Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondasz véleményt egy...

Mikor mondasz véleményt egy ismerős anyukának a gyereknevelési módszereiről?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős anyuka. Alig hozza ki a gyerekét a levegőre, nincs napirendjük, közösségbe nem hordja, állandóan a babakocsiba ülteti, nagyrészt csak anyatejet kap. Mindez nem lenne baj, ha egy fél-1 évesről lenne szó. De már lassan két éves a kisgyerek. Hol az a határ, amikor kellene/lehetne neki szólni, hogy valamit nem jól csinál,vagy ne szóljak jószándékból sem.
2011. okt. 21. 13:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
51%

Úristen! Nincs jobb dolgod? :)

Gondolom akkor nekem is beleszólnál nevelési stílusomba, mert ciciztetem az 1éves lányom és nem főzök (nem tudok, nem is próbálkozok vele) hanem kaját rendelek és azt esszük

:-))

Legyél egy picit toleránsabb. Ha a gyereknek ez jó, akkor mit okoskodsz, hogy mit kellene csinálnia az anyjának?

Neked jól esne, ha valaki beleszólna a te nevelési stílusodba, kéretlenül? (mondván, hogy ő tudja a tutit!?)

Amúgy meg nincs rossz, vagy jó anya. A gyereknek a saját anyja a legjobb és legtökéletesebb.

2011. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, ha anyuci nem főz, akkor ő meg apuci mit eszik? és amit ők esznek, abból se kap a gyerek?
2011. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 fotucsok ***** válasza:
77%

13:46-os intelligensebben nem tudsz fogalmazni? Nem csoda, hogy már szegény kérdezőből is kibukott az a "ronda" csöcs szó....


Szóval kedves kérdező. Elhiszem, és tökre megértem, amiket írtál. És mivel jó ismerősöd, azt is elhiszem, hogy pontosan tudod, hogy amiket írtál, az úgy is van.


Sajnos kérés nélkül tanácsot adni azért nem jó, mert ha magától nincs annyi esze, valószínűleg hiába mondod neki, és még meg is sértődik.


DE én néha szoktam úgy kifejteni a véleményem, hogy kérdezek. Pl, mikor szóba jön az etetés: Te tényleg nem adsz neki főzit ennyi idősen? Húúú, a doktornő mit mond?


Vagy ha találkoztok az utcán: "Melyik játszóra szoktatok menni? Az én kicsim ott olyan jól kifárad, hogy délben csak úgy falják a főzit"


Vagy ha beszéltek telefonon 10 fokban: "Nem jöttök le, annyi gyerkőc van lent a téren. Tök jó idő van a szaladgálásra"


:)))


Tehát max így érzékeltetheted vele a te álláspontodat, és ezen talán még nem is sértődhet meg. De azért azt elmondom, hogy szerintem itt anyuka lustaságáról van inkább szó. Főzéshez is oda kell állni, a lejövetelhez is fel kell öltöztetni a gyereket (most már sok a ruha..), ha kiveszi a kocsiból, akkor menni kell utána, meg nem is bámészkodhat, mert a szemét mindig rajta kell tartani a kicsin.


Szóval inkább az ő lustaságáról szól, mint arról, hogy nincs tisztában azzal, hogy mit kellene tennie, adnia a gyereknek.

2011. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
bocsi,de honnan tudod hogy nincs napirendjük?ez mit jelent egyáltalán?azért valami állandóság csak van,ami neked nem napirend,de nekik igen...nem?
2011. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj 14.15-ös, de ha nekem ilyen kérdésbe burkoltan próbálnának meg "kéretlen tanácsot osztogatni", én bizony kikérném magamnak! Akkor már inkább a burkolatlan. De továbbra is tartom a véleményem, hogy az ő dolga, hogyan neveli a gyerekét. Mindenkinek meglehet a véleménye, de kéretlenül ne osztogassa a tanácsokat.
2011. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Mondjak valamit nálunk is van ilyen sőt rosszabb rokon,de én nem szóltam bele most 7 éves a kislány nem nagyon beszél mert kicsinek nem foglalkoztak vele....mondok egy pl:3 hónapos volt az anyjának nem volt teje és nem volt pénz tápszere ezért lisztes vizet kapott enni:( szeritem ez elég durva .
2011. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
61%
Azért ez már nagyon durva emberek!Én megértem a kérdező jó szándékát.Ti miért nem látjátok,hogy az amit csinál az anyuka igen is árt a gyereknek!Nem a szoptatás itt a gond!Szoptassa persze!Örüljünk,hogy ilyen sokáig van teje!Na de KIZÁRÓLAG ANYATEJET???Kedves kérdező!Én azt javaslom TE ne szólj bele.De a gyerek érdekeit nézve tudd meg ki az orvosa (gyereknek)és jelezd felé az aggodalmad!Ha ő nem tesz semmit bizony én szólnék a család ügyisnek akik diszkréten ránéz majd!És most lehet utálkozni és szavakkal dobálózni,de egy gyermek sem érdemli meg a nemtörődömséget!
2011. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
36%

Én meg nem jó szándékot érzek, hanem rosszindulatot. Mocskolódik, gyűlölködik feléjük, miközben önmagát az egekbe magasztalja.

Szóljon az orvosnak? Igen? És szerintetek mit fog tenni az az orvos?

2011. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
71%
valóságot keres az állításokban...
2011. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
26%
De könyörgöm, ott lakik velük, hogy tud mindent, főleg amihez semmi köze sincs????
2011. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!