Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szívzörej mennyire komoly...

A szívzörej mennyire komoly gyermekkorban?

Figyelt kérdés
A héten taknyoska voltam a 3 éves lányom és nem mentünk oviba. Ma visszavittem a doktornőhöz és meghallgatta elől, hátul és azt mondta hall egy kis szívzörejt és lehet, hogy egy kis vérszegénység miatt van, de ha gondolom menjünk egy kardiológiai vizsgálatra. Vérvételre is megyünk, de most rám hozta a frászt. Kicsit megijedtem. Eddig semmi komoly baja nem volt még a lányomnak.
2011. dec. 2. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
általában elszokták nőni a gyerekek.De én mindenképp elvinném kivizsgáltatni
2011. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze elvisszük csak pont péntek van és már nem vették fel a telefont, hogy tudjak időpontot kérni. Addig is azért kérdezősködök, hogy ez mennyire veszélyes, mert ki tudja időpontot is mikorra adnak és addig is idegeskedhetek.
2011. dec. 2. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is van enyhe szívzörej. Mi már voltunk is vele kardiológián, és fél év múlva kell menni kontrollra (ha még akkor is lesz, akkor állítólag fél évente ellenőrzik majd), de a házi gyerekorvos és a kardiológus is azt mondta, hogy ez nem egyedi gond a kicsiknél, és hogy általában a gyermekkorban kinövik. Remélem így is lesz.
2011. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt és kinőttem.
2011. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem akkor nálunk is így lesz.
2011. dec. 2. 21:43
 6/9 anonim ***** válasza:

"A szívzörej mennyire komoly gyermekkorban"

nem a gyermekkor a kérdés hanem a komolyság.

férjemnek van, néha gyógyszert szed rá (de semmi komoly, nem akarlak megijeszteni), nekem is van, érezni sokszor érzem de igazság szerint ennyi :)

kellett mennünk még mikor pocakos voltam szív UH-ra, hogy megnézzék a fiam szívét és ott mondta a kardiológus, hogy a szívzörej nem betegség hanem állapot, minden 2. gyerek van, a legtöbben kinövik... :)

szóval ne idegeskedj ezen, de azért nézessétek majd meg!

2011. dec. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiamnak is van, pár hónaposan mentünk először kardiológiára, aztán fél év múlva kellett volna (egy év lett belőle), majd megint fél év múlva mentünk, és most azt mondták, hogy elég évente megnézetni. A dr bácsi azt mondta, hogy semmi komoly, kinőhető, sőt a fiamnak még van valami plusz egy dobbanás. Ennyi. Kérdeztem, hogy rosszabbodhat e, azt mondta, nem jellemző. Némelyik orvos mikor meghallgatja megjegyzi, akkor mondom, hogy járunk kardiológiára, de valamelyik nem is említi. Szerintem sem lesz semmi komoly. Csak azt nem értem, hogy miért 3 évesen vették észre? Eddig nem volt? Vagy eddig nem hallgatták meg rendesen?
2011. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van, akinek csak ovis korban veszik észre, mert nem feltétlenül születéstől fogva van szívzörej. Elég általános jelenség a gyerekeknél, de a legtöbben kinövik.

De a kardiológián majd mindent elmondanak:) Nyugi!

2011. dec. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 1 hónapja volt a lányom megfázva és akkor voltunk a körzeti gyermek dokinál akihez születése óta járunk, de eddig még nem mondta sosem. Gondolom 3 év alatt csak észre vette volna, ezek szerint az utóbbi 1 hónapban változhatott valami.
2011. dec. 4. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!