Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek sokáig cumizott a...

Akinek sokáig cumizott a gyermeke, lett vmi gond a fogaival? Előreállnak a cumitól?

Figyelt kérdés

2 éves a kisfiam, és nagy cumis. De én nem szeretném tőle elvenni, mert szereti, megnyugtatja, engem nem zavar hogy cumizik, meg hogy mások mit szólnak. Egyedül a fogai miatt aggódom. Egy ismerősöm kisfia is nagyon sokáig cumizott (még oviban is) és neki sajnos előreállnak az első fogai :(

Szóval a hosszú cumizásnak biztos következménye a fogak előreállása?


2011. aug. 1. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A cumizós kislányomnak semmi baja a fogaival, annak, akinek se cumi nem kellett, se az ujját nem szopta úgy előre álltak a felső metszői, hogy csak na. Van ebben genetika is.
2011. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha elveszed a cumit, akkor az ujjat fogja szopni, allandoan, tehat ugyanott lesztek mint most.

Sok cumis kisgyereket lattam mar szep fogsorral, es sok nemcumist szabalytalan fogsorral.

Az en 1 evesem is cumizik, eszem agaban nincs elvenni tole.

2011. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben van azért némi hajlam is. Tesóm első gyereke még 2 évesen is cumizott. Most 7 éves és fogszabályozásra szorul. Úgy állnak a fogai, hogy egy csontfognak nincs is helye és nem fog kinőni. A fogorvos szerint a hosszú ideig tartó cumizástól van.
2011. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik két éves koráig cumizott, de szájfertőzést kapott igy maga leszokott róla. A másiktól alig tudtam elvenni már vagy 5 volt mikor leszokott róla. Nincsenek kiálló fogaik. Mondjuk nem értem azt hogy a cumitól ha a tejfog el is állna, ahhoz mi köze van az állandó fog görbülése. Addigra szerintem minden gyerek leszokik mire jönnek az állandó fogai. Szerintem csak akkor lesz görbe foga. De hát nem vagyok fogorvos.
2011. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt vettem észre a lányom kortársainál (4 éves), hogy a sokáig cumizók között sokkal több a beszédhibás. Nem keresek összefüggést, lehet, hogy csak véletlen, de ezek a gyerekek sokszor cumival a szájukban beszéltek (ami nekem már önmagában grrr), így nem tudták rendesen képezni a hangokat, és a susogó-sziszegő hangokkal problémáik vannak.

De mondom, lehet, hogy nem ettől van, nem tudom. Amúgy én is érintett vagyok, mert a kétéves fiam alváshoz cumizik, de mihelyt felébred, lerakatjuk vele. (A lányomnak sohasem kellett.)

2011. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!