Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől fordulhatott így meg 3...

Mitől fordulhatott így meg 3 éves kislányunk viselkedése?

Figyelt kérdés

3 éves kislányunk 1,5 éve bölcsis, imád oda menni. Nyitott, barátkozós kislány. Havonta 1-2-szer anyukám megy érte, majd másnap Ő is viszi. Akkor is megy minden simán, szereti nagyon a mamát is. Nála nyaralt 2 hetet.


Pár napja viszont nagyon bújós otthon (nem jellemző rá), hisztis ha nem vele foglalkozunk. Tegnap mama ment érte a bölcsibe, és már este sírdogált, hogy Ő nem akar menni, majd ma reggel iszonyatos ordítás mellett tudta Őt ott hagyni.


Sosem fordult még elő ilyen, h ne akart volna menni, hogy sírt reggel. Most fogja kezdeni az ovit, sokat beszélgetünk is róla, azt mondja várja nagyon.


Mi baja lehet?


2011. aug. 31. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy terhes véletlenül?
2011. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes!
2011. aug. 31. 09:32
 3/6 A kérdező kommentje:

Hiányoznak neki a barátai akik már elmentek oviba? Mi csak 2 hét múlva fogunk menni, sokan elmentek már.

Vagy nagyon beleélte magát h megyünk már oviba azért nem akar?

2011. aug. 31. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsiben is van egy kisfiú, aki több, mint egy éve bölcsis már s holnaptól kezdi az ovit. Ő is két hete minden reggel sír. Szerintem az ovitól tart ő is. Beszélj a leendő óvónénivel, hogy nincs e arra lehetőség, hogy egy-két órára elmenjetek, megnézni, milyen is az ovi. Hogy ott is biztonságban lesz majd. Vagy ha ezt nem tartja jó ötletnek az óvónő (pl. akkor másnaptól ő is az oviba szeretne menni, hiszen a többi bölcsis csoporttársa is már odajár), akkor előrehozható e a családlátogatás, ahol egy kicsit megismerhetné a fiad a leendő óvónéniket. Hogy lássa, ők is ugyanolyan kedvesek, mint a bölcsis gondozónénik. Illetve kérdezz rá, ő mit tanácsol, mivel oldhatnád a lányodban lévő feszültséget.

Ha semmi más változás nem volt a lányod életében az elmúlt egy hétben, akkor én csak az ovira tudok tippelni, annak ellenére, hogy azt mondja, nagyon várja.

2011. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ő mit mond, miért sír? Szerintem ezt a 2 hetet már kibírjátok. De ha nagyon nincs kedve bölcsibe menni és megoldható, akkor vigyázzon rá a mama az ovikezdésig. De azt mindenképp tudasd vele, hogy az oviból már ˝nem lehet hiányozni˝. Nehogy majd arra is azt mondja, hogy nincs kedve menni.
2011. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt is el tudom képzelni, hogy gyermekedet bántotta egy társa vagy a gondozónőnek rossz napja volt és erélyesebben bánt a gyermekeddel.


Vagy épp bújkál benne valami vírus.

2011. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!