Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan a kinek a...

Van itt olyan a kinek a gyereke ha fejed tetejére állsz SEM eszik?!

Figyelt kérdés

Miénk órákon át képes ordítani az etetőszékben de nem eszik.

Ha próbálsz felé közelíteni kanállal ordít, csapkod és végső esetben hány.

(2.5 éves amúgy)

Egyszerűen nem tudunk rá sehogy hatni. Pszichológus szerint nem szabad erőltetni és pár kivételtől eltekintve - mikor eldurrant az agyam - nem is erőltettük. Képes napokig nem enni, most éppen múlt szombat óta napi 1-1 dci tejet iszik, több mint egy kilót fogyott eddig (tény, hogy beteg , talán ezért sincs étvágya, de mikor egészséges akkor is 4féle étel van összesen amihez egyáltalán hozzányúl)


Nem használ szép szó, zsarolás, megvonás, jutalmazás, kedveskedés, semmi... Amúgy imád főzni velünk, elkészít bármit de a szájához soha nem venné. Együtt eszik a család, kistesó vígan falatozik, őt szívesen is eteti, de ő maga soha nem enné meg amit neki ad.


2011. nov. 27. 14:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
nem most kezdődött a dolog, 1 éves kora óta csinálja ezt... most 2.5 éves múlt és 10.9 kg. (12 kilóról fogyott most le ennyire)
2011. nov. 27. 14:19
 2/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta, 13 kg-ról fogyott le 11.50-re.

Kiderült sok a sava, kapja a losecet, étvágya megjött viszont fogyott tovább. Majd az is kiderült, hogy a hasnyálmirigye nem termel elég emésztőenzimet, szóval erre is gyógyszer. De végre jól eszik és már több, mint 12 kiló!!

2011. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Miért akarod etetni 2,5 évesen?

Vagy félre értettem, hogy Te próbálod belekanalazni az ételt?

2011. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja, és miért van etetőszékben?

Ennyi idősen már bőven ehetne az asztalnál, felnőtt módon (leszámítva az evőeszköz méretét)

2011. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem ennyire drasztikusan nem evő a fiam, de ő is alig-alig eszik. Lassan elkezdtem ráhagyni, de ha nem evett tejet sem kapott. Én megvontam tőle kedvenc játékokat is, aztán gondolkoztam nehogy bajt csináljak inkább hagytam. Nem eszik, nem eszik. Ha éhes lesz enni fog.


Mondjuk ha napokig nem enne, én elvinném orvoshoz!

2011. nov. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd és ne idegeskedj rajta. Majd szól ha éhes. Az enyém tulajdonképpen 4 hónaposan kezdte a rossz evőséget. Nekem is van, hogy egész nap 2 pohár kakaót iszik és a tiéd még csak nem is kicsi. Az enyém februárban lesz 3 éves és 11,3kg és 91cm. Bár még fogyni nem fogyott talán egyszer sem (vagy legalábbis nem vettem észre) de hát alapból kicsi még jó, hogy ebből már nem tud fogyni. Én majd megőrültem egy időben, hogy nem szik a gyerek, írtam egy papírra, hogy mikor mit eszik és mennyit meg cselezgettem, díszítgettem a kaját hátha kedvet kap, ígérgettem neki, hogy ide meg oda megyünk ha ezt megeszi de semmi sem használt. Egy ideje már nem érdekel és mind a ketten jobban vagyunk tőle. keveset eszik, neki ennyi elég és kész. Ha beteg akkor néhány korty innivalónál többet nem vesz magához. Ez van, el kell fogadni.
2011. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, és ne legyen szerintem órákon át az etetőszékben. Ez már ilyen terror jellegű, nem haragudj tudom, hogy csak jót akarsz de képzeld el, hogy ha Te rosszul lennél a kajától és valaki nem engedne felállni az asztaltól amíg nem eszel még. Ha nem akar enni akkor ne egyen, nem fog éhen halni, hidd el!
2011. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, ha egy ekkora gyerek fogy, ott valami baj van. Sajnos nálunk is beigazolódott. Az enyém is csak tejet ivott, mint kiderült az hűtötte neki a sok savat.

A másik gyerekem is nagyon rossz evő, de ő evett ha éhes, volt hogy két napig alig, de aztán evett. De nem is fogyott.

Viszont a kicsi egyáltalán nem evett, és amikor észrevettem, hogy fogy is, rohantam is vele az orvoshoz. És még milyen jól tettem!

Nálunk is volt minden, már azt csináltam , hogy üljünk le a szoba közepére és nasizzunk. ezt sose engedtem neki, de gondoltam a tiltott gyümölcs mindig édes. Hát engem etetett szegénykém :(Egy falatot nem kért.

2011. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Alapvetően nem etetőszékben ül és soha nem engedné hogy etessem. Már 1 évesen sem hagyta. A "terrort" egyszer próbáltam, kíváncsi voltam mire jutunk...

Alapvetően a kajálás annyi szokott lenni, hogy havonta volt pár nap amikor ette amit amúgy is szeret (halrúd, virsli, üres tészta), de legtöbbször két falat és utána áll fel, elég, ennyi volt.


A túl sok savat hogy lehet kimutatni?! Nálunk is rengeteg tejet fogyaszt.


A fogyás most hogy bölcsis lett és örökké beteg azóta van. Ezidáig 1-2.5 éves koráig a semmievés ellenére is rettentő lassan de gyarapodott! Ez a fogyás "csak" a mostani betegség miatt/óta van. Azóta még a régi kedvencek (üres tészta, üres kenyér) is rossz ízűek neki...


Ja, a bölcsiben is egész nap étlen van, nem nyúl semmihez. Első nap odaültették a főzelék elé és odahányt. :((((

2011. nov. 27. 15:42
 10/16 anonim ***** válasza:
Van elég drasztikus vizsgálat a sav kimutatására, de nálunk annyi elég volt a gasztroenterológusnak, hogy nem eszik,viszont a tejet egész nap kéri. ez gyanús volt neki, majd megnyomkodta a hasát ás a gyomránál érzékeny volt. Kapott "próbára" savlekötő kapszulát és 3 nap múlva elkezdett enni rendes ételeket. 1 héten belül tökéletes lett az étvágya. Szóval ennél több vizsgálat nálunk erre nem is kellett szerencsére.
2011. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!