Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha most nem beteges a kisfiam,...

Ha most nem beteges a kisfiam, később sem lesz az?

Figyelt kérdés
A lányom most 3,5 éves óvodás. Szinte folyamatosan beteg. Viszont a másfél éves fiam soha nem kapja el tőle. Ezt eléggé furának találom. Persze most csak egy ember köhög rá, nem egy egész csoport. Az oviban ettől még lehet később beteges? Kicsit félek, ha vele is így alakulnak a dolgok 1 év múlva, a munkahelyem nem biztos, hogy tolerálja, hogy ennyit vagyok itthon a beteg gyerekkel.
2011. nov. 28. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom van e benne igazság, de a védőnőm szerint, ha picinek beteges, akkor mire oviba megy, nagyobb lesz, nem fog annyi mindent összeszedni és fordítva. Ha ez igaz, akkor nagy eséllyel fog majd ő is mindent hazavinni.
2011. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet abban valami, amit az első válaszadó mond. Én picinek egyáltalán nem voltam beteges, az egyetlen betegségem az oviban összeszedett bárányhimlő volt. És nem azért, mert üvegbúrában tartottak, én az a fáramászós, homokevős, pocsolyában ugrálós kisvárosi gyerek voltam. Jelenleg immunrendszeri káoszt okozó komoly betegségem van, és előtte is nagyjából havonta voltam megfázva, vagy influenzás.
2011. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 2. vagy többedik gyerekek ÁLTALÁBAN nem olyan betegesek ovis korban,mivel az immunrendszerük már korábban találkozik a nagyobb tetvér(ek) által hazahozott kórokozókkal.Persze ez nincs kőbe vésve,nem aranyszabály.

Az immunrendszerről relatíve keveset tud az orvostudomány,ezért is nem lehet pontosan meghatározni,miért vannak ilyen különbségek gyerek-gyerek,de felnőtt-felnőtt között is.Az biztos,hogy 70-80%ban a genetika határozza meg,ki mennyire lesz beteges.

De jellemzően a nagyon beteges gyerekek is "kinövik" kiskamasz korra legkésőbb.

2011. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet valami abban, amit az első válaszoló mond.

Viszont az unokaöcsém beteges volt kisebb korában, de nem állandóan. Sok mindent elkapott normális kereteken belül és viszonylag mindig hamar meggyógyult.

Most 4 éves és az elmúlt 2 évben a bölcsi/oviban is sok mindent benyelt :/

2011. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A lányom 3 éves koráig talány ha 3-szor volt beteg. A fiam most 1,5 éves, eddig még csak egyszer. Viszont a lányom az oviban mindenfélét összeszed, nem is gondoltam volna. Ebben a hónapban volt hányás, hasmenés (külön-külön), kötőhártya-gyulladás, most köhög. A fiamat még szoptatom, talán van hozzá valami köze. A hasmenéses vírust szerintem el is kapta, mert zöld volt a széklete, de nem ment a hasa tőle.
2011. nov. 28. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!