Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírom tovább az állandó...

Nem bírom tovább az állandó figyelmet, ti hogyan élitek túl?

Figyelt kérdés
Kislányom 23 hónapos, megállás nélkül beszél, sokszor kiabálva, addig mondja amig nem válaszolok vagy reagálok valamit, egy percre sincs nyugi, egész nap minden percben kér valamit, akar valamit, a köztes időben meg nyafog vagy sír ha valami nem úgy van ahogy akarja, vagy valami nem sikerül neki, szinte alig játszik el egyedül akkor is max 10 percig, éjszaka is sokszor felkel és nem alszik vissza sokáig. Szeretjük, neveljük, játszunk vele. Határokat felálltottunk de mintha tök fölösleges lenne minden próbálkozás, én értem hogy ez a dac meg hiszti korszak de egyszerűen kimerültem, nem tudom így csinálni a napokat, ti hogyan csináljátok hogy ne roppanjatok össze?
2011. nov. 12. 11:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az utóbbi beírót is meg lehet érteni, szerintem. Egyébként nagyon is megértem a kedves kérdezőt is, sok-sok energia kell a dackorszakban levő gyermekhez, még ha egyben csodálatos kis lények is ők. Elismerem kitartását, és a gyermekéhez való odafordulását. Ettől függetlenül a szülő messzemenően a legfontosabb és kiemelt társa a 3 év alatti gyermeknek (a nagyobbaknak is fontos persze, de nem messzemenően, azaz pl. ovisokkal más, megbízható és tapasztalt -hozzáértő- felnőtt is foglakozhat a nap során, felváltva a szülőt.)

Szóval úgy vélem, csak a legutolsó esetként érdemes választani bölcsit, vagy babysittert, ha nincs még 3 éves a gyermek. A kedves kérdező nagyon ki van merülve -leírása szerint-, és nyilván érzi, hogy ez már végső eset-e, vagy nem az, ahhoz, hogy bölcsibe adja. Ez esetben szerintem helyén való. Egyébként állami bölcsikben az egy gondozóra, szakemberre jutó gyerekszám általában kielégítő. Nem így a legtöbb állami oviban, sajnos...

2011. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
-
2011. nov. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem is 23 hónapos a legkisebb,de valami iszonyat eleven égedelem fiúcska.Egy percre se tudom egyedül hagyni,mert még a gáztúzhelyre is nyűkál mikor forró.Nálam annyi a különbség,hogy nekem ő a 4.gyerkőc.A másik három már iskolás.Nagyon nezeten bírom,sőt már 14 éve itthon vagyok.Nyáron már annyira kikészültem,hogy antidepi gyógyszert kellett szedjek.Most abbahagytam,de megint elég pocsékul vagyok.Ha nem javul a helyzet vissza kell vegyem a gyógyszert.Sőt én még egy nagymamát is ápolók 15 éve,aki már 78 éves.Napi 7 embert látok el.A pszicháterem azt tanácsolta egy pár órára menjek el dolgozni,mert ez tipikus Gyes betegség.

Talán neked is ez lenne a megoldás.

2011. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezen át kell jutni. Türelem, másnál is épp így van. Idő és jobb lesz. Egy gyerekkel könnyű. Amikor több csinálja ezt úgy a nehéz hidd el.
2011. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!