Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a szülők...

Miért van az hogy a szülők többsége nem képes normálisan nevelni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ezalatt értek az elmajmolásra, a 3 éves gyereket még csecsemőnek kezelik és úgy is nevelik, nem szabnak előtte határt, minden úgy van ahogy azt a gyerek képzeli meg szeretné.
2009. jan. 21. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
mert néhány szülő gyagya, s rosszat akar tenni szándékosan a gyerekének h majd utálják közösségben meg az életben
2009. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

mindenki maga dönteni el hogy neveli a gyerekét.. De neveld úgy ahogy te a legjobbnak látod!

Egyébként itt egy ilyen kérdés miatt komoly vitafórum alakulhat ki :) Kár feltenni ezt a kérdést :(

2009. jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
szerintem ök azt hiszik az a normális és fogalmuk sincsróla mért killlodnak a gyerekükkkel
2009. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Nincsen gyerekem, csak bölcsibe dolgozok és zavar, hogy a gyerek értetlen meg neveletlen és néhány szülő úgy adja be, h majd itt megnevelik, azért ennek nem így kéne mennie.
2009. jan. 21. 14:17
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Uhhh, remélem nem oda viszitek majd bölcsibe a gyereket, ahol ilyen ember dolgozik! Azt messze el kell kerülni!
2009. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Szeretem az ilyen buta embert, aki úgy nyilvánít véleményt gyereknevelés témában, hogy saját gyereke sincs...
2009. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Nekem van gyerekem, és teljesen egyetértek a kérdezővel, hogy a mai szülők egy része (tisztelet a kivételnek, akinek nem inge ne vegye magára!!) mindent ráhagy a gyerekre, úgymond "Nem korlátozom a gyereket, nehogy belegázoljak a lelkivilágába!" - címszó alatt mindent megenged a gyerekének -. Nekem is van az ismeretségi körömben olyan anyuka, hogy szó nélkül hagyta, hogy a gyerek vendégségben 2 kézzel verje a tvt, a csokiskekszet végigkenje a fehér kanapén, és egy szót sem szólt érte. A gyerek úgy randalírozott a lakásunkban, ahogy akart, az anyja meg mondta, hogy ő mindent megenged a gyerekének. Na, az ilyen szülőknek én sem adnék gyereket, majd ne lepődjön meg, ha a fene nagy szabadságban nevelt gyerek később a börtönben végzi, mert nincsenek korlátai, azt hiszi mindent megtehet,amit akar, büntetés nélkül. A gyerek későbbi sorság nagyban meghatározza, hogy otthon milyen nevelést kap, ill. kap-e nevelést. Ha a gyereknek otthon mindent szabad az óvónéni megfeszülhet, akkor sem tud majd hatni az ilyen gyerekekre, belőlük lesznek a magatartásproblémás iskolások, később ki tudja milyen felnőttek.
2009. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Ez csak feltételezés...butaság.
2009. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert valakinek nincs saját gyereke, még lehet véleménye. Anyám (aki két gyereket felnevelt) iskolában dolgozik, alsósokat tanít, illetve ovisoknak tart suli előkészítőt, és ő is ezen a véleményen van. Sokszor meséli, hogy amikor uzsonnáznak a gyerek, akkor hangosan böfögnek az asztalnál, a szájukat meg se törlik, stb. mert otthon egyáltalán nem foglalkoznak vele, hogy erre a gyereket megtanítsák. És ezzel a szülő saját magára is szégyent hoz, mert bizony a pedagógusok egymás között ezt szépen meg is beszélik és megvan a véleményük némely szülőről. Meg hogy nem tanítják meg a gyerekeket köszönni, na az is szép... Én mielőtt szültem, egy non-stop boltban dolgoztam, pici kis helység, én minden belépő vevőnek köszöntem, hallhatóan, de számtalanszor volt, hogy nem köszöntek vissza (gondolom gyerekkorukban nem tanították meg őket rá), de az volt a legszebb, amikor 4-5-6 év körüli gyerekkel jön anyuka apuka, aztán a szülők mondjuk köszöntek, de a gyerekek nem. És a szülők ezt lesz*rják. Meg hogy a gyerekek mindent összefogdostak ami a polcon volt, levertek két üveget, aztán amikor kértem, hogy a szülők fizessék ki, akkor ők voltak kiakadva, hogy hát gyerekek még, nem tehetnek róla. Na de a szülő csak tehet róla, hogy nem képes megtanítani a gyerekét, hogy nem nyúlunk ahhoz, amit még nem fizettünk ki. Ezért nem a gyereket kértem, hogy fizesse ki. Azért én emlékszem rá, hogy amikor kicsi voltam, még bőven óvodás, akkor ha beléptünk valahová, ahol köszönni kellett, akkor anyám mindig kicsit megszorította a kezem, és akkor már tudtam, hogy azt kell mondani: csókolom. És azt is tudtam, hogy nem nyúlunk a boltban kirakott dolgokhoz. Erre meg még nagymamám tanított meg, igen hatásosan, csak úgy volt szabad nézni a dolgokat, ha hátra tettük a kezünket. Én a mai napig hátra teszem megszokásból, ha valami olyan tárgyat nézegetek, ami törékeny vagy nagyon drága vagy ilyesmi. Csak egyesek nem veszik a fáradtságot arra, hogy megtanítsák az alapvető dolgokra a gyerekeiket.
2009. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a témát rengeteg oldalról lehet megközelíteni, éppen ezért felesleges is volt beírni ide kérdésként. Egymás mellett fog elbeszélni mindenki.
2009. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!