Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 éves, a héten...

Kisfiam 2 éves, a héten először altatta el a nagyi, nálunk, hogy elmehessünk moziba. Mikor hazajöttünk, a nagyi azt mondta hogy kb egy órát sírt és a kezében aludt el a nappaliban, ez normális, meg fogja szokni, hogy nem csak velünk van este?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szokott a nagyi vigyázni rá máskor is? Akkor szokott sírni?

Valahogy meg kellett volna magyarázni a gyerkőcnek, hogy mikor értek haza. A nagyi ezt megtehette volna. Meg ti is, amikor elbúcsúztatok tőle moziba menetel előtt.

Pl. "Játszotok, meg alszotok egy kicsit, és anya meg apa jön haza." Vagy ilyesmi. Nem hiszem, hogy jó, ha a gyerkőc 1 órát sír. Nem hibáztatlak, csak a fenti dologgal lehet, hogy elkerülhető lenne.

2011. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Máskor is vigyáz rá, de eddig este nem. A nagyi nem tudom mit mondott neki, de én egész nap mondogattam neki, hogy ma a mamával alszol este és itt leszünk, ha felébredsz reggel.
2011. dec. 2. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, normális dolog. Az enyém 3 múlt, a nagyi 3 hetes kora óta rengeteget van vele, ma mégis sírt, mikor mi elmentünk a kórházba, meglátogatni anyósomat. :( Mit sírt, ordított utánunk (utánam). Pedig már ovodás :(
2011. dec. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudom sajnos. mennyit van amúgy a nagyival?

mi teljesen másképp csináltuk, így utólag már úgy gondolom, hogy jól :)

a nagyihoz átmentünk és ott elaltattuk délután, majd mi mentünk be mikor felébredt. ezt még 3x-4x megismételtük de a mama ment be hozzá ébredéshez, aztán otthagytuk fél napra úgy, hogy a mama fektette és csak ezután vállaltuk be az éjszakát, azt is úgy, hogy maradtunk míg elaludt.

nagyon élvezte az ott alvást, azóta pityereg mikor estig maradunk és hazahozzuk :)


talán próbálkozzatok úgy, hogy Te is ott maradsz egy-két alkalommal de a mama altatja.

vagy esetleg az se rossz megoldás, hogy elaltatjátok és csak utána mentek szórakozni, mi ezt is szoktuk csinálni néha, észre se veszi, hogy "lelépünk" 2-3 órára. még nem volt olyan, hogy nem voltunk itthon és felébred, lehet a nagypapa láttán a fiam is megszeppenne :S

2011. dec. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hetente egy egész napot vannak együtt reggeltől estig. Ez csak az este miatt lehetett, nem tudom, hogy legközelebb hogy csináljam, hogy ne viselje meg ennyire.
2011. dec. 2. 23:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Megszokja, új helyzet megijet töle de pár ilyen és hozzá szokik sok kicsi tölt egész hétvégéket a nagyiéknál.
2011. dec. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alinaaa ***** válasza:

Nem akartam hozzászólni, mivel anyósékkal laktunk az nem ugyan az... De eszembe jutott, hogy egyszer este elaltattam és utána kimentünk egy kicsit a barátokkal(talán 8 hónap után??) Jött a hívás, hogy sír a kicsi és menjünk haza. Beléptem az ajtón-elhallgatott és aludt, nem is látott. Hozzáteszem, hogy nagyon sokat volt az anyóssal, sőt mikor fejem fájt(szörnyen migrénes voltam-hányásig fájt) ő etette(táp) és altatta.:)

Szerintem van ilyen, de nem törvényszerű, hogy legközelebb is. Többször kell a nagyira hagyni:)))

2011. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igyekszünk, csak nem akarom túlhajtani a nagyit se, dolgozik meg miegymás és csak rá tudom hagyni sajnos...

Majd tréningezünk :)

Köszi a válaszokat!

2011. dec. 5. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!