Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megőrjít a fiam evési szokása,...

Megőrjít a fiam evési szokása, mit tegyek? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
2 éves és egy katasztrófa az evése.Megkínálom,nem-nem.Kérdezem tőle a másik variációt,igen,kéri.Megmelegítem,eléteszem,nem-nem.Én nem adok neki másikat,ne szórakozzon.Emellett állandóan nyávog,sír,visít.
2011. dec. 3. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia Az enyém is 2 lesz és ezt csinálja néha.Nem mindíg,és nem csak az evésnél.Még nem beszél hanem inkább mutogat,és mikor már végigmutatom amire ő mutogat hogy ezt?Ezt?Ezt?Mindenre nemet int.És mondja hogy a-a.Akkor megunom és mondom neki hogy jó akkor nem értem és mindíg kiderül hogy olyasmi kell neki amit már mutattam hogy kéri-e.Az evésnél én nem adok neki mást ,ebből csak válogatás lenne.Ha nem kell,kiveszem a székből és mehet.De van hogy elkezdi aztán enni,mert nem fogalakozom vele.Tologatni szokta a tányért és mondja hogy nem.Eleinte visszatoltam,de ez csak dacot szült nála,ugyhogy hagyom,várok kicsit,és vagy maga elé veszi és eszik vagy nem.Akkor később eléteszem ujra.A nyávogás nálunk is megy néha,ne legyél partner ebben se.Ha nem indokolt,én mondom neki hogy anyának ezt vagy azt kell csinálni,beviszem a játékaihoz,mondom neki hogy nemsoká végzek,addig játszon.Ezt már elértem hogy megérti.De ha olyan napja van mindegy mit mondok.Akkor anyázik.
2011. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne variálj. Az van, amit elé raksz! Ha tudom, hogy nem szereti, nem adom elé. Pl. utálja a sárgaborsót, nem erőltetem. De szereti a joghurtot, almát, pelyheket, kefirt, levest stb... Amikor ebéd van, nem érdekel, hogy joghurtot enne. Elmondom, hogy joghurt volt 10óraira, most leves van. Pont. Ha nem kéri, nem eszik. De nem adok neki a leves helyett sárgaborsót :) Érted, gondolom. Ha olyan kaja van, amit régen evett már, vagy nem tudom, szereti-e, akkor rábeszélem, hogy kóstolja meg, ha nem kéri, adok mást. De megkóstolni meg kell.

Annyi variáció van, hogy pl. kifliszeletkék mellé rakok paprikát, sajtot, aztán válogathat, melyikől mennyit eszik.

2011. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen, sőt van is... Nem-nemnél otthagyom neki a kanalat, és ha egyedül kanalazhat, akkor megeszi. Amúgy, ha etetném, mert pl olyan a kaja, amihez segítség kell neki, akkor nemnemezik. Néha bejön a közösen fogjuk a kanalat variáció is:)
2011. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!