem lenne baj, ha egy fél-1 évesről lenne szó. De már lassan két éves a kisgyerek. Hol az a határ, amikor kellene/lehetne neki szólni, hogy valamit nem jól csinál,vagy ne szóljak jószándékból sem.
2011. okt. 21. 13:19
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Nézd! Meglehet.hogy felháborít téged ez a mindent tudok dolga,de ha megfogadja a tanácsom és szól az orvosnak aki kideríti az igazságot ami esetleg eltérő attól amit mond,elégtétel lehet számotokra az amit akkor kap majd.De ha mégis közel van az igazsághoz akkor viszont jó érzés tudni,hogy még időben fel lett világosítva bizonyos dolgokról és a gyerekkel többet és másként törődik!
2011. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem meg szólj neki!

-akkor te is megnyugszol végre, ő meg vagy megsértődik, és elgondolkodik, lehet többet nem beszél majd veled (ami nem is baj számára), és lehet, hogy változtat a nevelésén (persze ha van min)

2011. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
81%

Nos, én sem vagyok mintaanya, de én nem is egyszer össze is vesztes anyósommal, mert okoskodni akart, hogy miért nem így vagy úgy csinálom.

Úgy gondolom, hogy mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy tudja, akarja.

Amíg a gyermek fejlődése nincs orvosilag igazoltan lemaradva, vagy ne adja az ég szellemileg nem marad le túlzottan, szerintem addig senkinek, semmi köze nincs ahhoz, hogy én vagy más hogyan nevelem a gyermekem.

Nem jár le a játszótérre napi 1-2 órára?

Na és, én sem járok a lányommal mindig, és mégis barátságos, értelmes kislány, és a szocializációjával sincs gond..

Állandóan babakocsiban ülteti..És aki még 3-4 évesen is tolja?

Minden gyermek és anyuka, minden nevelés változó.

Szerintem te ebbe ne avatkozz bele.

Érdekes, arra nem válaszoltál, hogy te honnan tudsz mindent róla, de gondolom olyan "Magdi anyus" szindrómában szenvedsz, hogy mindig bele akarod ütni az orrod mások életébe, mert szerintem tuti kipletykáltad már ezt néhány barátnőddel..

Visszatérve: ne avatkozz bele mások életébe, ahogy itt többen is már tanácsolták, mert szerintem te sem örülnél, ha bele okoskodnának a nevelésedbe.

2011. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
79%
17:07-es LÁJK!!!!!!!!!!
2011. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor lehet szólni egy másik anyukának, ha veszélyben érzed a gyerekét. Az ő dolga, hogyan neveli a gyerekét. Ha pedig őszintén segíteni szeretnél neki, akkor hívd le a játszótérre, amikor Ti lementek, vagy hívd át hozzátok, stb. De ezeket is csak akkor, ha fogékony rá.
2011. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
70%
Utolsónál a pont!
2011. okt. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
55%
Úgy látszik az anyuka felszívódott.. Nem bírja a kritikát..
2011. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
70%
Rosszindulatú egy nő lehet.
2011. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Nem szívódtam fel, és a kritikát is bírom.Elolvastam az összes hozzászólót. Köszönöm azoknak is a válaszát, akiknek esetleg más a véleménye, mint az enyém, de értelmesen és nem bicskanyitogatóan fogalmaznak. Nincs bennem semmi rosszindulat, a kérdést nem azért tettem fel. Csak arra voltam kíváncsi, hogy hol a határ a 'nemtörődömség' és a beleszólás között. Pletykálni nincs időm, mert az időm nagy részét a gyerekemmel töltöm, nem barátnőkkel. Ha meg tudnám bárki értelmes emberrel ezt beszélni, akkor nem ide írtam volna, és nem is kellene a rosszindulatú feltételezéseket olvasni. Nem lakok velük együtt, de amikor találkozunk, akkor anyuka elmeséli, hogy zajlik egy napjuk. Innen tudom. Ennél hitelesebb forrás nem kell.

Már előzőleg is le akartam ezt írni, és ezzel zárom a témát. A viszonylag kevés százalékkal rendelkező hozzászólóknak (természetesen kinek nem ingje, ne vegye magára!). Az a baj veletek, hogy ha bármi értelem is szorulna a válaszotokba olyan stílusnak sem nevezhető módon írtok, hogy az ember elolvassa, de el is engedi a füle mellett. Ha egy kérdezővel nem értetek egyet, akkor is lehetne egy olyan hangot megütni a válaszotokba, amit elolvasva még el is gondolkodunk rajta. Így nem.

2011. okt. 24. 13:09
 40/43 anonim ***** válasza:
A neten mindig vannak olyanok, akik abban lelik élvezetüket, hogy az arctalanság mögé bújva fröcsögnek. A valóságban biztos szavukat se venni, ha ilyen kis gerinctelenek, szemtől szembe nyilván nem vállalják ezt a stílust. Nem kell velük foglalkozni.
2011. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!