Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv...

Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv gyerekek anyukai segitenek a tapasztalatotokkal?

Figyelt kérdés

Van egy kozel 4 eves kislanyom,es mar tobbszor felemrult bennem,hogy hiperaktiv lehet.Tobb mindent elolvastam ebben a temaban,es sok minden illik ra.Leirom mik a tapasztalataim:

Alapbol nagyon mozgekony,ez persz lehet anelkul is. Tobb orat kell vele szabadban levegon lenni minden nap,hogy kedvere kifuthassa magat,de meg igy sem farad el sokszor.

Iszonyu nagy mozgasigenye van.


Nagyon okos korahoz kepest viszont 43 mondokat tud kivulrol magatol,imadja a konyveket,de megulni nem tud.

Nem tud 5 percnel tovabb 1 dologgal jatszani,megunja ,eldobja es fog bele a masikba.


Sokszor kiabal,ramordul masik gyerekre,gyerekekre attol fuggetlenul,hogy imad tarsasagba jarni,de valahogy ha nem az van amit o akar,vagy mas is azzal akar jatszani,amivel o vagy csak odamegy,rogton osszevonja a szemoldoket,rakiabal,elloki...


Hisztis nagyon,ha valami nem ugy van ahogy akarja,ordit,bombol.


Hol nagyon kedves es kenyerre kenheto,hol undok es hagyjal stilust veszi fel,es arcot vag.


Sehogy nem kepes 1 percre megulni,valamije mindig mozog,ha meg csak kicsit is...


Hamar elunja magat,egyedul nem nagyon kepes eljatsznai,igenyel engem,es foglalkoztat egesz nap.


Gyerekkozegben ha ott vagyok,sokszor undok a tobbi gyerekkel,es rajuk formed,amugy meg egy nagyon okos kislany es mindent megert,egyedul oltozik,furdik ,eszik minden.


Nagyjabol ezek,amiket eszrevettem.Kiskoraban ez egyszer felmerult mar,szakemberhez nem vittem mert mindenki legyintett,hogy ahhh

Kernem azoknak az anyukaknak a tancsait,velemenyet,hogy mi is ez,es ez az e,mert akkor elvinnem kivizsgaltatni...

koszonom


2011. dec. 10. 21:32
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Nem mondta,hogy miert konkretan,ha mondja is csak annyit: csak ugy

O is szeret kevesebb ruhaba lenni,mindig ugy erzi tul van oltoztetve ,az udvaron o az egyetlen aki gyszal poloban vagy hosszu ujjuban rohangal,ezert vagyok gondban hogy mindig retegesen oltoztessem,mert tudom ugyis levetkozik...Pedig meg az angol gyerekeken is kabat van:(De ezt nem tudtam,hogy ezis tunet lehet...csak soha nem ertettem...

2011. dec. 10. 23:14
 22/36 anonim ***** válasza:

"Akkor ugy tunik nalunk is tulmegy a figyelemzavar fogalman?"


Szinte egyik dolog átmenete is lehet a másik,csak kiegészül még plusz tünetekkel,nehézségekkel.


A lakásban szaladgál,ugrál még este is,nagyon nyugtalan,szokott tehetetlenül sírni,őrjöngeni,ha valami nem sikerül neki nyugtatni próbálod?

2011. dec. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Este mikor azt hinnem mar elfaradt furdes elott felporog meg utoljara,sikitozik,rohangal,nem mindig de sokszor orjong,nem tudom honnan van ennyi energiaja szinte egesz nap vele foglalkozom sokat vagyunk kint,jatszon,jatszohazba es meg akkor sem farad le..
2011. dec. 10. 23:16
 24/36 A kérdező kommentje:
Probalom nyugtatni,de ilyenkor mit sem er,annyir ordit-sir,hogy a hangom nem is hallja...ki kell zokkentem ilyenkor hogy figyeljen ram,hallgasson meg
2011. dec. 10. 23:17
 25/36 anonim ***** válasza:
A hiperaktív gyerekek óckodnak a zokni varrásától,a szoros dolgoktól (garbó,szoros derékgumírozás),a címkétől a ruhák nyakában,nagyon jellemző,hogy az öltözködés körül sok a konfliktus,mert nagyon érzékeny a bőrük,sokkal jobban irritálja őket a kényelmetlen ruha,mint egy átlaggyereket.
2011. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
ezt nem tapasztaltam csak a garbonal...
2011. dec. 10. 23:18
 27/36 anonim ***** válasza:

Az ADHD-nak három altípusa van:


• Főleg hiperaktív-impulzív Ezen altípus diagnózisának a feltétele, hogy a személy hat (vagy több) tünetét mutassa a hiperaktivitás-impulzivitásnak, de kevesebb, mint hat figyelmetlenségi tünete legyen legalább fél éven keresztül.

P• Főleg figyelemhiányos Az ebbe az altípusba sorolható ADHD-s személy hat (vagy több) tünetét mutatja a figyelmetlenségnek, de kevesebb, mint hat hiperaktív-impulzív tünettel rendelkezik legalább fél éven keresztül.

• Kombinált típus Ez a leggyakrabban diagnosztizált ADHD típus gyermekeknél és serdülőknél. Ennél a típusnál hat (vagy több) hiperaktív-impulzív tünet és hat (vagy több) figyelemhiányra utaló jel van jelen legalább fél éven keresztül.

2011. dec. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Koszonom! Es a tunetekre ra tudok a neten keresni,hogy megtudjam mennyi igaz ra? Sajnos ezt irtam korabban,ez nem most jott elo nala,hanem mar kiskoratol kezdve ilyen...Mit tanacsolsz,hova menjek ezzel?Es egyaltalan velemenyed szerint,akkor van valami baja?
2011. dec. 10. 23:28
 29/36 anonim ***** válasza:

első vagyok...

köszi :) igen, mi eléggé időben elkaptuk, 2 éves korában :)

nálunk nem igen vannak olyasmi gondok mint a hiperaktív gyerekeknél, szépen bevásárolunk, ha túlpörög és elszakad nálam a cérna, akkor ő is lenyugszik (rákiabálok :S), bemegy szó nélkül a szobájába és leüli a büntetését anélkül, hogy kérném :)

de ő sem tesz nekem meg szinte semmit ha kérek valamit, ezzel a problémával mentünk a felmérésekre, mert azt hittük a hallásával van a gond :)

viszont egy-két autisztikus tünete neki is van. elég ijesztő de szerencsére az autizmust kizárták.

pl. most amitől falramászok, hogy ha lehúzom a kabátján a cipzárt akkor elkezd sírni és addig sír míg fel nem húzom neki vagy le nem vesszük a kabátját :S

2011. dec. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam,hogy ennyi aprosag is tunet...nalunk olyan van,hogy reggelinel pl. a kiflit,kenyeret felbe torom akkor fel oraig azon ordit,hogy neee es miert,es o ker ujat...Ezek is szamitanak?
2011. dec. 10. 23:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!