Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bántana ez a hozzáállás a...

Bántana ez a hozzáállás a nagymama részéről?

Figyelt kérdés

Jelenleg még itthon vagyok GYED-en a kissebb gyermekemmel,a nagyobb gyermekem tartós beteg,oviba jár amikor jól van.

Édesanyám ma azt mondta,hogy nagyon reméli,hogy nem szándékozom a GYED leteltét követően visszamenni dolgozni a tartós beteg gyermekkel csak maradjak én itthon ,mivel megjár majd rá a GYES 10 éves koráig.

Azonnal mondtam neki,hogy nem tehetem meg,mivel házrészletet törlesztünk,hogy itthon maradok,muszáj dolgoznom.

Erre nagyon megsértődöt,hogy ezek szerint majd ővele fogok kiszúrni mivel közel lakik,nyugdíjas és majd állandóan hordhatja a gyerekemet orvoshoz,én meg nyugodtan dolgozni járok majd.

Úgy beszélt arról,hogy munkába állok majd ismét,mintha az egy hatalmas kedvtelés lenne részemről.

Én nem gondoltam ilyesmire,hogy ő járna vele orvoshoz,idáig sem ment vele sosem,abban reménykedem,hogy viszonylag keveset lesz olyan állapotban,hogy ne tudjon közösségbe járni,nagyon rosszul esik anyukám viselkedése.


2011. okt. 25. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát ez nekem nagyon furcsa, mert minket mindenben segítenek anyukámék is és anyós is. Ez nálunk nem is lenne kérdés, hogy elvigye-e a gyereket az orvoshoz, sőt az sem, hogy vigyzna-e r míg én dolgozok. Én nem bírnám ki szó nélkül és rákérdeznék, hogy miért nem akar segíteni, hiszen a gyereke vagy, a picik meg az unokái. Szerintem ez nem szép dolog az anyukád részéről mert egy szülő igenis segítse a gyerekét, hiszen azért vállalta. Mint ahogy mi is azért vállaltuk a gyerekeinket.
2011. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Csak lazán közölném vele, hogy nem baj, nem kell minden nagymamának kedves lennie, és szeretni az unokáit, nincs semmi baj.

Majd dolgozol, ha a gyerek már nagyobb lesz, lejár a GYES-ed, és te is így fogsz neki segíteni, ha rászorul. Szedjen vitamint, és sportoljon sokat, ha ennyire ráér, mert sza.rban lesz, ha egyszer lerobban, és ápolni kell.


Egyébként törődj bele.

Valahogy bolond világban élünk, egyre több nagyi gondolja úgy, hogy neki nyűg az unokákra vigyázni, és tiszta kiba.szásból kéri meg az ember, hogy ha egész nap otthon van, figyeljen rá két órát.

2011. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád tudja azt,amit mi nem. Mennyire beteg a kicsid,mennyire tud meg lenni közösségben,milyen sűrűn kell vinni orvoshoz?

Tudja azt is,amit te nem akarsz tudni: Ha újra dolgozol,akkor nem maradhatsz ki a munkából azért,hogy orvoshoz vidd vagy ápold a gyerekedet. Ma a munkaadók ezt nem tolerálják. Ha mégis te foglalkozol a gyerekkel,hamar találnak ürügyet a felmondásra. Ha viszont nem te viszed orvoshoz,akkor csak anyukádra tudod hagyni.

Valamilyen szinten igaza van az anyukádnak.

2011. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mikor a tartós beteg gyermekem két éves volt bölcsis lett,két évig járt közösségbe úgy,hogy én dolgoztam,volt olyan,hogy hónapokig csak egy-egy náthája volt,aztán máskor pedig több hét táppénz vele,tudom,hogy mire számíthatok,reménykedem benne,hogy talán jobb lesz az állapota annál mint mikor legutóbb dolgoztam és alig fog hiányozni majd.
2011. okt. 25. 18:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy baj van az egészségével, csak nem mondja meg.

Anyu 68 éves és naponta jár hozzánk, pedig a két tesómnál is van 1-1 gyerkőc.

Az enyém a kedvence, mert a legkisebb és már lemondott róla, hogy nálam lesz baba.

(Van párom, csak az előzőektől reménytelen volt)

Bár az Én fiam nem tartósan beteg, de úgy néz ki, egyéb problémák miatt (jövő év elején) csak fél napra tudjuk majd oviba adni.

Nekem vissza kell mennem teljes munkaidőben dolgozni, így

Neki kéne majd elhoznia az oviból, de már előre parázik tőle.

Nem lustaságból, csak a rossz gerince miatt, már nem elég fitt egy felpörgött 3 éveshez.

Nem írtad, milyen egészségi problémája van a gyermekednek.

Nem lehet hogy megijedt az ezzel járó felelőségtől és előre védekezik?

2011. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, bántana.


Mi sose kértük, hogy áldozatot hozzanak a gyerek miatt, de nálunk a mamák akkor sértődnének meg, ha nyugdíjasok lennének, hogy nem ők vigyázhatnak a gyerekre, mikor már nem csak anya kell neki, mint a betegségek kezdetekor.


Szeretném elmesélni, hogy mindkettőnk szülei dolgoznak még, édesapám pedig már daganatos beteg volt, amikor a fiam megszületett. Apa mindig azt mondta, hogy nálunk nem a mama, hanem a papa fog jönni vigyázni a kis unokára.

Sajnos már nem érhette meg, hogy neki kelljen vigyáznia a kis unokára, de talán érted, nekem miért természetes, hogy a szüleimre és a férjem szüleire is mindig számíthatok, ahogyan ők is számíthatnak ránk, hiszen egy család vagyunk.

2011. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen,ez így rosszul esne,az én anyám is ilyen,igy eszembe se jutna hogy rá bizzam,de hogy lehet hogy tartós betegnek van írva a gyereked és még sem beteg,jár oviba,bölcsibe?kevesebbet volt beteg mint egy átlag gyerek.mi a fő gond?nem lehet anyukád ettől fél igazán,hogy nem tudja rendesen ellátni majd a gyereket?
2011. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"de hogy lehet hogy tartós betegnek van írva a gyereked és még sem beteg,jár oviba,bölcsibe?kevesebbet volt beteg mint egy átlag gyerek.mi a fő gond?"


Autoimmun beteg,izületi gyulladással és egyéb tünetekkel járhat a betegsége,vannak időszakok,hogy szinte alig van probléma és van olyan,hogy nagy probléma van vele.

Többet volt beteg mint egy átlaggyerek,volt olyan időszak mikor hónapokon kersztül jártuk az orvosokat,de például idén nyáron alig voltunk orvosnál,a régiekhez képest.

Szteroidokat kap,ezzel nagyjából rendben van,bár ez sem mindig hatásos.

2011. okt. 25. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!