Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyerekek anyukái! Meddig...

Ovis gyerekek anyukái! Meddig tart ez az 1 hét ovi 1-2 hét otthon?

Figyelt kérdés

Elegem van, a hajam égnek áll asok betegségtől. Szeptemberben kezdtük az ovit, azt hiszem azóta 3,5 hetet járt a gyerek. Volt már bárányhimlő, mandula, fülgyulladás, lázas vírus, a calici vírust csak azért úsztuk meg, mert mikor vittem volna gyógyultan szóltak, hogy ez van, és még maradtunk inkább itthon. Most hangszál, és légcsőgyulladás. Idén már nem is megyünk! Meddig tart még? Előtte soha nem volt beteg, nem neveltem burokban, jártunk minden fele, rengeteg gyerekkel érintkezett.

Nem csinálok mást csak betegeket ápolok, mert így vagy úgy a 10 hónapos kicsi is elkap szinte mindent! :(


2011. dec. 7. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hat sajnos van akinel fel evig es van akinel 1 evig is eltarthat amig az immunrendszere megerosodik. Kisfiam mar lassan 1 eve jar bolcsibe es mi is tulvagyunk mar fulgyuladason, mellhartya gyuladason, kotohartya gyuladsaon. Neki kb. fel ev kellett amig valamennyire megerosodott az immunrendszere. Azota neha elofordul orrfolyas meg kohoges de nem veszes. Baranyhimlore immunis ugyhogy azt megusztuk szerencsere mert ez volt a legutobbi betegseg kitores nallunk. Utoljara juniusban voltam vele itthon betegseg miatt azota nem. Tehat neki 5 honap kellett amig az immunrendszere megedzodott de ez az 5 honap maga volt a pokol. :(
2011. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az első év volt ilyen.Tavaly már jóval!!! kevesebbet volt betegséggel itthon,jól végigjárta az ovit.Az idei? Eddig még oké.
2011. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

:((

Köszi! Szép kilátások! Igazából a dokink szerint itt sokszor nem is arról van szó, hogy nem elég erős az immunrendszere, nyilván a vírusokat nehéz kiküszöbölni, hanem nem figyelnek rájuk eléggé. Sokszor látom, mikor hozom el délben, hogy az éppen alváshoz átöltöző 1 szál bugyiban szaladgáló gyerekekre nyitják rá az ablakot és dől be rájuk a -1 fok. De alányom többször mondta már, hogy fázott bent mert nyitva volt az ablak. Hát nem tudom. Én soha nem nyitom rá az épen játszó gyerekre az ablakot.

2011. dec. 7. 15:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a bölcsi első fél éve szintén úgy telt,(februártól-júniusig) ahogy ti vagytok. (én sem neveltem burokba, ez ilyen sajnos). Újra Aug. 15 óta jár, azóta talán 3-4x volt csak beteg. Úgyhogy alakul a helyzet.
2011. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom tavaly szeptemberben kezdte a bölcsit, 2 hét után kidőlt. Decemberben arra jutottunk, hogy kivesszük télre, megpróbáljuk tavaszra. Ahogy betette a lábát április elején, aznap ismét lebetegedett. Fülgyulladások, orrfolyások, nekünk más durvább nem volt szerencsére. Volt, ami lázzal járt, volt ami nem. Nyáron kivették az orrmanduláját. Idén szeptembertől ovis, így is már kb. 4-5x volt beteg, eddig semmi durva, egyszer haza kellett hoznom fülgyulladással, de már aznap nem fájt neki és még pont az elején csíptük el, így nem kellett antibiotikum, csak cataflam és fülcsepp. Aztán rá egy hétre belázasodott. Különösebb egyéb dolog nem volt, ugyan el volt dugulva az orra, de váladék nem jött belőle. A láz tartott 5 napig, kiderült, torokgyulladás, most itthon lábadozik, erre már kellett az antibiotikum sajnos. A héten biztos itthon lesz, talán jövőhéten megy ismét. Sajna lemaradt a mikulásról, jó volna a karácsonyi ünnepségről nem maradna le. A tavalyi évvel összehasonlítva, ugyan sokat betegeskedik, de a mostanit leszámítva elég jól és gyorsan átvészeli. Ez ilyen sajna. :( Én abban bízom, talán tavaszra már ellenállóbb lesz. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az első év erről szólt (mármint tavaszig), aztán középsőben már sokkal jobb volt, utána pedig egyáltalán nem volt beteg. Szóval kitartás, lesz ez jobb!
2011. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az enyém 2-3 havonta volt "csak" beteg a bölcsiben, át is helyeztek egyből másik részlegre a munkahelyemen a "sok" hiányzás miatt...pedig volt, mikor a férjem volt vele táppénzen...meg csak 1-2 napokat voltam vele otthon...


Már nagycsoportos az oviban, egész jól haladunk, tavasszal volt 1 napos láza, azóta csak tegnap elött hasmenése, de csak az oviban (3-szor volt széklete, aztán elvitették), itthon azóta sem.

2011. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tőlem mindenki azt kérdezi, hogy mit adok a gyereknek, hogy ilyen jól bírja betegség nélkül. Október elején kezdte az ovit és csak egyszer volt nagyon taknyos és akkor hőemelkedése is volt. Azon kívül még előtte volt egy kis taknyosság. Én azóta kétszer vagyok itthon betegen (most is). Engem jobban megvisel a közösségbe vissza szokás, mint Őt a közösségbe szokás :)
2011. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi annak idején nem voltunk ilyen betegesek. Vajon mi történt azóta? Talán mi még jobban , egészségesebben , vitamindúsabban táplálkoztunk, talán az óvodai menü tápanyagában még ért is valamit, mert nem volt ez a sok szar műkaja, meg százféle csoki-cukor, mint most.
2012. jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondanám. Szerintem a vírusok, baktériumok sokkal ellenállóbbak, sokkal szívósabbak, ezen kívül az összezavarodott időjárás is elég sokat táplálja a bacikat, végülis most is tél van, de elég enyhe idő, semmi hó, bacik meg szaporodnak ezerrel. Én gyerekkoromban elég keveset voltam beteg (persze az első ovis évben én is ugyanígy voltam, hogy 1 hét ovi, 2 hét otthon, pedig ennek már 34 éve!), most meg felnőtt fejjel, ha a gyerek hazahoz valami vírust, tuti, hogy én is kidöglök. Régen nem volt ilyen, tehát szerintem ellenállóbbak a vírusok.
2012. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!