Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv...

Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv gyerekek anyukai segitenek a tapasztalatotokkal?

Figyelt kérdés

Van egy kozel 4 eves kislanyom,es mar tobbszor felemrult bennem,hogy hiperaktiv lehet.Tobb mindent elolvastam ebben a temaban,es sok minden illik ra.Leirom mik a tapasztalataim:

Alapbol nagyon mozgekony,ez persz lehet anelkul is. Tobb orat kell vele szabadban levegon lenni minden nap,hogy kedvere kifuthassa magat,de meg igy sem farad el sokszor.

Iszonyu nagy mozgasigenye van.


Nagyon okos korahoz kepest viszont 43 mondokat tud kivulrol magatol,imadja a konyveket,de megulni nem tud.

Nem tud 5 percnel tovabb 1 dologgal jatszani,megunja ,eldobja es fog bele a masikba.


Sokszor kiabal,ramordul masik gyerekre,gyerekekre attol fuggetlenul,hogy imad tarsasagba jarni,de valahogy ha nem az van amit o akar,vagy mas is azzal akar jatszani,amivel o vagy csak odamegy,rogton osszevonja a szemoldoket,rakiabal,elloki...


Hisztis nagyon,ha valami nem ugy van ahogy akarja,ordit,bombol.


Hol nagyon kedves es kenyerre kenheto,hol undok es hagyjal stilust veszi fel,es arcot vag.


Sehogy nem kepes 1 percre megulni,valamije mindig mozog,ha meg csak kicsit is...


Hamar elunja magat,egyedul nem nagyon kepes eljatsznai,igenyel engem,es foglalkoztat egesz nap.


Gyerekkozegben ha ott vagyok,sokszor undok a tobbi gyerekkel,es rajuk formed,amugy meg egy nagyon okos kislany es mindent megert,egyedul oltozik,furdik ,eszik minden.


Nagyjabol ezek,amiket eszrevettem.Kiskoraban ez egyszer felmerult mar,szakemberhez nem vittem mert mindenki legyintett,hogy ahhh

Kernem azoknak az anyukaknak a tancsait,velemenyet,hogy mi is ez,es ez az e,mert akkor elvinnem kivizsgaltatni...

koszonom


2011. dec. 10. 21:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

megint első vagyok.

6. válaszoló, ez érdekes amit írsz, én fiam nem hiperaktív "csak" enyhén figyelemzavaros de neki sincs :( naponta pörgetjük-forgatjuk azóta mióta ezt megállapították, állítólag lesz javulás, te mit tudsz erről?

2011. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Nekem éppen most mondta a TSMT terapeuta,hogy ha nem pörgetjük addig amíg nincs szemtünet(10x jobbra,10x balra,10x jobbra..stb) akkor nem fog fejlődni,addig kell pörgetni amíg kifejezetten jól láttható a szemtekerezgés.


A mozgásterápiák épp intellektusú gyereknél kb 9-1 éves korig (ha jól emlékszem)nagyon hatékonyak,minél fiatalabb a gyermek annál hatékonyabbak,ha elérte a gyerek azt a kort ahol az idegrendszeri érés befejeződik,akkor már nem lehet hatékonyan fejleszteni :-( ...


Elvileg ha nektek is idegrendszeri éretlenséggel függ össze a hiperaktívitás,akkor csodás javulást lehet elérni mozgásterápiával és ahogy egyre idősebb magától is érik az idegrendszer,de ha célzottan ,irányítottan érleljük az a legoptimálisabb.


Mi sajnos csak 5 éves kor felett kezdtük a TSMT-t.

2011. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Meg hozza tennem,hogy neha vannak olyan dolgai,amire azt mondanam mas gyereknel,hogy nem komplett...komolyan.

Szerintetek most akkor mi a helyzet?

2011. dec. 10. 22:59
 14/36 anonim ***** válasza:

Ó bocs,nálatok nem figyelemzavaros- hiperaktivitás van,hanem figyelemzavar csak ,de arra is áll amit írtam

:-) .

2011. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Es a figyelem zavarra all a tobbi megallapitasom is?Hangulatvaltas,bevasarlas,nem csinalja amit kerek stb?
2011. dec. 10. 23:02
 16/36 anonim ***** válasza:

"Meg hozza tennem,hogy neha vannak olyan dolgai,amire azt mondanam mas gyereknel,hogy nem komplett...komolyan.

Szerintetek most akkor mi a helyzet?"



Mely dolgok ezek?


A hiperaktív gyerekek az öltözködésben például nem tűrik a műszálas kényelmetlen dolgokat,vagy nagyon érzékenyek a megszokott dolgok más módon történő lezajlására,néha produkálhatnak kissé autisztikus tüneteket is.

2011. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Autisztikus tunet az mit jelent?

hat olyanokat csinal pl.,hogy neha meztelenre vetkozik,bugyit is leveszi, ugy rohan a lakasban, vagy apukajaval furdik altalaban nagyon apas (de velem is szokott) es olyan dolgai vannak,hogy nyalogatja a kezunk,labunk...ilyen abnormalis dolgok...jaj olyan nehez errol beszelnem:(

2011. dec. 10. 23:05
 18/36 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló dolog a figyelemzavar és a figyelemzavros-hiperaktivitás ,sokszor nem is nagyon lehet különválasztani,hogy mi is a pontos diagnózis.


A csupán figyelemzavaros gyerek,lehet,hogy csak kicsit butácskábbnak tűnik,nem indulatos,nem olyan nyugtalan.


A nagyon hiperaktív a gyógypedagógusunk szerint ösztön szinten reagálja le a dolgokat,indulatosan.


Az én kisfiamra is néha azt mondták,hogy figyelemzavaros csak,máskor pedig hiperaktívnak is mondják.

Tény,hogy nagyon mozgékony,az utasításaimat nem teljesíti,hanem kivonja magát a feladathelyzetkből,állítólag ezt kudarckerülésből csinálja,

A TSMT torna gyakorlatai között is folyton elszalad,mert nem képes folyamtosan a figyelmét hosszasan kocentrálni,hanem kimenekül a feladatokból,mert számára nehéz a koncentrálás.

2011. dec. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Akkor ugy tunik nalunk is tulmegy a figyelemzavar fogalman?
2011. dec. 10. 23:09
 20/36 anonim ***** válasza:

"hat olyanokat csinal pl.,hogy neha meztelenre vetkozik,bugyit is leveszi, ugy rohan a lakasban,"


Az én hiperaktívom tavaly míg azt hittem alszik kiment a hóba rövidnadrágban és trikóban kb negyed órát lehetett ott amikor rátaláltam.UTálja a zárt ruhákat,imád minél lazábban lenni,akár meztelenül.


" vagy apukajaval furdik altalaban nagyon apas (de velem is szokott) es olyan dolgai vannak,hogy nyalogatja a kezunk,labunk...ilyen abnormalis dolgok...jaj olyan nehez errol beszelnem:("


Mit mond miért nyalogatja?

2011. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!