Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem nem sokáig bírom 5...

Úgy érzem nem sokáig bírom 5 éves fiam viselkedését, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok messze attól, hogy úgy kikapjon vagy kirakjam az udvarra dühömbe, vagy nem is tudom. Megőrjít. És borzasztó, hogy ezt kell írnom.

Csak a ami nap:reggel, amíg reggelizetek, el kellett mennem wcre, mire visszaértem, az összes kenyeret, morzsát, kaját ledobáltak a földre (és hallottam, hogy ő buzdította a tesót is) 2 éves vizet kiöntötték a földre. Mint a nemnormális.

Ágyaltam, közben a kicsi elé állt a tv elé, a nagy meg nekiment és elkezdte a fejét lefele "törni", nem tudom pontosabban megfogalmazni. Majd a játékon összeveszett vele és ráugrott a hasára.

Szépen leültünk legózni. A nagynál volt az összes legó, a kicsinél marad 1 kukásautós legó. erreföl a nagy elvette a kicsitől a kukát (volt neki is kukája) és ezen őrjöngött, üvöltött, abbahagyta a játszást és üldözni kezdte a kicsit, és csak bőgés és bőgés. Hiába magyarázom, hogy van neked is kukád, de a sárga a kukásautóhoz való, ne vedd már el tőle. De neki ez kell és őrjöng.

Megbolondulok. Semmivel nem vagyok rá hatással. Hiába állt hónapokig büntibe, hiába az ösztönző pirospontos tábla, sz@rik mindenre.És már közveszélyes is, nem merek hátatfordítani, mert kárt okoz a tesóba:(

Mit tegyek?mit tegyek? És ez csak egy töredék amit elmeséltem.


2011. nov. 10. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%

Ne adj neki édességet egyáltalán. Nem viccből írom, a cukor mérhetetlen viselkedési problémákat, dührohamokat is okozhat. Ma már rájöttek, hogy a gyerekek hiperaktivitásáért is a cukor a felelős. Elsőnek EZT iktasd ki. Megéri.

De ne csak neki ne adj, a többieknek se.

Ha érdekel a tudományos cikk, majd szívesen linkelem.

2011. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem eszik édességet, heti egyszer kb. Nálunk a gyümölcs az édesség. A mai szűkös világban sajnálom a pénzt 100 ft-os csokikra, inkább kap helyette gyümit amit imád.
2011. nov. 10. 11:44
 3/19 A kérdező kommentje:
Mármint heti egyszer eszik..bocs, de most kissé ideges vagyok.
2011. nov. 10. 11:44
 4/19 anonim ***** válasza:

Akkor értelemszerűen ez nem lehet gond.

Szerintem viselkedési zavarai vannak, bár ebben én nem vagyok járatos, ilyen gondjaim nem voltak, de nem irigyellek.

Nem lehet benne féltékenység?? Az ilyen jellegű agresszív viselkedésnek nagyon mély okai is lehetnek. Mikor kezdődtek a bajok?

2011. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Már régen kezdődtek, csak mostmár ahogy nő egyre erősebb és egyre nagyobb butaságokat talál ki.

Biztos, hogy féltékeny, hisz nincs egy önálló gondolata sem, mindent úgy akar, ahogy a kistesó.De nem tudok vele mit kezdeni. annyi mindent kipróbáltam már. Már hónapok óta gyűjti a pirospontokat a kedvenc játékárt. Megvenném neki, ha elérné a megfelelő pontot, de sajna csak a feketék gyűlnek. Pedig már olyanért is adok pirosat, hogy nem gusztustalankodik az asztalnál :(

2011. nov. 10. 11:54
 6/19 anonim ***** válasza:

Én elvinném őt külön, a tesó nélkül szórakozni. Játszóházba, vagy állatkertbe vagy bárhová. A lényeg hogy kettesben legyen mondjuk veled. Csak veled.

Szerintem azzal, hogy a tesót veri, figyelmet akar magának. Hogy vele törődj.

Egy pár alkalmas, laza szórakozós nap jót tenne mindkettőtöknek. Addig kérd meg a párod vagy a nagyszülőket, hogy vigyázzanak a kisebbikre.

Még most kell lépned valamit, mielőtt ez rosszabb lesz, és a kettesben töltött idő sokat szokott segíteni, azért mert akkor azt érzi, hogy ő is fontos és nincs más aki ezt "tönkretehetné". (Tudom, hogy mindkettővel foglalkozol, de bizonyára ő másképp látja most a helyzetet, és egy kis kikapcsolódás jót fog tenni neki.)

2011. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt akartam írni, mint az előző. Gondolj bele, 3 évig csak ő volt neked, és Te is csak vele foglalkoztál. Én is javaslom a külön programokat.


Egyébként oviba jár? Szeret járni, ott nincs vele gond?

2011. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mar irtam egy par sort elnezest nem allitgatom a gpemet nincsenek ekezetek Floridabol irok...visszaterve...egyetertek azzal aki azt irja feltekenyseg van a dologba ... lelki serult es jo tenne neki egy heten egyszer csak Anyuval elmenni jatszohaz vagy jatszoter....szoval ezt kell itt kikorigalni...tobb ...odafigyeles...es azokat a feket pontokat toroljuk le beszeljuk meg ujbol kezdjuk ...adunk neki eselyt....ollelessel..odafigyelesvel...hianyzik neki de csak szep szo...a nagyobbak megfigyelik...mikor a kisebbekkel a szulo kedves es szeretgeti ...ez faj neki...mert sokaig csak o volt ket gyermekeim kozott harom ev van es eszrevettem...hpgy szomoruan figyelnek...mikor a kisebbel foglalkozomm ...puszi az egyiknek ..rogton a masik kettonek is jar...turelem
2011. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Amit írtam játékos dolgot, akkor is szinte csak a naggyal játszottam, a kicsi kezébe adtunk két autót meg pár szem legót és kész, elvolt mellettünk..és mégis.

Heti egyszer eljárok a naggyal, minden szerdán. többet nem tudok vele kettesben lenni, ekkor ér haza apa időbe csak. De ez szigorúan csak a mienk.

Most volt az ebéd, amit ugyanolyan okokból félbeszakítottunk, mint a reggelit. Hiába figyelmeztettem...semmit nem ért. Kidobtam a kaját a kukába. Mint ahogy reggel is :( aztán az alvás, be kell feküdnöm velük, hogy hagyja a kicsit aludni. De ő beszél magába, ugrál, számol, mutogat, mindent elkövet hogy ne aludjon és a másikat se hagyja. De ha ő nem alszik 5-kor már engem is megpróbál ütni.

Jajj istenem, csak a panasz árad belőlem...nem tudom megtörni a gyerekem. És nem érzem hogy okozna nekem mostanában örömet. És ez a legborzasztóbb érzés amit egy anya érezhet. Minden nyugodt pillanatnak úgy tudok örülni, amikor aranyos és nyugodt..de ez egyre kevesebb.

Utál oviba járni, viszont ott nincs rá panasz. Állítólag mintagyerek az oviba. Én meg a hülye szülő, aki rosszat mond a gyerekéről. el sem hiszik :(

2011. nov. 10. 13:52
 10/19 A kérdező kommentje:
És borzasztóan félek a jövőtől. mi lesz vele így? Önállótlan, ha azt mondják neki ugorj a kútba és a barátod leszek megteszi, dühös, hirtelen haragú, meggondolatlan. Nem tud rendes kapcsolatokat teremteni, zavarba van. Féltem is mindamellet amilyen jelenlegi gondom van vele.És ez is nyomaszt.
2011. nov. 10. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!