Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiamnak a Tanulási...

5 éves fiamnak a Tanulási képességeket vizsgáló bizottság-hoz egy év múlvára ígértek időpontot, addig semmi sem történne a súlyos figyelemzavarával, renben van ez így? A n

Figyelt kérdés
A nevelési tanácsadóban ugyan diagnosztizáltak, de fejlesztést nem írtak elő, azt mondták legfeljebb majd 8 évesen megy iskolába a súlyos figyelemzavarral.Valóban csak az az egy lehetőségem van,hogy vagyonokat költök a fejlesztésre ,ha segíteni akarok a gyereknek ? Minél később fejlesztik annál kissebb hatásfokkal ...
2011. nov. 23. 14:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A Nevelési Tanácsadó nem diagnosztizálhat, az nem az Ő dolguk. Menj be személyesen a Szakértőibe, és követelj ki egy időpontot. Most 5 éves a gyerek, de ha súlyos figyelemzavara van, akkor legalább két év fejlesztésre lesz suli előtt szüksége.
2011. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Hol laktok?? Nekem csak 4 éves a fiam de 1 hónapon belülre adtak időpontot a Tan.Kép.Vizsg.Bizottsághoz, épp ezért amit az előző írt hogy ha fejlesztés kell az legalább 1.5-2 év mire "beérik".
2011. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Most beszéltem velük,mi pécsiek vagyunk.


Kényszeríteni őket ? Azt hogyan ?

Ha telefonon ezt mondták ,akkor miért mondanának mást személyesen ?


Én is így gondolom mint ti,de most fogalmam sincs mit tehetek...egyértelmű a kisfiam nem javul semmit,az oviban egyedül játszik,nem kapcsolódik be a csoportfoglakozásokba ,itthon is rendkívűl nyugtalan ,mozgékony .

2011. nov. 23. 14:33
 4/24 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felhívni a Vadaskertet Pesten, ez az Ő specialitásuk. Lehet, hogy tudnak segíteni, legalább tanáccsal.
2011. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ha visszamennénk a nevelési tanácsadóba esetleg ,akkor ők intézkednének,ha szükségesnek láttják ,hogy kapjon fejlesztést ?
2011. nov. 23. 14:35
 6/24 anonim ***** válasza:
Az is egy lehetőség, nekik azért vannak kapcsolataik, és talán tudnak rájuk hatni.
2011. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem,hogy egyértelmű ,hogy probléma van,ezt láttják az oviban is ezért küldenek a nevelési tanácsadóba ,majd dolgavégezetlenül zárjuk a tanácsadást ,mert ugyen szép dolog az elfogadás,de emellett nagyon szükséges a fejlesztés is .


Mikor rákérdeztem a pszichológusra a tanácsadóban ,hogy kap e majd fejlesztést a figyelemzavar miatt a kisfiam azt mondta,nem kell erőltetni semmiféle fejlesztgetést,majd legfeljebb 8 évesen megy a gyerek iskolába...

Ha nem fejlesztik,akkor 8 éves korára kinőheti a figyelemzavart ?

2011. nov. 23. 14:40
 8/24 anonim ***** válasza:
Még az is eszembe jutott, hogy az oviban is kérheted a vizsgálatot. Ugyanis sok intézménybe évente 2-szer kimennek vizsgálatra, felülvizsgálatra. Ha nálatok is van ilyen, egyszerűen felvetetitek magatokat az ovis listára.
2011. nov. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Dehogy növi ki! Kezelés nélkül ez csak egyre rosszabb lesz, és a sulit eleve hátránnyal fogja kezdeni. Az nem baj, ha 8 évesen megy suliba, de addigra már jól kell haladnia a fejlesztésnek, amit majd az iskolában is folytatni fognak.
2011. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Pedig elmondtam a telefonba is,hogy mi a helyzet ,hogy már egy éve voltunk a nevelési tanácsadóban és nem javult a helyzet a kisfiammal .

Ezek szerint nem számít,hogy egy gyermeknek szükséges lenne a fejlesztés ,ha nincs egy évvel azelőtt bejelentve,akkor így járt.. :-/

2011. nov. 23. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!