Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális, ha 2 és...

Szerintetek normális, ha 2 és fél éves gyerekemet lefektetem ebéd után egy órát aludni?

Figyelt kérdés
Mármint abból a szempontból kérdezem, lehet már nem olyan nagy az alvásigénye, mint kisebb korában. De egyes anyukák már nem fektetik le kisgyereküket, de én egyedül vagyok vele nap mint nap, nekem is jár egy óra lazítás. Helyes amit teszek? Mondtam a gyerkőcnek, egy órát alszol, anya felkelt és elmegyünk megnézni a karácsonyfát a városban.
2011. dec. 11. 13:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
3,5 éves lányomat muszáj elaltatnom, mert különben nyűgös lesz estig. Azt nézd, hogy a gyereked igényli-e. De ha nem akarna, úgysem aludna, szerintem ha a fejed tetejére állnál akkor sem. Nálunk mindig úgy történt az átállás egyre kevesebb nappali alvásra, hogy a gyerek nem volt hajlandó aludni, akármit csináltam is. Így tudomásul vettem, hogy változik. Majd ha a délutáni alvás is nehézkessé válik, akkor átállunk arra, hogy nem alszik napközben. A szomszédunk 4 éves kisfia már nem alszik elég régóta. Tehát abszolút gyerekfüggő.
2011. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy lefekteted, inkább azokkal van a gond, akik nem teszik. Szerintem úgy 5 éves korukig igénylik az alvást a gyerekek délután is. Csak sajnos sokan úgy itélik meg, hogy túl nagy macera egy kialakult napirendhez igazodni (vagy éppen attól tartanak, hogy este nem fog hamar elaludni a gyerek) ezért nem altatják délután.
2011. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: még valami, szerintem felébreszteni sem jó, az a jó, ha annyit alhat, amennyit akar.
2011. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én anyu állítása szerint 9 hónapos korom óta nem aludtam délután. Lefektetett, de 1 óra sikertelen altatás után feladta és ez tartott 1 hónapon keresztül, míg végleg feladtam. Nem aludtam, hát nem aludtam, cserébe este 7-től reggel kilencig átaludtam az éjszakát. A 19 hónapos fiam viszont még mindig alszik, és rá is van kényszerítve, mert ha nem akkor nem bírunk vele, hisztis, ordít, veri magát a földhöz, semmi nem jó neki, így alszik. Vannak olyan napok, amikor kicsit később kel reggel akkor viszont ne várjam, hogy nap közben elalszik, viszont akkor este hamarabb teszem le. Este pedig általában 9-től fél7-7ig alszik. Tedd amit jónak látsz, ne azt, hogy körülötted mit csinálnak. Ha nem akar úgy sem fog elaludni. Ha meg igényli elalszik.

Ja és oviban nem kell aludni, csak pihenni kötelező. Ha nem akar nem alszik, de csendben kell lenni, ezért nem alvás időnek nevezik, hanem csendespihenőnek. Legalábbis ott is úgy volt ahova én jártam x évvel ezelőtt és ahol anyu dolgozott 1 évvel ezelőtt.

Szerintem mint sok minden más ez is gyerekfüggő.

2011. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szeptemberben töltötte a fiam a 2. évét, délben 2,5-3 órát alszik, este 9től reggel 7-8ig.
2011. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!