Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak akiknek nincs segitseg...

Anyukak akiknek nincs segitsegetek, mikor vallaltatok a masodik babat? Hogy oldottatok meg egyedul?

Figyelt kérdés

Nalunk a ferjem reggel koran elmegy es este keson jon haza. Kulfoldon elunk, nincs senkink itt csak nehany baratunk akik szinten dolgoznak.

2 eves a fiunk es jovore szeretnenk neki kistestvert de felek,hogy fogom birni kettovel szinte egyedul. Raadasul itt 4 eves kortol kezdodik az ovoda.

Elore is koszi a valaszokat!


2011. júl. 16. 00:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lehetetlen, csak akarni kell. 3-4 évesen már nem annyira kicsi, sok mindent megért és meg is tud csinálni. Nálunk 3 éves volt a nagy amikor született a kicsi, rendesen fel volt készítve és így várta az öcsit. Azóta is imádja és segít mindenben mellette.
2011. júl. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 1 éves a kislányom. Olyan 4-5 éves kora körül szeretnénk tesót. Vissza kell mennem dolgozni. Kaptam egy másik állás ajánlatot, amit nem nagyon szeretnék kihagyni. Nagyon magas bejelentett = maximális GYED-et kapnám.

Én is félek attól, hogy két gyerkőccel nem nagyon bírnák. Nekem is hajnalba megy a férjem, este jön. Nem egyszerű. De mikor hazajön rengeteget segít. :)

2011. júl. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindent meg lehet oldani. Nálunk 17 hónap van a két kicsi között :D

Nem mondom, hogy nem voltak nehéz időszakok, de most, hogy a nagy már 2,5 éves, egyre könnyebb!

Ne görcsölj rá, minden menni fog, ha a szükség úgy hozza, találékony tud lenni az ember. Fürdetés, etetés, altatás, séta: minden kialakul majd, hidd el könnyebben, mint most elgondolnád!

2011. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Amugy az en ferjem is nagyon segitokesz, ha itthon van rengeteget segit.Etet,pelenkaz,furdet,altat.


Igen, tudom,hogy minden szervezes kerdese es en is arra gondoltam,hogy 3 evesen mar eleg onallo lesz a fiam :)

2011. júl. 16. 01:15
 5/13 anonim ***** válasza:

akkor várd meg amig ovis lesz.hidd el,megéri várni. mert hamar előjön a tesóféltékenység,és az gáz. az enyémek között 20 hó van,egy percig se bánom h így lett,de már értem miért mondta mindenki,h várjak amig a nagy ovis lesz :)))

vagy a nagy megy bölcsibe.

2011. júl. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 és fél éves volt, amikor megszületett a húga. Nem volt egyáltalán féltékeny, nagyon várta az érkezését ő is. Nem volt akkor sem segítségem, úgy ahogy most sem. Meg lehet oldani, ne aggódj! Nekünk pont jó ez a korkülönbség, sokat játszanak együtt, nem kevés és nem is sok. Sok sikert!
2011. júl. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egy pszichologus ismerossel beszelgettem a mult hetvegen. O azt mondta,hogy vagy 1,5 vagy 3 ev legyen a gyerekek kozott de semmikepp se 2 ev (ugye ez mar nalunk lehetetlen). De O azt mondta,hogy a tapasztalat ezt mutatja. Hat erdekes.


Egy baratnomnek 28 honap van a ket lanya kozt es a nagy,nagyon feltekeny volt, bantotta a pici babat. Most mar 3 eves a nagy es nagyon szereti a hugat :) 1 ev alatt rengeteget okosodott.

Koszonom a valaszokat :)

2011. júl. 16. 07:06
 8/13 anonim ***** válasza:
En egyedul maradtam terhesen masodik babammal, tehat ferj sincs hogy estenkent legalabb segitsegem legyen. 2 es fel ev van a gyerekek kozt. A pici egy honapos. Nagyon nehez foleg mikor papirokat kell inteznem gyerekpenz, vagy egyedulallo anya-segely vagy epp doki.. olyan helyen ahol nem tudom megoldani hogy babakocsival menjunk. Az nehez meg hogy a baba majdnem semmit nem alszik, a nagyobbik pedig hisztis lett, mindig o van kozeppontban, viszont szereti nagyon a testverkejet, o akarja etetni, pelenkazni, puszilgatja.
2011. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi a harmadikat várjuk, a legnagyobbam 4 éves. A középsőm 2.

Szeretik egymást tényleg, nem arról van szó hogy állandó féltékenykedés lenne köztük, mégis azt mondom hogy 3-4 év lenne az ideális 2 gyerek között.

A fiam ( a legnagyobb) most érdeklődik nagyon a tesó és babakérdés iránt, rengeteg mindent megcsinál már egyedül és érti hogy egy új kis lény érkezik közénk nemsokára stb.

Amiben tud, segít:)

A középsőm ő nagyon kicsi még ehhez, ő még baba szinte szóval sokat kell ölbe venni, bár önálló sok mindenben de szükségletei kielégítésében azért 80%ban rám szorul még, és így egy pici újszülött is még pluszban...nem lesz egyszerü gondolom :)

De mi akartuk így.

A férjem nekem is rengeteget melózik, ha itthon van is keveset tud segíteni.

Mondjuk az ovi itt 3 évesen kezdődött, szóval a fiam már jár egy ideje, ami nagy könnyebbség napközben.

Én a helyedben úgy tervezném hogy 3-3.5 év legyen köztük:))

2011. júl. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elcsepelt szoveg, de igaz: teher alatt no a palma.

Abszolut igaz.

Amikor nem volt gyermekem, akkor is folyton voltak kihivasok, voltak feladatok, amiket alig tudtam megcsinalni, majd bele doglottem, de megcsinaltam, masodszorra mar konnyebben ment.

Amikor egy gyerek volt, akkor is voltak borzasztoan nehez napok, szituaciok, kimerultseg, lelki kinlodas. Igaz, nalunk ez nem tartott sokaig, mert 4 honapos mult az elso baba, amikor vallaltuk a masodikat es az elso honapban meg is fogant.

Viszont kozben dolgozni is vissza kellett mennem par honapra, az sem volt egyszeru resz. (Felidos terhes mar elmultam, fizikai munkam volt, munka utan nem pihenes volt, hanem otthon var az egy ev alatti babam, vele kellett lennem, foznom kellett, ejszakazni, mert fogzott, hajnali hatra meg mentem masnap dolgozni.)

Azutan megszuletett a masodik baba is, szinten voltak nehez reszek, amikor mar azt hittem, hogy feladom, de nem lehetett feladni, csinaltam a dolgom, neha kiborultam, neha elcsusztam a dolgaimmal, neha semmi sem sikerult, neha kedvem sem volt felkelni, de altalaban minden ment szepen es voltak nagyon konnyu idoszakok.

A ferjem jo apa, jo ferj, viszont inkabb lelkileg tud segiteni, amolyan platoi szerelem, mert a kicsi alig mult fel eves, amikor a ferjem kulfoldon kezdett dolgozni, ez mar lassan egy eve tart, 2-3 havonta latjuk par napra. Gondolhatod, hogy fizikailag mennyit tud segiteni: nullat.

Hat ez van, lassan remeljuk veget er ez az idoszak is.

De osszessegeben azt mondom, hogy nem baj, mert legalabb rajottem, hogy erre is kepes vagyok. Ha nem probalom ki, akkor sohasem tudom ezt magamrol.

2011. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!