Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen engednéd, hogy a...

Hány évesen engednéd, hogy a gyereked egyedül menjen haza az iskolából?

Figyelt kérdés

Nagyon "elkényelmesedtek" a tanárnénik, a gyerek másodikos, mi meg most gondban vagyunk.

Örülhetek, hogy találtam olyan állást, ahonnan előbb eljöhetek, de busszal járok haza vidékre, így fél öt körül érek haza. Időnként kicsit később.

Az egyik gyerek ovis, a másik iskolás, így két helyen kéne ott lennem időben.

Tavaly hazajöhetett a gyerek egyedül, ebéd után, hisz itthon voltam a kisebbel gyes-en.

Most meg kirakták a napköziből fél ötkor, mondván, hogy lejárt a munkaidő. Én még az oviban voltam, ő meg a sötétben elindult haza.

Most eléggé kétségbe estem.

Mi van, ha engem baleset ér, vagy télen a hóban egy órát késik a busz?! Ha a párom nem délutános, elmegy értük, ha a nagyinak időben szólunk, kijön, és elhozza őket. Ott lakik, ahol én dolgozom, szintén csak busszal tud menni, úgyhogy ha négykor szólok, természetesen ő se tudja megoldani.

Csak most úgy felmerült bennem, mi van, ha a télen még sokszor késik a buszom, vagy bármi baj történhet, akkor mi van?!

Fél ötkor elküldik haza a másodikos gyerekem, ő meg egy órát vár a kapu előtt? Netán esőben, hóban?

Kulcsot hiába adok, vagy elhagyja fél nap alatt, vagy ellopják, és én se mindig tudom elsőre kinyitni, hát még ő.

Nyitva nem hagyhatjuk, kijön a kutya, megharap valakit, vagy bemegy egy idegen....gondolom, más is zárja a lakást és a kaput, ha nincs otthon senki.


Adjak neki mégis egy kulcsot?

Vagy ilyenkor egyáltalán mi van?

Más is jár ilyen cipőben?

(Abba most nem akarok gondolkodni, mi van, ha az ovist is kiteszik a munkaidő végén, és a három éves a sötétben elindul...jó estben haza.)


2011. nov. 27. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Adtál neki valaha is kulcsot? Miből gondolod, hogy elhagyja? Én is kb másodikos voltam mikor kulcsot kaptam és mai napig ugyanazt használom, mert egyet sem hagytam el belőle.

Ha nehéz kinyitni az ajtót akkor a nehéz részeken zárat kell cserélni. Inkább, mint a gyerek a kapuban ácsorogjon.

Mellesleg megjegyzem, hogy ha nem járulsz hozzá akkor nem lehet ekkora gyereket egyedül hazaengedni, az ovist meg pláne nem. Ilyen esetben ha már mindenki hazament a portán kötelesek őrizni a gyereket.

Ezért simán fel lehet őket jelenteni.

21/L

2011. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

A tanárnak a jó édes anyukáját! Sajnos nálunk is voltak hasonló gondok :(

Nálunk még elsős volt a gyerek, mikor elkezdtük "önállósítani". Először csak kenyérért küldtük közértbe, aztán a zöldségeshez...volt ilyen is "Fáj anyunak a feje! Menjél le a gyógyszertárba és vegyél légyszi Rubofent!" Persze nem fájt a fejem, de ő élvezte, hogy kicsit felügyelet nélkül mozoghat. Volt hogy megkérdezte, hogy átmehet-e Kati nénihez (barátnőm) mert a múltkor megbeszélték, hogy sütnek együtt sütit. Mondjuk a fél lakótelepet ismerjük, ha nem is név szerint, de látásból igen...odafigyeltek a gyerekre. Pl. a cukrászdában szóltam, hogy most tanul közlekedni a gyerek, ha esetleg bemegy egy sütit enni, de nincs nála annyi, akkor azt írják fel nekem.

Nekünk mondjuk annyi "előnyünk" volt, hogy lakótelepen lakunk és minden itt van, még úttesten sem kell átmenni. A sulihoz meg csak egy zebrán kell átmenni.

Szerintem nektek is fokozatosan kéne ráállni a dologra. Küldjétek ki a közértbe vmiért.

2011. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sokszor jártam haza egyedül már második-harmadikos koromban is, igaz kisvárosban és közel volt az iskola.cseréljetek zárat ami könnyen nyílik és adhatsz neki kulcsot.de legjobb lenne megkérni egy anyukát vagy egy ismerőst hogy ilyenkor lehessen náluk a gyerek addig míg nem érsz oda.ja és ne feledd hogy a tanár is ember magánélettel, lehet neki is fontos hogy időben haza tudjon menni és ha fél ötig van tanítás akkor max szívességből marad tovább.
2011. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Falun lakunk, én gyerekkorom óta, tehát tényleg mindenki ismer, meg a gyereket is.

Nappal a közért is megvolt.


A fiam figyelemzavaros, innen tudom, hogy elhagyja a kulcsot is. Mint mindent: tesicuccot, havonta két készlet színes ceruzát, tankönyveket, a kabátját! télen, sapkák és kesztyűt tucatjait egy szezon alatt, ellenőrzőt, diákigazolványt, a feje szerencsére jól oda lett ragasztva. (Meg van olyan gyerek, akiből simán kinézem, hogy ellopja a kulcsot, és ha tudja, hogy kitől van, meg hogy hol lakunk, mire hazaérek, már csak az üres lakást találom. Bár tételezzük fel, hogy az enyém megérti, hogy a kulcs "titok".)


Nappal amúgy is más közlekedni, mint este, engem három fényvisszaverő csík nem nyugtat meg. :((


Mikor hazajöhet, azt vele megbeszéljük, a tanárnak beírjuk. De CSAK akkor, ha időben indul, és van itthon valaki.

A zárat hiába cserélem, a kaput kéne, de arra így karácsony előtt nagyon nincs pénzem. :((


Olyan mérges vagyok!!

Meg baromi ideges, hogy kivel, hogyan és mit beszéljek meg holnap, hogy ilyen ne forduljon elő.

2011. nov. 27. 20:40
 5/11 A kérdező kommentje:

Anyám egyedül nevelt, úgyhogy én már ovis középsős koromtól kénytelen voltam kulccsal, egyedül közlekedni.

Ezért tiszta tudathasadás, hogy őt meg nem merem egyedül elengedni.

:((

De mi van, ha nem tud bejönni?!

Vagy valami baja lesz?

2011. nov. 27. 20:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha ismertek mindenkit csak van valaki aki ilyenkor hazaviszi addig magához, vagy esetleg hozzátok.
2011. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy a francba lehet kitenni egy gyereket az utcára? Nincs erre valami előírás az iskolában, hogy mi a teendő, ha nem mennek egy gyerekért? Nálunk az oviban van, ugyanis ilyenkor a közeli gyermekotthonba vagy mibe viszik a gyerekeket. Mondjuk ha engem elüt a sínautó, nem lenne klassz, ha a 2 és 3/4 éves lányomat elindítanák szépen hazafelé.

Annak idején mi is egyedül jártunk haza a tesómmal alsós korunkban, na de KÖNYÖRGÖK az egy abszolút más világ volt, nem járkáltak igazoltan elmebeteg emberek szabadlábon csak mert a nagytudású politiusoknak épp a Lipótmezőn kellett megspórolniuk a kenyérre valót!


Kérdésedre válaszolva 10 év alatt semmiképp.

2011. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
és ha haza jön egyedül és megbeszéled vele ha nincs itthon senki kopogjon be a szomszédba?esetleg ott hagyhatsz egy kulcsot vagy ott megvárhatja amig hazaérsz.vagytok olyan jó kapcsoltban?az én fiam már a elsőből is egyedül jött,mi is falun lakunk.először nagyon figyeltük hogy betart e mindent ami kérünk tőle.volt,hogy messziről kísértük,ő nem tudott róla.muszáj volt,mert látni akartam egyedül mennyire vagány vagy épp félénk.szerintem lassan elindulhat egyedül haza,ezt old meg hogy hová mehet be ha nem vagy otthon.
2011. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is egyedül jártam iskolába elsős koromtól kezdve. De akkor azért még jobb volt a közbiztonság, plusz télen nem is maradtam ott a napköziben, hogy ne sötétben kelljen egyedül hazajönnöm.

Legrosszabb esetben adj neki kulcsot. Mondd meg neki, hogy mindig a táskának ebben a zsebében legyen, és ne tegye máshova.

2011. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!A lányom 2.osztályos korától egyedül járt busszal a közeli városba és haza.Semmi gond nem volt,soha.Ekkor vettünk neki mobilt,amit csak arra használt ha lekéste a buszt,vagy gond van tudjon szólni.Egy egyszerűt amit ha véletlen ellopnak akkor nem annyira sajnál az ember.Nekem muszáj volt mert akkor született kistesó.Kulcsot is kapott természetesen.Előtte egy ideig együtt jártunk.Szépen megszokta semmi gond nem volt soha.
2011. nov. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!