Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg mostanában ilyen sok...

Tényleg mostanában ilyen sok a hiperaktív, meg autista gyerek?

Figyelt kérdés
Olyan sok kérdést olvasok evvel kapcsolatban. Ez is olyan dolog, hogy régebben is létezett, ilyen mértékben, csak nem volt neve, vagy nem vizsgálták annyira? Vagy most valamiért több kisgyerek küzd ilyen problémákkal?
2011. nov. 8. 22:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez elég sértő hogy azért van ez így hogy legyen mire fogni és ne kelljen nevelni...

Nekem 3 gyerekem van, a legnagyobbal vannak ilyen gondok (pár autisztikus tünet és figyelemzavar) soha egyikkel se kellett annyit foglalkozni és annyit nevelni mint őt. Mindent megpróbáltam ostoroztuk magunkat hogy biztos mi rontottunk el valamit, de közben a másik két gyerekünk tökéletesen fejlődött és viselkedett holott ugyanúgy neveltük őket, következetesen szeretettel stb.

Szóval ez igen erős hogy ráfogjuk hogy ne kelljen nevelni....

2011. nov. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
2004-2008 között 250%-kal nőt Magyarországon az autizmussal diagnosztizáltak száma! KONKRÉTAN ! Ma mintegy 60000 fő él autizmussal Magyarországon, többen mint a rákkal és a cukorbetegséggel élők száma összesen. Sajnos a legdinamikusabban nő az autizmussal élők száma az összes betegség és fogyatékosság közül. Az autizmus jelenleg a világon a legkutatottabb sérülés.
2011. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A hiperaktivitáshoz tudok hozzászólni: Előre gondolkodsz és túl hamar megértesz mindent, így az oktatás területe unalmas számodra. Felnőve viszont igen jó érzés, hogy az átlag még a kezét tördeli, te pedig már a megoldáson dolgozol. Egy szerény írás az emlékeimről [link]
2021. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tele van a net ilyen cikkekkel, mint pl. a hildaságok. Aki elvileg egy tanítónő. És nagyon durván vélekedik az sni-s gyerekekről. Mintha valami utolsó, elhanyagolt, alja népség gyerekei lennének.

Aztán ott van a szektás Lenkei, akinek a Cenzúrázott egészség című könyve is nagy népszerűségnek örvend. Szerinte sincs hiperaktivitás, idézem: "apuka inkább begyógyszerezi a gyerekét, hogy nyugodtan tudjon újságot olvasni."

Nagyon kártékonyak az ilyen megnyilvánulások állítólagos szakértőktől (akik valójában semmivel nem tudnak többet a dologról, mint a laikusok), és sajnos sokan átveszik.

Nekem mindkét gyerekem hiperaktív, és nagyon sok elutasításban volt részünk. Hiába is van róla papír, a legtöbb pedagógus egyértelműen nevelési hibának véli. Mivel a lányom a sok fejlesztésnek köszönhetően nagyon szépen fejlődik, már azt is megkaptam pedagógustól, hogy a gyereknek semmi baja, a probléma csak az én fejemben létezik.

Szóval 20 éve még nem diagnosztizálták volna ezeket a gyerekeket, most meg igen, de egyébként én nem látom, hogy sokkal jobb lenne a helyzet. Van papír, de nem sok segítséget kapnak, legalábbis állami szinten nem, mert nincs elég ember. Egy normál pedagógus meg elég tájékozatlan ezekben a témákban.

Az átlagember meg egyértelműen azt gondolja, hogy ez csak egy kifogás, amivel a neveletlen gyerekek szülei élnek. Meg hogy nem akarunk foglalkozni a gyerekekkel, nem neveljük őket stb. Hát, velem anyám messze nem foglalkozott ennyit, mint amennyit mi a gyerekeinkkel, szóval ez nagyon nem igaz!

2021. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!