Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv...

Hiperaktiv lehet? Hiperaktiv gyerekek anyukai segitenek a tapasztalatotokkal?

Figyelt kérdés

Van egy kozel 4 eves kislanyom,es mar tobbszor felemrult bennem,hogy hiperaktiv lehet.Tobb mindent elolvastam ebben a temaban,es sok minden illik ra.Leirom mik a tapasztalataim:

Alapbol nagyon mozgekony,ez persz lehet anelkul is. Tobb orat kell vele szabadban levegon lenni minden nap,hogy kedvere kifuthassa magat,de meg igy sem farad el sokszor.

Iszonyu nagy mozgasigenye van.


Nagyon okos korahoz kepest viszont 43 mondokat tud kivulrol magatol,imadja a konyveket,de megulni nem tud.

Nem tud 5 percnel tovabb 1 dologgal jatszani,megunja ,eldobja es fog bele a masikba.


Sokszor kiabal,ramordul masik gyerekre,gyerekekre attol fuggetlenul,hogy imad tarsasagba jarni,de valahogy ha nem az van amit o akar,vagy mas is azzal akar jatszani,amivel o vagy csak odamegy,rogton osszevonja a szemoldoket,rakiabal,elloki...


Hisztis nagyon,ha valami nem ugy van ahogy akarja,ordit,bombol.


Hol nagyon kedves es kenyerre kenheto,hol undok es hagyjal stilust veszi fel,es arcot vag.


Sehogy nem kepes 1 percre megulni,valamije mindig mozog,ha meg csak kicsit is...


Hamar elunja magat,egyedul nem nagyon kepes eljatsznai,igenyel engem,es foglalkoztat egesz nap.


Gyerekkozegben ha ott vagyok,sokszor undok a tobbi gyerekkel,es rajuk formed,amugy meg egy nagyon okos kislany es mindent megert,egyedul oltozik,furdik ,eszik minden.


Nagyjabol ezek,amiket eszrevettem.Kiskoraban ez egyszer felmerult mar,szakemberhez nem vittem mert mindenki legyintett,hogy ahhh

Kernem azoknak az anyukaknak a tancsait,velemenyet,hogy mi is ez,es ez az e,mert akkor elvinnem kivizsgaltatni...

koszonom


2011. dec. 10. 21:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem tudok segíteni, de ahogy elolvastam a kommenteket ledöbbentem. Az én kisfiam is sok mindent produkál abból, amit neked leírtak a válaszolók.

Ha megengeded később összeírnám ide, hogy ne kelljen új kérdést kiírni még egyszer. De most nyakamon a kisfiam. Nem tudok írni.

Kicsit meghökkentem... lehet, hogy az én fiam is hiperaktív... legalább is figyelemzavaros?!


Engedd meg, hogy később írjak ide, és ti válaszadók, ha még itt lesztek, segítenétek nekem is?


Köszönöm. (Ha délben elaludt, akkor tudok jönni)

2011. dec. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Nem gond,persze ird le hatha tudunk egymasnak segiteni.Csak elotte szeretnek egy veglegest valaszt kapni arra,hogy akkor most van e okom aggodni ezekbol a jelekbol,es hova tudom vinni ot??Irtam,hogy mi Angliaban elunk,de keszulunk haza vakaciora,es akkor otthon megnezetnem,de nem tudom hova forduljak ezzel. Koszi mindenkinek a segitseget,es varom irasod,hatha okosabbak leszunk:)
2011. dec. 11. 12:37
 33/36 anonim ***** válasza:

Több lehetséges út van számotokra,a legjobb talán a nevelési tanácsadó lenne,de nem tudom mennyi időre jöttök haza és előfordulhat,hogy csak jóval későbbre kaptok időpontot.

Korlátozott számú szakemeberük van és a fejlesztést sem mindig kapják meg a gyerekek az oviban hiába küldik a szakvéleményt,hogy dupla fejkvóta jár a gyerek után,mert figyelezavaros.(Ezért költünk mi is vagyonokat,mert nem bírná a lelkiismeretünk ,hogy a gyereknek nem adjuk meg ami segítehet rajta)


Szóba jöhet szakemberek közül :gyógypedagógus,gyermekpszichológus,

gyermekneurológus ,gyermekpszichiáter.


Aztán vannak kifejezetten figyelemzavaros gyerekekkel foglakozó központok,ahol felmérik a gyerekeket,sőt fejlesztést is biztosítanak ott helyben (mozgásterápiák,figyelemfejlesztés,viselkedésterápia)


A nevelési tanácsadó ingyenes.



Egy-egy szakrendelés szintén ingyenes azok körül amiket írtam ,de nem tudni mennyit kell várni míg fogadni tudnak.



Amennyiben megengedhetitek magatoknak,hogy anyagilag picit rászánjatok (a felmérés ára még nem a világ,viszont ha fejlesztésre jártok rendszeresen hozzájuk akkor az már húzós) ,akkor a figyelemzavarral(hiperaktivitással) foglakozó központok,alapítványok szakemberei hamar diagnózissal,vagy éppen megnyugtatással szolgálnak majd.

2011. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek!Sajnos csak rovid idore megyunk,igy akkor a fizetos vizsgalatot kell valasztanom,de megeri,hogy kideruljon mi is a helyzet.Ott gondolom azonnal van idopont...Koszonom megegyszer.Kedves masik kerdezo,nalatok mik a tunetek?
2011. dec. 11. 15:05
 35/36 anonim ***** válasza:
mi legelőször a gekkoban voltunk, pénteken kértem időpontot, hétfőn reggel mentünk, nem is tudom már, azt hiszem 6000.- volt.
2011. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Huh koszi nagyon az nem is annyira veszes ar...es az maga a felmeres volt??
2011. dec. 11. 15:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!