Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadnátok roma gyereket?

Lovelyne kérdése:

Örökbefogadnátok roma gyereket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.(Pár hónapos babára értem)
2011. okt. 27. 10:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%
nem, és kicsit elfogult vagyok (nem rasszista). Én még nem láttam árvaházas szép cigány gyereket, fiatalt. A szüleik bagóznak, isznak terhesség alatt, a gyerek emiatt arcilag félrefejlődik (az ilyen gyerekeknek állítólag vannak sajátos jegyeik, arcvonásaik, ami alapján egyértelműen megmondható, hogy az anya piált, drogozott stb.), ráadásul dugnak fűvel-fával, nem tudhatod, milyen vérfertőző viszonyból lett a gyerek, ami később szellemi fogyatékosságokat okozhat nála. Szóval a válaszom kategórikusan nem. Ellenben volt egy kislány diákom egyszer, aki kreol bőrű szép kislány volt, csak néztem, mikor megtudtam, hogy az apja kalapos cigány. Na, őt hazavittem volna. De pár hónapos babánál nem tudhatod, milyen lesz később, akkor meg már nem tudsz tenni semmit.
2011. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%
utolsónak: nem vagyok benne biztos, hogy amit leírtál, nem meríti ki a rasszizmus fogalmát. amúgy ha hazaviszel egy kisbabát, MEGSZERETED őt, így nem fogod később se megbánni, hogy örökbe fogadtad vagy ha mondjuk nem lesz olyan szép, mint egy fotómodell (ami amúgy fehér gyerekeknél is előfordul). én se vagyok odáig a cigányokért, IX. kerületi lakos lévén, de a gyerek az gyerek, szent és sérthetetlen, és mindegyik egyfomra bánásmódot érdemel szerintem. mégiscsak kisbabáról beszélünk!!
2011. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamat újszülöttként fogadtuk örökbe,szőke ,kékszemű,az anyuka nagyon sokat dohányzott a terhesség alatt emiatt dysmaturitassal(sorvadtan) született.

Maradtak ebből kifolyólag maradványtünetei,a hiperaktivitás határát súrolja,vseledésproblémái vannak,emiatt nevelési tanácsadóba járunk vele.


Imádjunk a kisfiúnkat, vannak bennünk kettős érzések a vér szerinti anyukával szemben,hogy miért nem vigyázott rá jobban,nem járt terhesgondozásra,sokat dohányzott (azt nem tudom ivott e,de remélem nem).


Ami tőlünk telik mindent megteszünk,hogy fejlesszük,segítsük.

2011. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Kedves 88%-os!

Amit az előtted válaszoló írt, miért lenne rasszista? Mert nem vinne haza cigány gyereket egyéb okokból? Tudom miről beszélt szakmailag hozzáértő lévén, és sajnos sok esetben igaz amit írt. Ő csak leírta a véleményét, hogy miért nem fogadna örökbe roma gyereket. Amúgy én sem. De nem biztos, hogy egyáltalán örökbe fogadnék. Hála égnek van sajátom, de nagy lutri az örökbefogadás, ez is tapasztalat. Nem tudod kit fogadsz örökbe, ettől még természetesen imádod őt, de maradjunk a csupasz realitások talaján. Ha a saját véred problémás, jobban elfogadod, hiszen Ő a Te gyereked. Az örökbefogadott gyereknél, nem biztos, hogy ilyen egyszerű, és tök mindegy, hogy az roma-e vagy sem. Én ki merem jelenteni, és teljes tiszteletem az örökbefogadó szülőknek, én nem biztos, hogy az örökbefogadást választanám. Inkább leélem az életemet gyerek nélkül. Ez is egy vélemény tessék szíves lenni ezt is elfogadni. Amúgy nem vagyok rasszista.

2011. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Az alkohol idegméreg, így a magzatnál anatómiai elváltozásokon kívül súlyos idegrendszeri problémákat is okoz.



Magzati alkohol szindrómával született gyermek és felelőtlen édesanyjaJellemző az alacsony születési súly és a visszamaradt testi fejlődés, előfordulhatnak kisebb elváltozások a csecsemő arcán vagy akár koponya- és agyvelő-rendellenességek is. Értelmi zavarok közül előfordulhat lassú értelmi fejlődés, hiperaktivitás, tanulási nehézségek, gyenge emlékezőképesség, beszédzavar, mozgáskoordinációs zavarok. Ritkában előfordulhatnak súlyos szervi elváltozások, mint például vízfejűség (az agyvíz felhalmozódik a koponyában és nyomja az agyat), fejletlen állkapocs, szívfejlődési rendellenességek, csüngő szemhéj, látási vagy hallási problémákat okozó szervi elváltozások.

Az alkoholfogyasztás akár vetélést is okozhat, az alkoholista nők 14 százaléka veszíti el így magzatát. Az anyatejbe kerülve az alkohol bizonyos hormonok működést is befolyásolja, így hatással lehet a gyermek későbbi fejlődésére is. Az magzati alkohol szindróma tünetei visszafordíthatatlanok, a felelőtlenség megnyomoríthatja a az alkoholfogyasztó nő gyermekének egész életét"


Bizony ez a lehetőség benne van az örökbefogadott gyerekeknél,mégha nyílt örökbefogadásról is van szó,akkor sem lehet ránézésre eldönteni mennyire vigyázott rá a vér szerinti anyuka.

2011. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
43%
kedves 84%-os, nem azért rasszista, mert nem fogadna örökbe ilyen vagy olyan gyereket, hanem mert nagyon durván általánosított, miszerint a cigányasszonyok isznak, cigiznek terhesen és fűvel-fával dugnak. elnézést a kifejezésért, idéztem.
2011. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
elfogadom a véleményedet természetesen, de azt kicsit másképp fogom fel, hogy "Ha a saját véred problémás, jobban elfogadod, hiszen Ő a Te gyereked", hiszen az örökbefogadott gyerekem is a sajátom lenne, ha lenne, hisz talán még jobban és tovább vártam volna rá mint a vér szerintire. tesómék várnak amúgy örökbefogadásra, ezért érint a téma. tudom, mennyire vágynak rá és én is várom már a lányom ki unokatesóját. ha lenne pénzem, mint ahogy nincsen, de gyerekem nem lehetne több, mindenképp örökbe fogadnék. akár négert is vagy indiánt. imádnám.
2011. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Kedves 88%-os válaszoló, ez sajnos nem ilyan egyszerű. És félre ne értsd, nem vitatkozni szeretnék veled, csak én látom az érem másik oldalát is, ezért merem leírni azt, amit leírok. Aki egészséges gyermeket fogadott örökbe, az nagyon szerencsés és boldog, azt kapta amire várt. Az örökbeadott gyerekeknek a nagyon nagy része, sajnos nem ilyen szerencsés, mert a terhesség alatt veszélyeztetve voltak az anya felelőtlen életmódja miatt. Sajnos nem minden gyerek jön ki ebből egészségesen. Problémás gyerekkel (és itt nem csak a súlyos értelmi fogyatékosságról beszélek, hanem az enyhe autizmusról, hiperaktivitásról, figyelemzavarról, tanulási problémákró és még van nagyon sok) nagyon nehéz az élet, mindenben próbálod segíteni őt, minden fejlesztést megadsz neki, hogy neki is nektek is könnyebb legyen. De ezt csak az tudja milyen embertpróbáló dolog is ez, aki ilyen gyermeket nevel. Sok család szét is megy, még ha vér szerinti is a gyermek, mert az apukák nehezen fogadják el ezt a helyzetet, sajnos ez statisztikai adatok is alátámasztják. Ha örökbefogadott, akkor meg még nehezebben fogadják el az apukák.

Ettől függetlenűl, teljes szívemből kívánom a nővérednek, hogy gyönyörű, egészséges gyermek kerüljön hozzájuk és leljék benne nagy örömüket.

2011. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
38%

Nem! A vér nem válik vízzé. Én tapasztaltam is. Van a családban nevelő szülő aki jó pár cigány gyerkőcöt felnevelt egészen pici koruktól. Azt hiszem öten voltak összesen a 5-ből egy teljesen normális életet él, nagyon aranyos csajszi, én is nagyon jóba vagyok vele, a többi viszont nem egyszer meglopta a nevelőanyját, suli mellé jártak, nem tanultak stb, pedig normális nevelést kaptak.

Mindegyik putriban él azóta is, mert ugye 18 évesen ő már felnőtt és saját életet akar élni. Van amelyik már megjárta a börtönt, van a melyik az egy éjszakás kalandból született gyerekét ott hagyta a nevelőanyjára ő meg éli világát. Hát ennyit a szeretetben való nevelésről.

2011. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

nem. nem azért mert a vér nem válik vízzé vagy rasszista vagyok vagy ilyesmi. nekem személy szerint semmi bajom a roma gyerekekkel, se a tisztességes roma felnőttekkel, nem egyel jó kapcsolatban vagyok, igenis vannak rendes emberek, tisztelem őket, nehéz az életük, sok elítélést kapnak ismeretlenül is.


pontosan ezért nem fogadnék örökbe roma babát, mert én nem lennék képes arra, hogy ezzel együtt éljek, emellett egészséges lelkivilágot adjak neki!

2011. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!