Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érzed, van elég időd...

Hogy érzed, van elég időd foglalkozni nagyobb gyermekeddel a pici mellett? Néha úgy érzem, kettő kéne belőlem!

Figyelt kérdés

Pici fiam 4 hetes, "nagy" lányom 22 hónapos. Bár a napokban javult a helyzet, de még mindig úgy érzem, nem tudok eleget foglalkozni a nagyobbal. Eddig a fiam 2 óránként szopizott, most már kibírja a 3, éjszaka a 4 órát is. És sajnos hasfájós a Csöppöm. A lánykám pedig egy tündéri örökmozgó, csicsergő csajszi, akivel sokat kell foglalkozni, mert imádja ha mesét olvasok neki, mondókázunk, énekelünk, együtt babázunk, séta, fogócska és minden más, amit közösen lehet csinálni.

A héten sikerült többször is úgy alakítani a napokat, hogy délelőtt 2 órát csak vele voltam. Ezen kívül az esti altatás csak róla szól, akkor csak Ő és én vagyunk. Szerintetek hogy éli ezt meg egy ekkora gyermek? Mert bár úgy tűnik, jól viseli, én mégis picit félek...Ugye Ő még nem tudja elmondani, mi bántja és nehogy valahogy "benne maradjon" a rossz érzés, hogy nem csak vele foglalkozom.... És néha csinál furcsaságokat, amiket korábban nem (hiszti, "rosszalkodás") de nem tudom eldönteni, hogy ez a tesó miatt van, vagy pont ilyen korszakát éli?

Anyukák, akik már átestek ezen, bíztatnátok? Írnátok tapasztalatokat? Kicsit elbizonytalanodtam saját "jó anyaságomban"....

Bocsánat, ha kesze-kusza a mondandóm, kicsit nehéz megfogalmazni, amit igazából érzek....


2011. nov. 17. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagymamám 19 év alatt 12 gyermeket szült. Tudom ez régen volt, akkoriban több gyereket vállaltak, de nem is erről akarok írni, hanem a lényeg a következő: minden gyermeke úgy szereti őt, hogy én csak ámulok és bámulok! Pedig tuti nem volt ideje minden egyes gyerekre annyi, amennyit szeretett volna. Mégis jó anya volt.


Sokan vannak hasonló helyzetben, mint te. A jó anyaság nem az idő mennyiségétől függ, hanem a minőségétől!


Jó anya vagy, mert aggódsz értük, mert szereted őket, mert amit tudsz megteszel.

2011. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez természetes amit érzel, eddig csak ketten voltatok, most pedig hárman..

Ő pedig háttérbe szorul a pici miatt. Hidd el, ha nem is tudná elmondani, látszódna rajta, ha valami ne ok. Hiszti, éjszakai ébredések, bepisilés, stb. Az, hogy néha hisztizik meg természetes, most jön a nagyja a hiszti korszaknak.

Meg persze figyelemfelkeltés is lehetséges.

Olvasni lehet szoptatás közben is, mi is fogócskázunk, hogy a pici, aki fél éves a kezemben van. Ő is szereti. Amúgy bíztatni nem tudlak, most hogy a pici fél éves sokkal nehezebb, mint amikor kisebb volt, és többet aludt.

Sokat hisztizik a kicsi, unatkozik. Hurcoltatná magát, amit eddig nem igényelt.

Várom, hogy el kezdjen mászni, hátha akkor jobb lesz.

2011. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!