Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érzett már olyat normális...

Érzett már olyat normális anya hogy nagy hiba volt több gyereket vállalni? 3 gyerekem van kis korkülönbséggel (4.5,2 évesek és 3 hós a kicsi).

Figyelt kérdés

Kezeltessem magam, forduljak orvoshoz hogy ezt érzem? Soha senkitől nem hallottam ilyesmit még amit én érzek. Biztos túl is vagyok terhelve de úgy érzem örökre elszúrtam az életemet. Minden nap eszembe jut, bárhogy próbálom elhessegetni, hogy nem szabadott volna a harmadik babát bevállalni (védekezés mellett lett, nem volt tervezve de nem volt szívünk elvetetni).

Most viszont úgy érzem belefáradtam és a nagyobbaktól (akik még szintén kicsik) veszem el az időt, az energiát, a foglalkozást. Segítségem sajnos nincs, és ha lenne is, az nem oldaná meg azt a helyzetet hogy úgy érzem, nem tudok eleget együtt lenni a nagyokkal.

Ez depresszió, vagy mit lehet ezzel kezdeni mert közben meg mardos a bűntudat hogy milyen anya az ilyen, illetve hogy megérzi a kicsi hogy ő milyen teher számomra és lelkisérült vagy ilyesmi lesz.:(


2011. nov. 3. 09:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Te jóisten :(( szegény barátnőd:( Na ez a veszély nem fenyeget mert utálom az alkoholt. De mindenesetre elriasztó:((
2011. nov. 3. 15:07
 12/13 anonim válasza:
Szerintem neked csak sok volt így egyszerre ennyi baba (mert igazából mèg a nagyobbak is azok) nem kell neked semmilyen pszihologus szerintem, nem sokat használ meg elviszi a pènzt is ha fizetőst találsz. Szerintem azt az időt amit ott töltenèl fordítsd a gyerekekre. Hisz alapból az is baj volt, hogy nincs időd nem? A kicsi többnyire mèg alszik gondolom akkor a nagyobbakkal rajzolj, vagy számoljatok együtt vagy vegyèl valami jó kis társasjátèkot amit ár mindketten tudnak játszani. Ès ami a legfontosabb hidj magadban, hogy jó anya vagy. Legyèl erős és sose sírj a gyerekek előtt. (èn sokszor láttam anyám sírni ès elèg depressziós lettem) 3èvig jártam pszihologushoz nekem nem segített ès mèg a mai napig is utálom magam stb mert azt hiszem miattam/miattnk gyerekek miatt volt ilyen anyánk.
2015. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen. nekem egy volt azt is megbantam nagyon.
2016. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!