Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem engedi hogy tisztába...

Miért nem engedi hogy tisztába tegyem? Ragaszkodik ahhoz ami benne van.

Figyelt kérdés

Kislányom 2 és fél éves, még nem szobatiszta. Kakilás után egyszerűen dührohamot kap, ha hozzá közelítek és ki szeretném cserélni a pelenkát. Elkezd üvöltözni, fetreng a földön, hisztizik. Ha le szeretném venni a nadrágját, akkor tolja visszafelé, és azt ordítja, hogy "jön még kaka". De ez nem is így van. Már egy ideje ezt csinálja, előtte is voltak problémák, akkor meg azért sírt, mert visszatartotta, de az elmúlt, helyette jött most ez.

Nem hiszem, hogy csípné, mert azt szokta mondani, ha csípi, és akkor kéri hogy egyből cseréljem ki.

Mi lehet ez? Valakinél esetleg volt hasonló probléma, és sikerült megtalálni az okát?


2011. dec. 9. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
az övé a kaka. Találj ki valamit, hogy azzal etetitek a kakamanót, aki a vécében lakik, búcsúzzatok el a kakától, vagy valamit, ami beválik.
2011. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez most komoly? Hallottam én is hogy van ilyen korszak némelyik gyereknél, de mégsem értem. Egy gyerekpszihológus kellene hogy elmagyarázza nekem.

Van esetleg valami cikk erről?

2011. dec. 9. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor talán keressetek fel egy gyerekpszichológust!
2011. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én fiam is ezt csinálta egészen 3 éves koráig!Egyáltalán nem zavarta hogy kakás, meg pisis és nem hagyta hogy le vegyem róla.Még akkor sem ha már csípte őt.Állandó harc volt a tisztába tevés.Nem igazán tudtam vele mit kezdeni.Sokan mondták hogy ne adjak rá pelust csak kisgatyát, majd úgy fogja zavarni.Ugyan dehogy, ugyan úgy ragaszkodott a kakához.Próbálkoztam én a kakamanóval is, az sem használt.

Egyszer csak magától elmúlt és jön szólni hogy be kakált.

2011. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A második életévet Freud az anális szakasz kezdetének vélte, amikor is a gyermek a széklet visszatartásában, illetve elengedésében talál örömet.
2011. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még tényleg érzi az ingert, vagy egyszer-kétszer volt, hogy még kakilt és te már átpelenkáztad és ez megzavarta. Az én fiam 2,5 éves és szokott ilyet csinálni, hogy nem engedi levenni a kakis pelust. De nem piszkálom, megkérdezem, hogy kész? Rávágja, hogy nem. Megkérdezem 5 perc múlva megint, ha azt mondja, hogy nem, akkor nem firtatom. Mondom neki, hogy ha kész, szólj és megnézzük a büdi kakit. Pár perc és megunja, magától jön, hogy kész, nézzük a büdi kakát.

Nem tudom miért csinálja, de mióta nem erőltetem, hogy azonnal le legyen cserélve a pelenka, azóta ő sem sír és szorong miatta. Várok, amíg szól, és akkor megyünk (ez általában 5-8 perc)

2011. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy ez csak nálunk van. 1,5 éves a kislányom és hónapok óta küzdelem a tisztábatevés. Levágja magát a padlóra, ordít, belekapaszkodik a nadrágba, stb. Így aztán minden kakás lenne. Azt találtam ki, hogy :"irány a fürdőszoba". Mindent levetünk, lemososm a zuhannyal. Aztán megint hisztizik az öltözködésnél. Nem akar pelust. Ilyenkor érvelek(virágos naci, séta, stb :), meg kap valamit a kezébe - figyelemelterlés...Ahogy okosodnak csak megoldódook ez is!:)
2011. dec. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy ha sokáig marad a kakiban, akkor kicsípi a popsiját és a punciját és megbetegszik. Akkor pedig mehettek doktor nénihez/bácsihoz.
2011. dec. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!