Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 évesen valóban mozoghat a foga?

5 évesen valóban mozoghat a foga?

Figyelt kérdés
Most 5 éves a lányom,és mozog a felső jobb metsző foga. A védőnő megnézte,és azt mondta,hogy mivel jönnek a maradandó(!) őrlőfogai,így ez már várható volt! Alig akartam hinni a fülemnek,hogy már a csont fogai is bújnak neki! 5 évesen! Általában mikor kezdődik a fogcsere?
2011. nov. 21. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Először is nagyban befolyásolja az, hogy amikor még a pocakban volt, miket evett a kismama, kálciumban, vasban, rostban gazdag ételeket, és vitaminokat. Akkor már végleges is lesz egészen öreg koráig. Lehetséges igen, hogy mozog a kislányod foga, de sztem azért nem kell megijedni, azok még tejfogak, és utána már valóban a csont fogak fognak kialakulni. Szomszéd kislány 9 éves, neki most kezdtek el hullani a tejfogai, és jönnek a csontfogai. Ez nagyon változó, mint sok minden egy Gyermek esetében. Férjemnek pl. nagyon rosszak a fogai, kiderült, hogy az anyja a terhesség alatt nagyon sok babot, zsírosat evett, vitamint csak a d-t szedte. Sajnos férjem nap, mint nap 4-6x(!) megy a wc-re ez miatt!

Visszatérve a fogakra. Mindenképpen nézesd meg fogorvossal, hogy Ő mit tanácsol! Vitaminokat adj sokat!

2011. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is 5 éves voltam, mikor az első két fogam kiesett. tehát lehetséges. amúgy elég vacak fogaim vannak, remélem, lányod szerencsésebb lesz. mindenesetre egy fogászati látogatással nincs vesztenivalótok, jobb minél korábban megismertetni vele
2011. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 hete tötötte be az 5. évét, és most kezdett mozogni az alsó metszője. Én már számítottam rá, mert határozottan emlékszem, hogy én is kb. ennyi idős voltam, mikor kiesett az első fogam. Eszembe nem jutott eddig, hogy ezen problémázni kellene... ???
2011. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem problémázom rajta,csak érdekesnek találtam,de tényleg! :) Remélem én is,hogy ez nem azt jelenti,hogy hamar fognak romlani!
2011. nov. 21. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!