Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadnátok roma gyereket?

Lovelyne kérdése:

Örökbefogadnátok roma gyereket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.(Pár hónapos babára értem)
2011. okt. 27. 10:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Problémás gyerekkel (és itt nem csak a súlyos értelmi fogyatékosságról beszélek, hanem az enyhe autizmusról, hiperaktivitásról, figyelemzavarról, tanulási problémákró és még van nagyon sok) nagyon nehéz az élet, mindenben próbálod segíteni őt, minden fejlesztést megadsz neki, hogy neki is nektek is könnyebb legyen. De ezt csak az tudja milyen embertpróbáló dolog is ez, aki ilyen gyermeket nevel."


Én egy ilyen örökbefogadó vagyok és teljesen igazad van,nagyon szeretjük,de nagyon sokat bánkódunk a hiperaktivitása miatt őt ért sérelmei(sérelmeink) miatt,még a legjobb fejlesztés is kevés,hogy teljesen megszüntesse ezt az állapotot,ez rányomja a család mindennapjaira a bélyeget,nagy kihívás és sokszor érzem úgy,hogy a hatalmas szeretet ahogy állunk a kisfiúnkkal még az sem tud csodát tenni vele.

Van,hogy tündéri aranyos,máskor viszont amikor éppen nem képes kontrollálni magát sok szomorúságot okoz a szüleinek.

2011. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Kedves 92%-os válaszoló!

Teljesen együtt érzek veled, erőt, kitartást kívánok nektek. Nagyon megható és példaértékű, hogy ilyen nehézségek mellett ennyire szeretitek, elfogadjátok, és minden segítséget megadtok neki. Nagyon szerencsés a kisfiad, hogy olyan szülei vannak, mint Ti. Hidd el, megfogja ezt még hálálni az élet.

2011. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
43%
én csak azt nem értem hogy mindazt amit a roma szülőkre irtatok mért általánosítjátok simán csak rossz felelőtlen szülő és odaadó kiváló szülő szerint mért kell azonnal a rossz dolgokat kifejezetten romákra hárítani magyar szülőket nem láttatok még alkoholistán drogosan vagy koszosan vagy az ő gyerekük nem beszél csúnyán?. én megértem hogy igen is vannak akik hátborzongató dolgokat tudnak csinálni de higgyétek el vannak normálisak is akik szeretnének úgy élni érvényesülni mint ti és nagyon rosszul esik nekik hogy akárhogy próbálkoznak mindenhogy az élet minden területén munka közösségbe való beilleszkedés nem megy mert , mert ez a szörnyű általánosítás folyik.és nem is kevesen vagyunk ilyenek. engem a szüleim kemény munkával neveltek nem volt könnyű gyerekkorom de mégis taníttatott anyukám diplomát szereztem tanárként dolgozom és van még egy jó pár képesítésem de sajnos a lakhelyemtől 60km re kell mindennap bejárnom dolgozni mert az emberek így gondolkoznak. megvetem én is az általatok leírtakat de vannak kivételek csak nyitottnak kell lenni megismerni őket tulajdonságaik alapján és nem bőrszín alapján ítélni
2011. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
na hát erről beszéltem
2011. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Teljesen együtt érzek veled, erőt, kitartást kívánok nektek. Nagyon megható és példaértékű, hogy ilyen nehézségek mellett ennyire szeretitek, elfogadjátok, és minden segítséget megadtok neki. Nagyon szerencsés a kisfiad, hogy olyan szülei vannak, mint Ti. Hidd el, megfogja ezt még hálálni az élet."


Állítom a hiperaktív gyerekeket sok esetben még sokkal görcsösebben szereti az ember,mert csak te érted meg a reakcióit,csak te érted ,hogy mit miért tesz,te tudod elfogadni őt ilyennek,csak rád számíthat amikor már mindenki elpártolt mellőle,vele együtt szembesülsz a kudarcaival amik az állapotából adódóan érik őt,ez rendkívűl fájdalmas egy szülőnek és mindent elkövetsz a gyerekért,mert a szíved szakad meg érte.


Ezzel szerintem minden szülő így van aki ilyen gyermeket nevel,ezt váltja ki ha szeretsz valakit aki nagyon kiszolgáltatott és rád van utalva.

Ha látnád mennyire gyönyörű és szeretnivaló :-) !

2011. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva azt sem értem, miért ennyire kevéssé megértőek az emberek a hiperaktív gyerekekkel szemben. Sajnos rengeteg ma már a hiperaktív gyerek. Az óvónőknek elméletben és gyakorlatban is felkészültnek kell lenniük, hisz nyilván már jópár ha gyerekkel volt dolguk. A család szereti, ez elég alapvető. Az idegenek meg kit érdekelnek?
2011. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
56%
1000% hogy nem!
2011. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

nem.


amint már írták egy lutri hogy a vérszerinti anya hogyan viselkedett a terhesség alatt

valamint előtte drogozott-e

vagy a családfájukban vannak-e belterjes kapcsolatok - elmaradott közösségekben gyakoribb ez tény és kész.

az ilyen belterjes dolgok pedig nagyobb valószínűséggel jelennek meg 1 generációval később, ennek genetikai okai vannak


ha már a genetikánál tartunk.

igen, a "vérükben van" az agresszió - a többségnek.

a lopás a csalás és a satöbbi.

ezt lehet rasszistának mondani de hallottam már roma gyerekről akit örökbefogadtak és tiniként kezelhetetlenné vált és hiába értelmiségiek nevelték fel - JÓL- totálisan elkallódott.


Egy bizonyos mentalitást mindenki örököl, ezt kár tagadni is.


Szóval nem fogadnék örökre roma gyereket.

Inkább akkor már egy ázsiait.


A rasszizmusról meg annyit hogy igen általánosítás és sajnálom hogy fáj, de van valóságalapja, tudják:


Nem minden b.zi férfi divattervező,

de a férfi divattervezők TÖBBSÉGE b.zi,

mint ahogy nem minden roma bűnöző,

de a bűnözők TÖBBSÉGE roma.

2012. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!