Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírom tovább az állandó...

Nem bírom tovább az állandó figyelmet, ti hogyan élitek túl?

Figyelt kérdés
Kislányom 23 hónapos, megállás nélkül beszél, sokszor kiabálva, addig mondja amig nem válaszolok vagy reagálok valamit, egy percre sincs nyugi, egész nap minden percben kér valamit, akar valamit, a köztes időben meg nyafog vagy sír ha valami nem úgy van ahogy akarja, vagy valami nem sikerül neki, szinte alig játszik el egyedül akkor is max 10 percig, éjszaka is sokszor felkel és nem alszik vissza sokáig. Szeretjük, neveljük, játszunk vele. Határokat felálltottunk de mintha tök fölösleges lenne minden próbálkozás, én értem hogy ez a dac meg hiszti korszak de egyszerűen kimerültem, nem tudom így csinálni a napokat, ti hogyan csináljátok hogy ne roppanjatok össze?
2011. nov. 12. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
nekem csak 1,5 éves a fiam, de ő sincs el egyedül, mindíg az kell neki, néha szeretném hallani a saját gondolataimat, de nem megy:-) nekem a megoldás most a heti 2 nap családi napközi, napi 2000 ft-ot fizetek, és 4 étkezés van benne, most kezdtük. azokon a napokon, elmegyek tornázni, meg dolgozom a saját válallkozásomba, de megváltás komolyan, hogy hallom a gondolataimat:-) én egyedül nevelem, apuka nem vesz részt az életünkbe, anyukám szokott átjönni délután 1, 2 órára, de az pont arra elég, hogy az egész napos romhalmazt eltakarítsam, kutyákat megetessem, vacsorát csináljak, és fürdéshez előkészüljek. Tehát ilyenkor sem magammal fogalalkozom, hanem teszem a dolgom, csak könyebben. imádom szeretem a fiam, csak tényleg néha sok, ő is már beszél, és mondja...mondja...mondja:-) . Így nekem megvan az arany középút a családi napközivel. Mert már azt vettem észre, kevesebb türelmem is van néha, és az neki sem jó. Most megint kiegyensúlyozott az anyukája. Ő meg imádja a gyerekeket, és tényleg jól érzi magát, neki kell a közösség látszik rajta, ő ez a tipus.
2011. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kedves 1. hol laksz? Nálunk 3-4 e ft/nap a családi napközi. Én is 1-2 napra betenném a 3 éves fiamat, mert borzasztó nehéz vele is. Csakhát nekünk ez megfizethetetlen.
2011. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
1. vagyok, Százhalombattán lakom. úgy van nálunk, hogy 20 alkalmas bérlet 40000 ft, és nincs időkorlát, akár 3 hónap alatt is le lehet járni, míg sok helyen erre adnak max 1,5 hónapot. De annyira rendesek, hogy 2. alaklommal fizettem 20.000, és majd ha letelik a 10 alaklom, akkor adok megint ennyit, vagy ahogy tudunk fizetünk, az a lényeg, ne lépjük túl a napok számát. Szerintem ez megbeszélés kérdése. ÉS nagyon rendesek,foglalkoznak a gyerekkel, és nekem az sem volt mindegy, hogy mint az állami bölcsibe, hogy 1, 2 gondozóra jut, 10-20 gyerek. Itt 6 gyerek van 2 gondozóra , és a fiam korosztálya. Így szocializálodik is a drágám, meg én is nyugodt vagyok, mert jó helyen van.Ha itt laksz a környéken, akkor szívesen megadom a címüket, nevüket.Árba benne van a reggeli, tizorai ebéd, uzsonna, és minőségi kaják, ők főznek. Én nagyon örülök, hogy megtaláltam őket. nekik is van olyan ár, ha te csak havi 1,2 napra akarod vinni, akkor drágább. Kérdezz esetleg utána nálatok nincs e ilyen bérlet.
2011. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3 éves lesz és egész nap beszél,ha épp nem válaszolok akkor kérdezz,mondja ismételi minél hangosabban,én megszoktam,amit teszek,hogy amikor alszik akkor kikapcsolok mindent és csak hallgatom a nagy csendet.nem azért mert húúú de kivagyok,de az agynak is kell egy kis regenerálódás,neki is kell a pihi,és nekem ez segít.iszonyatosan locsi fecsi,de inkább ilyen legyen mint visszahúzódó,csendes.
2011. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

bocs,de állami bölcsiben 12 gyerekre 2 gondozó és egy technikai segítő jut,és foglalkoznak minden gyerekkel

bocs az offért,csak nem kell fikázni az állami bölcsit.nekem pl 2 ezer ft-om sincs naponta magánbölcsire

2011. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
végül is az is jó megoldás,nem bírsz a gyerekkel add bölcsibe.látod hasznos tanácsokat kaptál.és most jön a védekezés,de hát imád oda járni,imádja a gyerekeket.ez a trucc politika.
2011. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én ezért is szoktam a mamáékhoz hétközben átmenni vele, mert akkor legalább nem csak engem nyúz. Néha játszóházba szoktunk elmenni 1 órára, imádja, igaz az is 900 Ft. Lassan bölcsis lesz, ha betölti a 2 évet.

Szerintem ennyi idősen már nem tudunk újat nyújtani nekik, nem is értem, aki 3 évig otthon marad, hogy csinálja. Esetleg nagyobb baráti körrel, ha több gyerekkel össze tudnak járni. Szóval valami társaságot keress.

2011. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is offolnék picit:

A fiam állami bölcsibe jár Kispesten, a csoportokban max. 6 gyerek van 1 gondozóra, napi 420ft a kaja, tehát a magánbölcsik csak a lóvét húzza le a szülőkről, de semmivel sem adnak többet az állami bölcsiknél.

2011. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Elnézést kérek tőled, Kedves Kérdező, de off-olni fogok, de most ez nem hagyom szó nélkül.

1,3 válaszoló vagyok.

Kedves Válaszoló, akik látatlanba minősítettek! Nem megyek bele részletesen, de nem fogom azért rosszul érezni magam, mert én meg tudom tenni, hogy magánbölcsibe irassam a gyerekemet, mert megdolgoztam, megdolgozom azért. Ha már bölcsire kényszerülök, akkor legalább megválogatom, hova adom a fiamat, és megnézem szerintem neki mi lenne a legjobb(mert most még tudom ezeket a dolgokat befolyásolni)és igen ovinál is meg fogom választani, hova fog járni, és az iskolát is. HA arra kerül a sor, elviszem akár más városba is, ha megethetem, de azért dolgozom már most, és tanultam , hogy megtehessem később is, akár egyedül is.Mert a megfelelő alapok után, nagyobb az esélye, hogy minőségibb életet éljen, és ne kallodjon el az életbe. Mert nekem ő az első. És minden bölcsibe töltött napjáért keményem megdolgozom, és számotokra ismeretlen lemondásokkal jár ez részemről. Semmi bajom az állami bölcsivel, ezt hangsúlyozom, sok gyerek felnőtt ott is, és szép élete van.Mégvalami, nem azért adtam bölcsibe, mert nem akarok én foglalkozni vele, mert a gyerekorvostól kezdve a védőnőig,és ismerősökig mindenkitől azt hallom, hogy nagyon értelmes a fiam, és jóval a korosztálya előtt jár, látszik, hogy foglalkozva van vele, és ez számomra elég, hogy jól csinálom, és azt a heti 2 napra ha nem lett volna a bölcsi, akkor babysziter vigyázott volna rá, mert dolgoznom kell, és igen jó kikapcsolódni, ha az munka is, meg egy kis torna, mert a maradék 5 napban és bölcsis napon délután 4-8 ig amíg nem alszik el, addig is csak vele van foglalkozva.De fel vagyok töltődve.Tudom, hogy ez neki is jó, mert igenis közösség igénye nagy, látszik rajta, és szeret ott lenni, mert boldogan megy be. Ennyi.

Én a kérdező kérdésre válaszoltam, hogy nekem a bölcsi volt a megoldás, és nekünk segít abban, hogy ne merüljek ki, mert igenis az anyáknak is kell egy kis pihenés, vagy másmilyen tevékenység, ami kizökkenti a mindennapokból. és nem mindegy, hogy egy feszült, túlhajszolt, kimerült anyuka ül le a gyerekkel, vagy egy kiegyensúlyozott, feltöltődött édesanya. Szerintem igenis néha bele tud fáradni az ember a gyereknevelésbe, pláne egyedül.én tudom- amikor arra jössz rá, hogy az egyetlen ember akivel kommunikáltál az utóbbi héten, csak a gyerek.És tényleg már gondolkozni sem bírsz.

Mégeegyszer bocsi, kérdező, nem akartam ennyit írni, de kijött:-)

2011. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
megegyszer hangsúlyozom, hogy nincs bajom az állami bölcsivel, nálunk itt rosszabb a helyzet, és nem hallottam jókat az itteni bölcsiről, azért sem választottam azt. Egyik válaszomban sem az állami bölcsit akartam ledegradálni, félre ne értsétek, csak az idegesített fel, hogy még nekem kéne rosszul éreznem magam, mert magánbölcsibe jár a fiam.És más ezt nem teheti meg. SZóval azoktól elnézést kérek, akik úgy értelmezték, nem erről akartak szólni a válaszaim.És én a kérdezőnek azért javasoltam a magánbölcsit, mert oda heti 1 napra vagy 2 hetente 1 napra is lehet vinni, míg az államiba(nálunk így van) túljelentkezés miatt ilyen nem lehetséges. Nem vehetjük el a helyet az elől aki teljes időben járna(és ez érthető ).
2011. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!