Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem eszik gyermekem! Mit tegyek?

Nem eszik gyermekem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éves, hónapok óta alig eszik, de mostmár mondhatni egyáltalán nem eszik. reggel este tejcsi és ennyi. Voltunk ultrahangon, gasztroenterológusnál, egyelőre semmit nem találtak. Valaki volt hasonló helyzetben? Mit tett? mi volt az oka, hogy nem evett?
2011. okt. 21. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2011. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tóthné Erzsébet válasza:
Szerintem adj neki vitamint én is ezt csináltam. Van a "Just-Nahrin"-nak egy fekete áfonya nevű innivalója az nagyon jó. Az én fiam 8 éves és ő is alig evett-eszik.
2011. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
egy vérvétel talán nem ártana,hátha vérszegény.a vitamin is jó ötlet,nekem a vitacolán és a béress csepp segített.de ami még használt az a beföttek evése volt,rengeteg meggy és cseresznye,barack befőtett evett.ecetes uborkát,savanyúsárot.és a nem erőltetés segített még.ha erőltettem a kaját csakazért se evett.nekem is 2 évesen volt egy ilyen korszaka,kb 2 hónapig tartott.picit fogyott is,de mivel amúgy életvidám és jókedvű volt,nem foglalkozott vele az orvos.ne ess bele abba a hibába,hogy édeséget adsz neki,csak egyen valamit,semmi keksz,nasi,én még tejszeletet sem adtam,sem krémtúrót,a vitamin készítménytől kap kellő vitamint,igy nem lesz baja.nem fájlalja a pocakját?esetleg kaja után hátha fáj neki,és már nem mer enni.elhiszem mennyire rossz ez idő,én rengeteget sírtam,de tényleg nem halt éhen és semmi baja,hírtelen szinte egyik napról a másikra kezdett el enni,magátol.és azóta egész nap eszik:)remélem nálatok is igy lesz.
2011. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még nasit sem eszik. Nem vérszegény, voltunk vérvételen. Egyedül a fehérvérsejtje volt alacsony, erre kapott gyógyszert. Sehol sem eszik, még mamánál sem. Bármit kiteszek elé, mindent otthagy. Gyümölcsöt, édességet, főtt ételt. Gyakorlatilag fényevő, vagy nem tudom. Mutogat a hasára időnként, hogy fáj, de nem találtak semmit, megnézettük.
2011. okt. 21. 18:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Huh,nem irigyellek,ezen én is túlestem.2 fiam van,mindkettő ilyen idős korában ugyanígy nem evett semmit.Esetleg a Peritolt ajánlanám,de az a tapasztalatom,hogy érdemben úgysem tudsz mit csinálni.Adhatsz neki vitamint,ilyen-olyan étvágyjavitó hatású bármit.......

Ahogy nő,úgy fog enni.

Talán a közösségben megjön az étvágya,hogy látja a többi gyereket,hogy lehet enni is:)

Egyébként nem fog éhenhalni,és ha még gyarapszik is,ki tudja mitől,akkor nincs gond.

Türelem,és ne kapj infarktust,ha a gyerek egész nap 3 kanál joghurtot evett meg,én kaptam éppen elégszer:)))

2011. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj nem gyarapszik, hanem esett a súlyából :(
2011. okt. 21. 19:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya? Hány cm?
2011. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hány centi. 13 kilo volt a nyáron, most pedig 12. Ránézésre nem egy csont bőr, viszont ahhoz képest amilyen volt hatalmasat változott. Meg hát az egy kiló fogyás magáért beszél.
2011. okt. 21. 19:41
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom a tejtől nem evett.

Egyre több tejet kért és egyre gyakrabban, míg már csak azt volt hajlandó "megenni" meg néha joghurtot.

Drasztikusan elhagytuk a tejtermékeket egy-két hónapra, azalatt visszaállt az evése.

Most megint kap, de kordában tartjuk, ő persze nagyo gyakran kérné, de már tudom hoyg nemet kell mondani.


Ezen kívül kapott vaskészítményt étvágynővelőnek.


Azt is észrevettem,hogy ha nem fárad ki eléggé, akkor csökken az étvágya. Pl én most terhes vagyok és eléggé sok bajom van, így kevésbé élünk mozgalmas életet mint előtte.

Íy nem fárad el eléggé, és nem is eszik annyit.


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2011. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 fotucsok ***** válasza:
Mindenképp vizsgáltasd ki, mert szerintem ez nem normális, főleg, hogy fogy is. És 1 kg, az ő korában nagyon sok szerintem.
2011. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!