Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiamnak a Tanulási...

5 éves fiamnak a Tanulási képességeket vizsgáló bizottság-hoz egy év múlvára ígértek időpontot, addig semmi sem történne a súlyos figyelemzavarával, renben van ez így? A n

Figyelt kérdés
A nevelési tanácsadóban ugyan diagnosztizáltak, de fejlesztést nem írtak elő, azt mondták legfeljebb majd 8 évesen megy iskolába a súlyos figyelemzavarral.Valóban csak az az egy lehetőségem van,hogy vagyonokat költök a fejlesztésre ,ha segíteni akarok a gyereknek ? Minél később fejlesztik annál kissebb hatásfokkal ...
2011. nov. 23. 14:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A viselkedése ,az óvodai csoportba való beilleszkedése csak egyre rosszabb és rosszabb lesz.
2011. nov. 23. 14:47
 12/24 anonim ***** válasza:

A második vagyok, nem nem növi ki! Ez egy állandó állapot amivel persze jól lehet bánni stb. de ki nem növi...

A vadaskertnél mi is jártunk, nagyon jó csak ők is azt mondták hogy helyben (nem pestiek vagyunk) a tan.képességet vizsgáló bizottság tud segíteni hogy a mi városunkban milyen fejlesztés van és hol stb.

2011. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezek nem egyszerű dolgok. Ha kidobnak az ajtón, mássz be az ablakon. Máshogy nem megy. A Vadaskertet meg tényleg próbáld meg felhívni, nagyon rendesek.
2011. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Mit tudnak segíteni a Vadaskertnél ha ilyen távolság van közöttünk ,protekciót úgysem tudnak intézni a helyi tanácsadóba gondolom...
2011. nov. 23. 14:51
 15/24 anonim ***** válasza:

Arra adhatnak tanácsot, hogy mire hivatkozzatok, vagy esetleg kínálnak a gyerek felmérésére alternatív lehetőséget, ami után ugyanúgy járna a fejlesztés.

Ez csak egy tipp, de muszáj mindent megpróbálni.

2011. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
És még valami, gyermekpszichológussal is próbálkozz. egyrészt mert úgyis esélyes, hogy kelleni fog, másrészt Ő is meg tudja nyomni a Bizottságot.
2011. nov. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Gondolom mivel helyileg nem hozzájuk tartozunk hozzájuk nem mehetünk :-( ,de jó lenne ,ha mehetnénk.
2011. nov. 23. 14:54
 18/24 A kérdező kommentje:

"És még valami, gyermekpszichológussal is próbálkozz. egyrészt mert úgyis esélyes, hogy kelleni fog, másrészt Ő is meg tudja nyomni a Bizottságot"


Akkor a legkézenfekvőbb talán visszamenni a nevelési tanácsadóba a pszichológushoz.

Mikor elbúcsúztunk annyit mondott,hogy később ha gondolom,hogy beszélgetni akarok a nevelési dolgokról,vagy további problémáink lennének ,akkor menjek csak vissza hozzá.


De olyan rossz azt beismerni,hogy hiába adott tanácsokat nem javul a helyzet,csak egyre rosszabb.

2011. nov. 23. 14:57
 19/24 anonim ***** válasza:

Szülés előtt egy alapítványi oviban dolgoztam, ahol ép és sérült gyerekeket is nevelnek. Voltak figyelemzavaros gyerekeink (én lovasterápiáztam), de már egészen kicsi korban fejlesztettük őket, mert minél előbb, annál jobb.

Ne hagyd magad eltántorítani, jól írta előttem valaki: ha kidobnak az ajtón, menj be az ablakon. A gyerekednek behozhatatlan hátránya lesz abból, ha időben nincs vele foglalkozva. Igazából már rég el kellett volna kezdeni.

2011. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
A Vadaskert országos. Mi Cegléd környékéről mentünk oda.
2011. nov. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!