Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma le "picikézték" a lányom,...

Ma le "picikézték" a lányom, ami bevallom nem esett annyira jól, mert 1 hónap múlva 3 éves, és elnézve a többi gyermeket valóban elég kicsi, tiétek mekkora?

Figyelt kérdés
Lánykám 95cm és 12,3kg, abszolút nem egy vasgyúró alkat..
2011. nov. 8. 15:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A lányom 5 éves elmúlt a nyáron, nemrég voltunk státuszon, és 111 cm, 19 kg. Mondjuk eleve mindig is kicsit kisebb termetű volt a kortársainál, kisebb súllyal is született (2750 gr) de normál hosszal (52 cm). Mindig is vékonykább volt az átlagnál. Ahogy megfigyeltem az oviban a társai mind magasabbak nála, van aki 1 fejjel is, de van egy kisfiú aki még nála is kisebb. Szóval nagyon nagy a szóródás, és ez főrészt alkati, örökletes dolog, én sem vagyok égimeszelő (160 cm) bár a párom átlagos magasságú (175 cm). Ahogy észrevettem, ilyen 4-5 éves korban a gyerekek inkább nőnek, megnyúlnak, és a testsúly kevésbé növekedik, vagy ha igen, az elenyésző a növekedéshez képest. Pl. a lányom a tavalyi 4 éves státuszon 103 cm volt és 17 kg. Azt mondom, hogy amíg egészséges egy gyerek, eszik rendesen, addig nincs baj. A szervezete "tudja" hogy mennyire van szüksége, ha arányosan, egyenletesen fejlődik akkor jó. Sajnos mi is megkaptuk néha, hogy "milyen kicsi ez a gyerek" és néha ő is mondja, hogy "anyuci én vagyok a legkönnyebb az oviban" és "anyu képzeld a sor végére állítottak" de ilyenkor mindig elviccelem a témát (szerencsére vele lehet), és mondom neki, hogy valakinek a sor végén is állnia kell, és még mindig jobb kisebbnek lenni, mint esetleg kövérnek. Ezzel ő is egyetért. :-)
2011. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Bocsánat ha off lennék,de azért írok ide,hátha sok további bosszankodástól megkímélem az Anyukákat.:)

Én ha azt mondanám egy gyerekre,hogy "de picikee":) akkor azt 100% bóknak szánnám,merthogy olyan édes...

Persze lehetnek kivételek és a szövegkörnyezetet azt hiszem egyikőtök sem írta(nem olvastam teljesen végig),de Én egy percig sem gondolnám,hogy ez degradáló,vagy lekicsinylő hozzászólás a kicsihez,sőt (mint írtam részemről tuti bók lenne)!:)

2012. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!