Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondasz véleményt egy...

Mikor mondasz véleményt egy ismerős anyukának a gyereknevelési módszereiről?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős anyuka. Alig hozza ki a gyerekét a levegőre, nincs napirendjük, közösségbe nem hordja, állandóan a babakocsiba ülteti, nagyrészt csak anyatejet kap. Mindez nem lenne baj, ha egy fél-1 évesről lenne szó. De már lassan két éves a kisgyerek. Hol az a határ, amikor kellene/lehetne neki szólni, hogy valamit nem jól csinál,vagy ne szóljak jószándékból sem.
2011. okt. 21. 13:19
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
19%

Na pont nem érdekelt volna, ha valaki beleugatott volna abba, hogy 2 évesen még szoptatom a gyerekem....

Ott ülsz egész nap és nézed, mit eszik az a gyerek az anyatejen kívül??????????????ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2011. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
13:42es. Jó ötleteid vannak, köszi! De tényleg. Csak Sajnos ezeken mind túlvagyunk. Ma is hívtam, 10 kor meglepődött, hogy mi kinn vagyunk a levegőn? 15 fokban meglepődött, hogy kinnvagyunk,mert olyan hideg van. Nem mindnekinek van férje, akinek gyereke van.Talán igazatok van. De én a gyereket akkor is sajnálom. De nem szólok inkább, nem az én gyerekemről van szó.
2011. okt. 21. 13:47
 13/43 anonim ***** válasza:
Jól teszed, ne szólj. Egyedül az ő dolga, hogy hogyan neveli a gyerekét és mit csinál. Véleményed lehet, de magadnak. Okoskodásnak tűnne.
2011. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld, én is sok gyereket sajnálok pl. az ikreket akiket 3 hónaposan nem teljesen vízszintes kocsiban tolt az anyja, hanem majdnem ülve sétáltatta őket, úgy ültek, mint a kérdőjel:(

Nem szóltam, pedig jó ismerősöm volt. Most őszintén mi közöm van hozzá?

A férjemmel megbeszéltük ennyi.Ő dolguk.

Sőt a legjobb barátnőmnek se mondom el a véleményemet a szoptatásról, mert én 3 gyereket nevelek, szoptattam....

2011. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
13:42 vagyok, van nekem is egy ismerősöm, nem egy értelem virága szegény nő, aki meg is ütötte a gyerekét már egyévesen is, meg éjfélig hagyja fönt lenni, aztán 10-ig alszanak, ebéd az nincs mert ugye ebédidőben még a reggelinél tartanak, délutáni alvás sincs, de engem megszólt, hogy miért adom a gyereket családi napközibe (azért egyébként, hogy dolgozhassak). Szóval sokszor be tudtam volna szólni neki, de anyira buta, hogy meg se hallja, amit mondasz neki, csak szajkózza a magáét és próbálja magának megmagyarázni, hogy az úgy jó, ahogy ő csinálja. Sajnálom a cuki kislányát de mit csináltam volna?
2011. okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Tudod 'kedves' hozzászóló, hogy mit jelent az, hogy nagyrészt anyatejet kap? Elmondom, drága: anyuci nem főz neki, mert állítólag nem tud. Nemis próbálta sosem, az alapokat sem, se főzelék, se gyümölcsök, se semmi. Könnyebb odatartani a csöcsöt, mint próbálkozni az etetéssel, főzéssel, kanálhoz szoktatással, kiszedni a foltokat a ruhából stb. Ha értelmes választ nem tudsz adni, akkor ne is írj. Néha pedig jó, ha az ember meghallgat másokat, Próbáld meg te is, hátha összeszedsz egy kis értelmet.
2011. okt. 21. 13:54
 17/43 anonim ***** válasza:
34%

"Könnyebb odatartani a csöcsöt"

Jézus Mária!!! Én a te mondataiban nem találom az értelem jeleit.

2011. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy egész nap ott vagy náluk és figyeled minden lépését, hogy mit csinál? Honnan veszed, hogy nem főz?
2011. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a te ismerősöd se lehet egy nagytudású. Sajnos rá kell hagyni. Nem tudok megoldást. 13:42
2011. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
12%
Egyébként meg látszik mennyire unatkozol és mennyire sötét vagy! Nem is pazarlom tovább rád az energiámat.
2011. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!