Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol lehet olcsón Play Doh...

Hol lehet olcsón Play Doh gyurmát, gyurmakészletet venni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy ez nem válasz a kérdésre, de én gyurmát itthon csináltam, a neten találtam receptet épp tegnap készítettem el és szerintem tök jó lett(mondjuk nekünk Play Doh gyurmakészletünk van már korábbról csak a gyurma már rég kiszáradt benne).Olvastam olyat is amiben ételfesték helyett italport használnak színezni.Nekem mondjuk volt itthon kék étetlfestékem azt raktam bele még mielőtt feltettem a tűzhelyre.Itt a recept amit használtam:

Hozzávalók / Ingredientes:

1 bögre liszt (1 cup floor)

1 bögre meleg víz (1 cup hot water)

1/3 bögre só (1/3 cup salt)

1 zacsi sütőpor (1 bag raisng powder)

1 ek olaj (1 tablespoon oil)

Elkészítés:


Kimértem az alapanyagokat, beleöntöttem egy lábosba, elkevertem, majd közepes hőfokon addig kevertem (kb 5 perc), míg összeállt ilyen szép kis gombóccá. Utána adagokra szedtem, és por ételszínezéket gyúrtunk hozzá. A natúr szín is nagyon szép. Nagyon élvezték a gyerekek a gyurmázást, pont olyan szuperpuha, mint a playdoh, és ráadásul ha “véletlen” megkóstolják, akkor sincs baj. Zacsiba zárva eláll 1-2 hétig.

2011. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egy főzős gyurmát ajánlok neked, ezt egy ovitól kaptam, nagyon egyszerű megcsinálni, olyan állaga van, mint a play-doh-nak, csak jóval olcsóbb, és az sem baj, ha megkóstolja a gyerek. :)


20 dkg liszt

10 dkg só

3 kávéskanál citromsav (patikában lehet kapni)

1 evőkanál étolaj

3 dl víz

ételfesték


Ezeket összekevered egy kézi habverővel csomómentesre, híg joghurt-szerű állaga lesz, olyan ételfestéket teszel bele, amilyen színt szeretnél csinálni, külön veheted az összekevert alapanyagokat akár több részre is, más-más színűre, ebből kb. 3-4 kis doboznyi gyurma lesz.

Beleteszed az egészet egy teflon bevonatú edénybe. Másmilyen is jó, ha nincs teflon, de inkább ebbe, mert akkor nem kell a végén vakargatnod.

Elkezded melegíteni, és ahogy melegszik, szép lassan össze fog állni, mint a rántotta, egy nagy masszává. Mikor már nem látsz rajta folyós részt, akkor kész van. Kiveszed, kicsit hűlni hagyod, és még langyosan alaposan átgyúrod. Kész is van. Én műanyag aventes dobozokban tartom, de lehet hűtőben fóliában is. Több hónapig jók, ha ragacsos lesz, kis lisztet lehet hozzáadni.

2011. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
400 Ft egy doboz a Tescoban.
2011. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most van akciós készlet a Tescoban, de a Müllerben is jó áron lehet időnként kifogni.
2011. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, a gyurmát amit írtam azt is főzni kell a közepes hőfokon való kevergetés, az gázon való kevergetést jelent, egy kicsit furán van fogalmazva,úgy is érthető,mintha csak 5 percig kavargatni kéne és kész is.
2011. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teccoba többféle van akciós,de ha nem sürgős szerintem várd meg a karácsonyi akciókat!
2011. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Brigitta04 ***** válasza:
..
2012. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!